دلایل شکست معامله گران فارکس

بسیاری از افراد بر این باورند که ایجاد ضرر و نرخ شکست در بازار معاملات پارک بسیار زیاد می باشد و رقم های بسیار نجومی را برای شکست در بازار معاملات فارکس ارزیابی می کند. اما باید بگویم که به هیچ وجه اینطور نبوده و یک سری دلایل و عوامل وجود دارند که در نتیجه به ایجاد شکست و ضرر برای معامله گران در بازار معاملات فارکس منجر می شود. همچنین باید بگویم که جلوگیری از اینگونه اشتباهات و خطاها در معامله گری در بازار معاملات فارکس اصلاً کار دشواری نبوده و فرد معامله می تواند با کمی تحمل و تکرار از به وجود آمدن چنین مشکلاتی و در نتیجه ایجاد ضرر در معاملات جلوگیری نماید.

 همچنین در بازار معامله گری سکو ها و ابزار بسیار پرکاربرد وجود دارد که افراد می‌توانند با استفاده از این ابزار دانش بسیار بهتری در زمینه انجام معاملات کسب کرده و با علم و آگاهی بیشتری به انجام معاملات مشغول شوند که از جمله این ابزار می توان به پلتفرم متاتریدر اشاره نمود که فرد معامله گر می تواند با دانلود MT4 ایران  Iran  از کاربردهای بسیار زیاد موجود در این نرم افزار نهایت استفاده را ببرد. با در ادامه مقاله همراه باشید تا به معرفی تعدادی از مهمترین عوامل شکست در بازار معاملات فارکس بپردازیم:

توجه نکردن به بازار

کسب دانش و آگاهی و مهارت لازم برای انجام طرح جدید در بازار معاملات فارکس کار آسانی می باشد. در صورتی که فرد معامله گر نتواند از این مهارت در جهت توجه به وضعیت بازار استفاده نمایند سود مناسبی در این بازار معاملاتی و مالی برایش به ارمغان نخواهد آمد. همواره شاهد آن هستیم که معامله گران و یا تریدرهای بسیار زیادی با توجه به بی توجهی که به وضعیت بازار دارند به راحتی سرمایه و پول خود را در این بازار معاملاتی از دست داده و ضرر بسیار زیادی را متحمل می شوند.

داشتن اهداف آرمان گرایانه

داشتن اهداف بلندپروازانه یک معامله گر یکی دیگر از دلایل شکست در بازار معاملات فارکس به حساب می آید. لازم است تا تریدرها زمان بسیار زیادی را در چارت های فارکس صرف نمایند تا درنتیجه بتواند از اهداف بلندپروازانه خود صرف نظر کند. معمولاً افرادی که به انجام ترید در بازار معاملات فارکس به تازگی مشغول شدند می خواهند تا سودی در حدود ۴۰ درصد در روز داشته باشند.

دلایل شکست معامله گران فارکس

ولی بعد از اندکی کسب دانش و اطلاعات در این زمینه متوجه می شوند که چنین چیزی میسر نبوده و اهداف معاملاتی خود را بر روی ۴۰ درصد در ماه کاهش خواهند داد. در صورتی که فرد معامله گر روند مناسبی را طی کند متوجه می‌شود که اهداف بلندپروازانه در بازار معاملات فارکس به هیچ وجه پاسخگو نبوده و بهترین هدف این است که در ما چیزی در حدود ۶ الی ۸ درصد سود کسب نماییم.

نداشتن انگیزه و لذت کافی در معاملات

زمانی تخصص در یک کار ایجاد می گردد که به کار مورد نظر علاقه داشته باشیم و در نتیجه انگیزه زیادی برای انجام آن در سر وجود داشته باشد. در صورتی که ما فقط به دنبال کسب سود باشد و علاقه چندانی به انجام چنین کاری نداشته باشد و لذتی از آن نبریم میتوان مطمئن بود که هیچ گاه از کار مورد نظر سود نخواهیم برد. بازار معاملات فارکس نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد.

نظر خود را بیان کنید