محصولات سالم و طبیعی

ورزش کردن، پرهیز از استعمال دخانیات، استراحت کافی و… از جمله مهم ترین موارد مرتبط با سلامتی انسان ها محسوب می شوند اما آنچه که بیشترین دخالت را در تضمین سلامت افراد دارد تغذیه سالم است. همه ما بارها و بارها در مورد اهمیت تغذیه سالم شنیده ایم و به خوبی می دانیم که مصرف محصولات طبیعی و سالم تا چه اندازه می تواند به سلامتی ما کمک کند. اما با وجود آگاهی از این موضوع، در زندگی روزمره خود تا چه حد به آن اهمیت می دهیم؟

اجازه بدهید در ابتدا تعریفی از محصولات طبیعی و سالم داشته باشیم و ببینیم اصلا غذای سالم و طبیعی به چه نوع غذایی گفته می شود. غذاهای طبیعی همانطور که از اسمشان نیز پیداست به غذاهایی گفته می شود که عاری از هر گونه افزودنی باشند. غذای سالم نیز نوعی اصطلاح رایج است که می تواند به هر نوع غذای ارگانیک، طبیعی و یا غذاهای معمولی اطلاق شود که در تولید آن ها فرآوری کمتری انجام گرفته باشد. از جمله غذاهای سالم می توان به آرد کامل اشاره داشت که از طریق آسیاب نمودن دانه های غلات همراه با سبوس آنها حاصل می شود. اکنون که تا حدود زیادی با محصولات طبیعی و سالم آشنا شده اید می توانیم این نوع محصولات و غذاها را به طور دقیق تری بررسی کنیم.

فرستو

فواید محصولات سالم و طبیعی

مصرف غذاها و محصولات سالم و طبیعی مزایا و فواید زیادی دارد که توسط طب سنتی و مدرن مورد تایید قرار گرفته است. مصرف غذای سالم شامل میوه ها و سبزی های تازه و همچنین مواد مغذی که حاوی فیبر هستند یک راه مناسب برای کاهش وزن می باشد. کاهش احتمال ابتلا به دیابت نوع ۲، کاهش خطر اقسام مختلف سرطان ها، حفظ سلامتی قلب و سلامت پوست و مو از جمله مهم ترین فواید مصرف محصولات سالم و طبیعی به شمار می رود. ضمن اینکه مصرف غذاهای سالم تاثیر شگفت انگیزی در بهبود عملکرد دستگاه گوارش دارد. در ادامه قصد داریم تا برخی از محصولات طبیعی و سالم را که به طور روزمره مصرف می شوند را معرفی کنیم.

انواع محصولات سالم و طبیعی

 یکی از این محصولات روغن زیتون است که نه تنها اثرات منفی سایر روغن ها را نداشته بلکه ویژگی هایی نظیر کاهندگی کلسترول خون، پیشگیری از بیماری های قلبی و عروقی، خواص ضد سرطان، جلوگیری از کم خونی و… را نیز دارد. عسل از دیگر محصولات طبیعی و سالم است که خواص شگفت انگیزی را دارد. از جمله این خواص می توان به خاصیت درمانی و دارویی آن اشاره کرد که باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شده و افزایش طول عمر را در پی خواهد داشت. جالب است که انواع عسل دارای خواص گوناگونی می باشند و به عنوان مثال عسل گون، عسل آویشن و عسل بهارنارنج ضمن اینکه خواص مشترکی دارند هر یک دارای خواص مختص به خود نیز می باشند. در صورت نیاز به اطلاعات دقیق تر می توانید به فروشگاه اینترنتی feresto.com مراجعه کرده و ضمن آشنایی با انواع محصولات سالم و طبیعی اقدام به خرید آنلاین این نوع محصولات نمایید.

تاثیر مصرف داروی گیاهی

به طور کلی از دیدگاه طب سنتی خوردن غذاهای طبیعی و رعایت یک رژیم غذایی سالم  می تواند تا حد بسیار زیادی از بروز بیماری ها جلوگیری کرده و سلامت بدن شما را تضمین کند. اما با وجود این ها دچار شدن به بیماری موضوعی اجتناب ناپذیر بوده و ممکن است گاهی پیش بیاید. طب سنتی برای این موضوع نیز راهکارهایی را در نظر گرفته است که مهم ترین آن استفاده از انواع داروی گیاهی می باشد. همانطور که می دانید در تولید داروی گیاهی از مواد شیمیایی مضر استفاده نشده و در نتیجه عوارض داروی گیاهی بسیار ناچیز است. ضمن اینکه تاثیرگذاری داروی گیاهی در بسیاری از بیماری ها به طور قطعی مورد اثبات قرار گرفت است و دقیقا به همین دلیل است که استفاده از داروی گیاهی در سرتاسر جهان مورد توجه قرار گرفته و رواج پیدا کرده است. در صورتی که قصد دارید در مورد انواع گیاه دارویی و خواص هر کدام اطلاعات کامل تری را به دست آورید می توانید به مجله اینترنتی فرستو سر زده و با دارو های گیاهی و طب سنتی آشنا شوید. ضمن اینکه امکان خرید آنلاین هر نوع داروی گیاهی نیز در فروشگاه اینترنتی فرستو فراهم شده است. برای ارتباط با بخش فروش فرستو می‌توانید با شماره ۰۲۵۳۱۶۲۶ تماس بگیرید.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام لینکدین

نظر خود را بیان کنید