مجله پزشکی طب فارسی یکی از سایت های فعال پزشکی و ارائه دهنده راهکارهای درمان بیماری ها می باشد که علاوه بر توصیه های پزشکی و معرفی داروها، روش های خانگی نیز برای برخی از بیماری ها ارائه کرده است. در این مقاله به دو نمونه از این مقالات اشاراتی می نمایئم و برای مطالعه بیشتر مقالات در این خصوص می توانید وارد سایت طب فارسی شوید.

درمان سرفه با روش خانگی

اغلب افراد با توجه به تجارب اطرافیان راهکارهایی را برای درمان سرفه به کار می برند و گاه نتیجه گرفته اند و گاه التهاب سیستم ریوی خود را به همراه داشته است. در این بخش چند روش خانگی را برای این عارضه ذکر می کنیم. انجام دادن آن تا حد قابل توجهی سرفه کردن شما را کاهش می دهد.

الف) مردم تصور می کنند، اگر بتوانند سرفه را بند بیاورند، کار صحیح و بجایی انجام داده اند، در صورتی که با جلوگیری از سرفه کردن، مواد سمی و زاید که بصورت اخلاط نزله ای در دستگاه تنفس جمع شده اند به مواد سمی و زاید بدن افزوده می گردد. بنابراین قطع کردن سرفه نشانه ی بی اطلاعی می باشد، برای درمان سرفه به شکل قطعی و مؤثر باید تمام سرفه ها به بیرون از بدن ریخته شوند.
ب) شکر تیغال خاصیت ملین و مسکن دارد و برای اخلاط و سوزش مری و خشونت سینه و معالجه ی سرفه و صاف کردن صدا و رفع خستگی گلو و معده نافع است و داروی سینه می باشد.
ج) از مجموعه چهار تخم ( تخم رازیانه ، تخم بادیان ، تخم زیره سبز، تخم زیره سیاه ) مقداری دم کرده در سه نوبت میل نمایید.  سی تا چهل گرم عناب خشک را در یک لیتر آب جوشانیده، وقتی خنک شد، آب آن برای عفونت های تورمی گلو، برونشیت ها، روده ها، مجاری ادرار بسیار مفید می باشد.
و) شلغم یک ماده ضد میکروب بسیار قوی است، برای اخلاط سینه بسیار مفید است.
هـ) جعفری دارای آهن، فسفر، انواع ویتامین، مخصوصاً ویتامین A و C می باشند، اشتها آور و مدر و برای سرماخوردگی و نرم کردن سینه نافع میباشد.

علت سرفه کردن های مکرر

درمان سرفه

سرفه نشانه ی وجود خلط و ترشح در ریه می باشد که وجود نزله دلیل برآن است که لوله های برونشی از مواد زاید حاصل از سوء تغذیه انباشته شده است و در نتیجه بدن شخص مبتلا می خواهد به وسیله سرفه وجود بیماری را اعلان کند. احتیاجی نیست که این علت را به عوامل خارجی مانند هوا نسبت دهیم. چرا سرفه معمولا در زمستان خودش را ظاهر می کند، چون مردم در زمستان به طور متوسط غذاهای ایجاد کننده ی نزله مانند نان سفید، گوشت، قند، سیب زمینی و سایر غذاهای نشاسته ای بیشتر مصرف می کنند. دلیل دیگر آن تابش نور خورشید و سایر عوامل نیرو بخش در زمستان کمتر است. همچنین لباس اضافی و زیرپوش های ضخیم که مانع تنفس پوست می باشند و در فصل سرما انسان بیشتر وقت خود را در اتاق های در بسته و اماکن با هوای آلوده به سر می برند و در نتیجه از هوای پاک و ورزشی کافی کمتر بهره می گیرند.

 

 

درمان آسم با روش های ساده

درمان آسم

درمان آسم باید از راه مزاجی صورت گیرد تا مؤثر واقع شود. اگر بیمار طبق دستورهای زیر، در خانه به درمان خود بپردازد و اگر با شکیبایی و پشتکار آنها را بکار ببرد، بدون تردید به نتیجه ی مطلوب خواهد رسید.  در ابتدای درمان ۳ تا ۵ روز امساک در غذا (صبح که از خواب بر میخیزند چیزی میل نکنند و از ساعت ۸ صبح تا ۸ شب هر دو ساعت آب یک پرتقال را با اب بنوشند تا روزهای بعد چیزی نخورند.) بدنبال آن ۱۰ تا ۱۶ روز رژیم غذایی محدود بگیرند (وقتی پس از سه یا چهار روز امساک را می شکنند باید یک روز تمام شیر میل کنند، بدین ترتیب که به فاصله ی هر دو ساعت، یک ربع لیتر شیر را جرعه جرعه بنوشند تا درمان آسم به خوبی شکل پذیرد. همچنین روز بعد به فواصل هر پنج ساعت به ترتیب زیر غذا بخورند؛ صبحانه: آب دو پرتقال، کمی انگور و یک عدد سیب، نهار: سالاد کاهو، گوجه فرنگی، تره تیزک، هویج رنده شده، یک گلابی یا سیب میل کنند، غذای شب: کلم پخته با بخار، هویج و آلوی پخته، انجیر یا انگور به عنوان غذای دوم بهمین ترتیب .

 

روش های دیگر درمان آسم 

درمان آسم

انیسون ( بادیان رومی ) و رازیانه برای درمان آسم : هر دوی این گیاهان دارای موادی مفید هستند که به کاهش ترشحات نای کمک می کنند، بسیاری گیاهان دیگر هم منابع خوب مواد مفید و مورد انتظار در تسکین و درمان آسم می باشند، این ها به ترتیب کاهش اثر، عبارتند از: دانه ی جعفری، گشنیز، هل، نعناع، زنجبیل، سنبل چینی، شوید، ترخون و بومادران میتوانید با یک یا چند تا از این ها را چای مخصوص اسم تهیه کنید. مخصوصاً اگر شیرین بیان هم به آنها اضافه کنید، خیلی بهتر خواهد بود.

برای مطالعه مقالات پزشکی بیشتر با سایت طب فارسی همراه شوید..

منبع : http://tebfarsi.ir


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام لینکدین

نظر خود را بیان کنید