این مقاله صرفاً یک رپورتاژ آگهی است و مجله سلامت محتوای آنرا تایید یا رد نمیکند!


فالون دافا یا فالون گونگ یک تمرین معنوی باستانی چینی بر اساس اصول حقیقت، نیک‌خواهی و بردباری است که در سال ۱۹۹۲ توسط آقای «لی هُنگجی» در کشور چین به عموم مردم معرفی شد. این تمرین به دلیل تأثیرات شگفت‌انگیزی که بر سلامتی جسم و ذهن و همچنین اخلاقیات افراد گذاشت، به سرعت در سراسر جهان گسترش یافت و امروزه ده‌ها میلیون نفر در حال تمرین آن هستند. برای مطالعه بیشتر درباره تاریخچه فالون دافا، این مطلب روزنامه شرق را بخوانید.

فلسفه فالون دافا یا فالون گونگ

فالون دافا دارای تمریناتی ذهنی و جسمی است که اهداف آن تلاش برای شناخت بیشتر خود، رها شدن از وابستگی‌ها و پیاده کردن اصول جهانی «حقیقت، نیک‌خواهی و بردباری» در زندگی شخصی است.

فالون دافا شامل روند مداومی از خودآزمایی است. هر زمان با تضادها مواجه می‌شویم، یاد می‌گیریم تا به جای اینکه دیگران را سرزنش کرده یا احساس رنجش کنیم، برای یافتن علت مشکل درون خود را جستجو کنیم. روندی از تشخیص دادن و پیدا کردن ریشه مشکلات در درون خودمان و سپس رها کردن وابستگی‌های مضر.

* تماشای این ویدئو را از دست ندهید: فالون دافا مدیتیشنی آرامش بخش

فالون دافا و تاثیرات آن بر سلامتی

پکن با کسب رتبه دهمین کلان شهر آلوده جهان، شهری نیست که بتوان گفت مردمش از وضعیت سلامتی خوبی برخوردارند. اما نتایج یک بررسی که در سال ۱۹۹۸ در میان ۱۲۷۳۱ تمرین کننده فالون دافا در این شهر انجام شد، نشان داد که تعداد زیادی از ساکنین پکن، با تمرین فالون دافا از وضعیت سلامت بهتری برخوردار شده‌اند. دو نمودار بالا تصویری اجمالی از این یافته‌های شگفت‌انگیز را ارائه می‌دهد.

تمرینات حرکتی فالون دافا

 فالون دافا شامل پنج تمرین بسیار ساده و راحت است. ۴ تمرین اول آن به صورت ایستاده و در مدت زمان کوتاهی انجام می‌شود، تمرین شماره پنج یک تمرین مدیتیشن نشسته است که آرامش زیادی را به همراه می آورد.

ازآنجاکه تمرین‌ها آسان و کوتاه هستند، برای زندگی امروزه ما بسیار خوب هستند. افرادی که در سراسر جهان فالون دافا را تمرین می‌کنند، از وضعیت سلامتی بسیار خوبی بهره‌مند هستند؛ حتی افرادی که درگذشته دچار بیماری‌های مختلف، ازجمله بیماری‌های لاعلاج بوده‌اند، بعد از شروع تمرینات بیماری آن‌ها به میزان بسیار زیادی بهبود یافته است.

تجربیات تمرین کنندگان فالون دافا

در اینجا تعدادی از تجربیات تمرین کنندگان فالون دافا یا فالون گونگ را از زبان خودشان می‌شنویم. برای خواندن تجربیات بیشتر، می‌توانید به وبسایت اپک تایمز مراجعه کنید.

* «بیش از یک‌سال است که تمرین فالون دافا را شروع کرده‌ام. فرزندانم، خانواده‌ام و همکارانم با دیدن تغییرات عظیم و معجزه‌آسا در من، بسیار خوشحال و متعجب شده‌اند. تحول درونی‌ام حتی چشمگیرتر و بسیار بیشتر از تغییرات جسمی‌ام بوده است. مطالعه کتاب جوآن فالون نگرشم به زندگی و چالش‌های آن را به شدت تغییر داده است. دافا صلح و آرامش درونی به من عطا کرده است که می‌توانم زندگی حقیقتاً پر معنایی داشته باشم.»

* خانمی مبتلا به سرطان سینه تحت عمل جراحی و چهار جلسه شیمی درمانی قرار گرفت. با پیشرفت مجدد بیماری‌اش سرانجام به توصیه مادرش کتاب جوآن فالون را مطالعه می‌کند و سرطان و سایر بیماری‌های مزمنش از بین می‌رود. او اظهار داشت: «تغییر مثبت دیگر، تغییر نگرشم به زندگی بود. با مطالعه کتاب‌های فالون دافا، احساس آرامش و سبکی می‌کردم.»

رایگان بودن فالون دافا

جامع‌ترین منبع آموزش این روش کتاب جوآن فالون نوشته آقای لی هنگجی است که به زبان‌های مختلفی از جمله فارسی ترجمه شده است. کتاب فالون گونگ نیز ضمن معرفی فالون دافا، به آموزش پنج تمرین این روش می‌پردازد و اصول آن را شرح می‌دهد.

در پایان قابل ذکر است که یادگیری تمرین‌های فالون دافا کاملا رایگان است. این روش هیچ‌گونه ثبت‌نام و تشریفاتی ندارد و حق عضویتی دریافت نمی‌شود. برای اطلاعات بیشتر به وب‌سایت fa.falundafa.org مراجعه فرمایید.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام لینکدین

نظر خود را بیان کنید