دستورالعملی برای پوست های حساس با وب سایت بارونه

حساسیت پوستی معمولا به دلیل آسیب ایجاد شده در خارجی ترین لایه ی پوست، رخ می دهد. عملکرد نامناسب یا صدمه وارد نمودن به خارجی ترین لایه ی پوست منجر به از دست دادن رطوبت پوست، التهاب و حساسیت آن می شود. درکی عمیق تر از آنچه که در اپیدرم پوست های حساس رخ می دهد، از طریق بکارگیری میکروسکوپ قابل مشاهده است:

عملکرد غیرعادی در سطح خارجی ترین لایه ی پوست همراه با کاهش فاکتور مرطوب کننده طبیعی و سوسپانسیون در غشای دولایه لیپیدی منجر به بروز خشکی بیش از حد، افزیش تدریجی کاهش آب بدن، کاهش پوست اندازی می گردد که در نتیجه ی آن پوست خشک و پوسته پوسته می شود؛ التهاب در لایه های اپیدرمی پایین تر تحت عنوان نتیجه ای از وجود سیتوکین های التهاب زا و سلول های لانگرهانس فعال کننده ی التهاب، رخ می دهد.

اجرای قدم به قدم این دستورالعمل

 1. پوست به ویژه گردن و بخش دکولته را با استفاده از لوسیون پاک کننده مخصوص پوست های حساس، دوبار تمیز نمایید. آرایش را هم با استفاده از اسفنج های نرم خیس شده با آب گرم، پاک کنید.
 2. به منظور محافظت از چشمان مشتری خود از توپ های پنبه استفاده نمایید و پیلینگ آنزیم دار متناسب با پوست را برروی تمام صورت، گردن و بخش دکولته بمالید. اجازه دهید تا این کرم به مدت ۷ دقیقه برروی پوست بماند. از لایه برداری ملایم برای تمیز نمودن این لایه بدون ایجاد هیچ گونه التهاب و سوزشی، استفاده نمایید.
 3. در حالیکه مشتری پس از اعمال آنزیم به استراحت می پردازد، دست های وی را به لوسیون آغشته نموده و در داخل دستکش های گرم قرار دهید.
 4. با استفاده از آب گرم و اسفنج، پوست را بخوبی بشویید. تمام سلول های مرده و چرک موجود برروی پوست را تمیز نموده و بدین ترتیب پوست دارای منافذی پاک خواهدبود. حوله ای گرم برروی صورت مشتری قرار دهید، دقت نمایید که بینی و لب وی زیر حوله قرار نگیرد.
 5. به منظور تنظیم PH پوست از اسپری ضد التهاب، آب گل سرخ یا تونری متناسب با جنس پوست استفاده نمایید.
 6. محلولی از روغن های مغذی دارای خاصیت ضد التهابی را از فاصله ای متناسب بر تمام سطح پوست صورت، گردن، بخش دکولته و شانه ها اسپری نمایید؛ برای انجام اینکار از حرکت های چرخشی استفاده کنید.
 7. ماساژ صورت را به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه انجام داده و این ماساژ را از نقاط لنفاوی آغاز کرده و در آن نقاط هم پایان دهید. استفاده از نقاط لنفاوی در ماساژ پوست های حساس نکته ای بسیار مهم می باشد چرا که استفاده از لنف در دفع سموم، اکسیژن رسانی، تنظیم فشار خون و جذب مواد مغذی نظیر ویتامین ها و املاح نقش قابل توجهی برعهده دارد.
 8. در صورت نیاز، می توایند چرک و آلودگی موجود در منافذ را هم خارج نمایید. زمان ایده آل انجام این عمل پس از ماساژ است چرا که بدون اعمال بخور تمامی منافذ برای استخراج چرک و آلودگی، آماده می باشند. علاوه براین، حرکات ماساژ جریان خون را افزایش داده و این مواد رابرای استخراج از منافذ آماده می نمایند.
 9. از لایه برداری ملایم برای پاکسازی سایر آلودگی ها و سلول های مرده استفاده نمایید. در صورتی که متخصص بجای استفاده از کرم از پاک کننده ای با خاصیت لایه برداری استفاده نموده باشد، باید پیلینگ آنزیم دار در این مرحله برپوست اعمال گردد.
 10. از میوه و سبزیجات سبز رنگ تحت عنوان روش درمانی خفیف استفاده نمایید چرا که این مواد به طور چشمگیری منجر به کاهش التهاب و سوزش می شوند و از این رو قبل / بعد از اعمال ماسک، قابل استفاده می باشند.
 11. سرم ضد التهاب متناسب با پوست مشتری را برروی کل ناحیه ی صورت و دور چشم ( در صورت امکان) اعمال نمایید و به ماساژ ناحیه ی دور چشم ادامه دهید. سپس، چشم هار با ورقه های خنک خیار یا توپ های پنبه ای آغشته به آب جعفری، بپوشانید.
 12. از ماسک متناسب با پوست، استفاده نمایید. ماسکی که برای پوست مشتری مناسب است را انتخاب نمایید. از ماسک هایی که حاوی مواد ضد التهاب هستند و منجر به خنکی پوست شده، به صورت یکپارچه و بدون ایجاد التهاب و سوزش، قابل برداشتن می باشند، استفاده نمایید. این ماسک باید به مدت ۲۰ دقیقه برروی پوست باقی بماند.
 13. در حالیکه ماسک بر روی پوست مشتری اعمال شده و وی در حال استراحت می باشد، دست ها را به مدت ۷ دقیقه ماساژ دهید. به منظور افزایش زمان ماساژ دست، همراه با حرکات ماساژ از اسکراب استفاده نمایید – با این کار می توانید برای ماساژ دست ، هزینه ی اضافی درخواست نمایید.
 14. پیش از برداشتن ماسک، ماساژ سر و گردن را می توانید به مشتری پیشنهاد دهید. این ماساژ منجر به هوشیاری مشتری و افزایش جریانات خون به سر می گردد. این ماساژ را می توانید با ماساژ بخش گوش به پایان برسانید.
 15. ماسک را برداشته و مطمئن شوید که پوست مشتری تمیز، نرم و مرطوب بوده و به صورتی شاداب می درخشد.
 16. از سرم، کرم و کرم ضدآفتاب متناسب با جنس پوست مشتری استفاده نمایید؛ اطلاعات مربوط به اهمیت بکارگیری محصولات مراقبت در برابر نور خورشید و آسیب های محیطی مخصوص پوست های حساس، را در اختیار مشتریان قرار دهید.

در تمامی درمان های آبگرم – آب های معدنی – و مراقبت های روزانه باید از مواد دارای خاصیت های ضد التهاب که قابلیت مقابله با قرمزی و سوزش – خارش- دارند، استفاده نمود. مواد موضعی که در کاهش میزان قرمزی سطح پوست موثر می باشند اغلب حاوی مواد ضد التهابی هستند که در سطح مویرگی، پوست را تحت تاثیر قرار می دهند.

برای مطالعه مطالب بیشتر به وب سایت بارونه سر بزنید منتظر شما عزیزان هستیم.

نظر خود را بیان کنید