سلامتی و شادابی را به خودتان هدیه دهید.


دسته‌ها: رپورتاژ آگهی. برچسب‌ها: رپورتاژ.

درمان آکنه

دکتر پوست برای درمان لک آکنه و اسکار چه روش‌هایی را پیشنهاد می‌دهد؟

دکتر پوست، یک برنامه درمانی متناسب با نیاز شما تجویز می‌کند. در این برنامه، پزشک نکات متعددی از جمله نوع جای جوش و لک آکنه روی پوست را در نظر می‌گیرد. اگر برای درمان آکنه، قرص‌های حاوی ایزوترتینوئین (Isotretinoin) را مصرف کرده‌اید، حتما پیش از شروع درمان با پزشک در میان بگذارید. برای رسیدن به بهترین نتیجه ممکن است پزشک بیش از یک روش درمانی را پیشنهاد دهد. مثلا برای درمان لک آکنه و اسکار عمقی، ترکیب لیزر و سابسیژن درمان مناسبی است.

درمان‌های موثر برای لک آکنه و جای جوش

معمولا با استفاده از دو یا چند شیوه درمانی، بهترین نتیجه حاصل می‌شود. برخی روش‌هایی که برای درمان اسکار آکنه و لک آکنه به کار می‌روند، در ادامه توضیح داده شده‌اند:

۱. جراحی جای جوش

این جراحی مختصر، برای درمان لک آکنه عمقی به کار می‌رود. هدف از این جراحی، کمرنگ کردن جای جوش است. بخشی از لک آکنه که بعد از جراحی باقی می‌ماند، به مرور محو می‌شود.

۲. روش‌های بازسازی پوست

روش‌های بازسازی پوست برای کمرنگ کردن و کاهش لک آکنه و جای جوش پیشنهاد می‌شوند. در این روش، لایه‌های سطحی پوست برداشته می‌شود. به این ترتیب بدن می‌تواند سلول‌های پوستی جدید تولید کند. روش‌های مختلفی برای بازسازی پوست وجود دارد که عبارتند از:

  • لیزر
  • لایه‌بردارهای شیمیایی
  • درم ابریژن
  • میکرودرم ابریژن

۳. پرکننده‌های پوستی

دکتر پوست برای پر کردن فرورفتگی‌های پوست به طور بی‌خطر و موثر از پرکننده و فیلرها استفاده می‌کند. برای این منظور پزشک جای جوش را با کلاژن، چربی خود بیمار یا ماده دیگری پر می‌کند. بسیاری از فیلرها اثر موقتی دارند و بعد از ۶ تا ۱۸ ماه باید تمدید شوند. ولی برخی دیگر، به صورت دائمی اسکار و لک آکنه را از بین می‌برند.

۴. سفت کننده‌های پوست

یک روش درمانی نوین و مقرون به صرفه است. این روش، بی‌خطر و مناسب برای انواع پوست‌هاست. در این روش از امواج رادیویی برای محکم کردن پوست استفاده می‌شود. وقتی پوست سفت شود، جای جوش و لک آکنه کمتر به نظر می‌رسد.

۵. تحریک کلاژن سازی

این درمان، نیدلینگ یا میکرونیدلینگ نیز نامیده می‌شود. در این روش بدن به تولید کلاژن بیشتر تحریک می‌شود.

دکتر پوست یک غلطک استریل که سراسر آن به صورت سوزن سوزن است را روی پوست می‌کشد. به این ترتیب پوست سوراخ سوراخ می‌شود. سپس پوست برای معالجه و بهبود، بیشتر از حالت طبیعی کلاژن تولید می‌کند.

تقریبا ۹ ماه بعد از درمان، نتیجه آن مشاهده می‌شود. البته قبل از ۹ ماه نیز می‌توان به طور مختصر تغییراتی مشاهده کرد. بسیاری از بیماران ۳ تا ۶ جلسه درمان با فاصله زمانی ۲ تا ۶ هفته نیاز دارند.

۶. الکترو دیسکشن

این روش برای گرم کردن بافت از پروب‌های الکتریکی استفاده می‌کند. این گرما منجر به مرگ بافت می‌شود. برای درمان جای جوش و لک آکنه عمقی می‌توان از این روش به عنوان درمان ترکیبی استفاده کرد. الکترو دیسکشن به تنهایی روشی موثر برای درمان لک آکنه نیست.

۷. کرم ضد لک سیستئامین

اختلالات رنگدانه‌ای پوست مانند ملاسما، افزایش رنگدانه بعد از التهاب پوست (PIH)، لک آکنه و لک پیری بسیار متداول هستند. این اختلالات سالانه افراد زیادی را درگیر می‌کنند.

سیستئامین یک آنتی اکسیدان طبیعی است که توسط سلول‌های انسانی تولید می‌شود. توصیه پزشکان متخصص، استفاده از این ماده طبیعی برای درمان لک آکنه است چرا که نتایج مطلوبی را به دنبال دارد و رضایت بیماران از این محصول نسبت به سایر روش‌ها بسیار قابل توجه است. کرم ضد لک سیستئامین با داشتن ترکیبات تأیید شده، محصولی مناسب و بی‌خطر برای درمان لک آکنه بوده و می‌تواند به طور موثر لک آکنه قهوه‌ای و تیره را از بین ببرد و پوستی روشن، صاف و یکدست ایجاد کند.

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین


نظر خود را بیان کنید