در دنیای قنادی و شیرینی‌پزی کیک‌های زیادی وجود دارند. کیک‌های متنوع و متعددی که هر یک طرفداران خاص خود را دارند. اما در این میان کیک کره‌ای که در زبان انگلیسی به آنButter cake می‌گویند یکی از کیک‌های معروفی است که خود پایه و اساس بسیاری کیک‌های دیگر به حساب می‌آید. برای نمونه کیک‌های میوه‌ای. به این معنی که شما هنگام پخت این کیک می‌توانید از میوه‌ها برای داخل آن استفاده کنید بدون اینکه نگران عمل نیامدن کیک خود باشید. یا شما می‌توانید کیک کره‌ای ساده را با باترکریم تزئین کنید. یا می‌توانید داخل خمیر آن قهوه بریزید. یا آن را با خامه‌ی ساده تزئین کنید. بنابراین حتما با ما هم‌عقیده خواهید بود این کیک از انعطاف زیادی برخوردار است و با آن می‌توان کیک‌های متنوع دیگری را تولید کرد.

همان‌طور که از نام این کیک مشخص است، کره یکی از مواد اصلی تشکیل‌دهنده آن است. علاوه بر کره، شکر، تخم مرغ، آرد، و عوامل ور آمدن مانند بکینگ پودر یا جوش شیرین از دیگر مواد اولیه برای درست کردن این کیک هستند. کیک کره‌ای را می‌توان یک کیک آمریکایی اصیل دانست. این کیک ریشه در کیک پوند انگلیسی دارد.

کیک کره‌ای، سبک و شیرین

در طول قرن نوزدهم با پیدایش بیکینگ‌پودر و دیگر مواد مشابه و مخصوص ورآمدن مایه کیک، کیک پوند انگلیسی دچار تغییر و انعطاف خیلی زیادی شد. به مروز زمان این انعطاف و تحول به دستور پخت‌هایی برای کیک کره‌ای انجامید. پوند کیک، کیکی است که از مجموع یک پوند آرد، یک پوند شکر، یک پوند کره، و یک پوند تخم‌مرغ تشکیل می‌شود.

کیک کره‌ای انواع و اقسام زیادی دارد. به همین ترتیب برای درست کردن آن، دستور پخت‌های متعددی وجود دارد. کیک کره‌ای می‌تواند پایه و اساسی برای کیک تولد باشد یا خود به تنهایی برای عصرانه سرو شود. در هر حال، این کیک برای همراهی با چای یا قهوه، گزینه‌ی بسیار مناسبی به حساب می‌آید. همچنین این نوع کیک‌ها دارای طعم، حجم و بافت خوبی هستند.

کیک کره‌ای، سبک و شیرین

از دیگر نمونه‌های کیک‌های کره‌ای می‌توان به کیک قهوه، کیک چای و کیک میوه اشاره کرد. برخی از انواع کیک‌های کره‌ای از نظر طعم به اندازه کافی غنی هستند و می‌توان آنها را به تنهایی صرف کرد. البته برخی از کیک‌ها را با خاک‌قند الک شده نیز می‌پوشانند یا بعضی دیگر از انواع لایه‌دار یا تخت کیک‌های کره‌ای در صورتی‌که با لایه‌ای از لیمو، آجیل، مربا و حتی بستنی سرو شوند، طعم بسیار بهتری پیدا می‌کنند.

برای کیک کره‌ای دستورپخت‌های متعددی وجود دارد. یکی از آن‌ها روش به هم زدن شکر و کره همراه با هم است. این روش خود به دو قسمت افزودن تخم‌مرغ کامل و افزودن سفیده و زرده تخم‌مرغ به صورت جدا جدا تقسیم می‌شود. در روش دیگر ابتدا آرد و کره با هم زده می‌شوند. در این روش ما دو راه در پیش خواهیم داشت. یا آرد و کره با یکدیگر زده می‌شوند تا در خمیر هوا وارد شود، شکر را اضافه کرده، باز خمیر زده می‌شود . در آخر تخم مرغ به مایه اضافه می‌شود. یا این‌که آرد و کره با یکدیگر زده می‌شوند تا در خمیر هوا وارد شود، سپس تخم‌مرغ و شکر که از قبل با یکدیگر زده شده‌اند، کم کم به مایه اول اضافه می‌شوند. البته روش دیگری نیز وجود دارد. روش مخلوط کردن تمام مواد. در این روش تمامی مواد با یکدیگر مخلوط شده و با به هم زدن، هوا داخل خمیر می‌رود.

با این توصیفات و توضیحات به‌نظر می‌رسد این امر اصلا عجیب نیست که کیک کره‌ای مورد علاقه و پسند طبع بسیاری از افراد باشد. کیک کره‌ای ساده نوعی از کیک است که برای صبحانه نیز هواداران فراوانی دارد. حالا تصور کنید با این زندگی سریع و ماشین و سبک زندگی کارمندی که بسیاری از ما به آن دچار هستیم، بتوان یک نمونه کیک کره‌ای بسته‌بندی شده اما تازه با ترکیباتی بسیار باکیفیت را تهیه کرد. کیکی که صبح به راحتی از توی یخچال بیرون آورده و روی میز صبحانه‌ی خانواده بگذاریم یا با خود به سرکار ببریم. کیکی مناسب برای صرف کردن همراه با چای یا قهوه. یا مناسب برای دورهمی‌های عصرانه به همراه لیوانی از آب‌میوه‌ی محبوبتان.

کیک کره‌ای، سبک و شیرین

برند نانالی در میان محصولات خود کیک کره‌ای جمع‌وجور و خوشمزه‌ای دارد که با این تصوراتی که گفتیم، سازگاری زیادی دارد. برند نانالی طی تجربه چند ساله‌ی خود کوشش بسیار زیادی کرده است که از علم و دانش روز نه تنها عقب نماند که بهترین‌ها را برای تولیدات محصولات خود در اختیار بگیرد. همچنین از مواد اولیه‌ی تازه، باکیفیت و قابل دفاعی نیز بهره می‌برد و در انتها جمعی از نیروهای مختصص و کارآمد نیز این مجموعه را کامل می‌کند. نتیجه‌ی این مجموعه‌ی کامل، تولیداتی هستند که با یک دفعه امتحان هر کدام، خواهان همیشه‌گی آن خواهید شد.

شما می‌توانید برای تهیه کیک کره‌ای خوشمزه خود به سوپرمارکت‌های معتبر، فروشگاه‌های زنجیره‌ای یا قنادی ناتلی مراجعه کنید. قنادی ناتلی در تهران چهار شعبه دارد. شعبه اصلی و مرکزی در خیابان سهروردی و دیگر شعب در پاسداران، نیاوران و تهران‌پارس.

اگر کیک کره‌ای به تیم شما در صبح‌های روشن و پر امید زندگی‌تان اضافه شود، این خیال راحت را حتما خواهید داشت که کامتان بی هیچ حرف پس و پیشی شیرین خواهد شد. ما امید داریم این طعم شیرینی به دیگر دقایق و ساعات روزتان نیز سرایت کند. در همه روزهای زندگی خود موفق باشید.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام لینکدین

نظر خود را بیان کنید