روماتیسم به گروهی از بیماری ها گفته می شوند که مفاصل و بافت های همبند را درگیر می کنند. از جمله برخی از مهم ترین انواع این بیماری می توان به مواردی مانند روماتیسم مفصلی آرتریت روماتوئید و روماتیسم قلبی تب روماتیسمی اشاره کرد. بسیاری از کارشناسان باور دارند که آرتریت به عنوان خطرناک ترین نوع روماتیسم به شمار می رود. اگر دوست دارید با برخی از راهی ساده و کاربردی برای درمان این نوع از روماتیسم آشنا شوید، بهتر است که به صورت مختصر ما را در ادامه این مقاله همراهی کنید.

درمان آرتریت با روش های گیاهی

درمان آرتریت

استفاده از دمنوش گل مینا

دانشمندان باور دارند که اصلی ترین دلیل برای ایجاد آرتریت مربوط به التهاب می شود. به همین دلیل است که استفاده از مواد ضد التهابی می تواند به شما در این زمینه کمک کند. دم‌نوش گیاه مینا یکی از موارد ضد التهابی قوی است که می تواند التهاب را به صورت موثری کاهش بدهد. بدین منظور شما کافی است که ۱۰۰ گرم گلبرگ مینا را با مقداری آب به مدت ۱۵ دقیقه بر روی حرارت بگذارید تا دم‌نوشتان آماده شود. همچنین جالب است بدانید که گل مینا یک داروی گیاهی برای تخلیه کامل ادرار نیز به شمار می رود و به همین دلیل می تواند به سلامت کبد و کلیه هم کمک کند.

استفاده از میوه های استوایی

میوه های استوایی از دیگر خوردنی هایی هستند که می توانند به شما در درمان و جلوگیری از آرتریت کمک کنند. این موضوع نیز دوباره مربوط به خواص ضد التهابی این میوه ها می شود. بررسی هایی که بر روی میوه هایی مانند موز، آناناس، آووکادو یا پاپایا صورت گرفته، نشان می دهد که در آنها بیوفلاوونوئید های بسیار قوی وجود دارد. این ترکیبات نه تنها می توانند التهاب را کاهش بدهند، بلکه قادر هستند به شما در برابر آسیب های استرس اکسیداتیو نیز کمک کنند چرا که عملکرد آنتی اکسیدانی دارند.

استفاده از برخی سبزیجات

سبزیجات از جمله مهم ترین مواد غذایی هستند که کارشناسان تغذیه توصیه می کنند که حتما از آنها در وعده های روزانه خود استفاده کنند. همان طور که می دانید، سبزیجات دارای خواص و فواید درمانی فراوانی هستند و از همین رو بر روی سلامت بدن نقش مهمی دارند. مهم ترین ماده ای که در سبزیجات وجود دارد، فیبر است که می تواند بر روی سلامت دستگاه گوارشی نقش داشته باشد. تحقیقاتی که توسط بنیاد آرتروزی ها منتشر شده نشان می دهد که فیبر به صورت موثری بر روی کاهش التهاب نقش دارد.

درمان آرتریت با روش های گیاهی

استفاده از برخی داروها

طیف گسترده ای از داروها وجود دارند که می توانند التهاب را کاهش بدهند و از همین رو استفاده آنها می تواند بر روی درمان آرتریت نقش داشته باشد. به این گروه از دارو ها، داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی گفته می شود. جالب است بدانید که تمام داروهای ضد التهابی برای مبارزه با آرتریت ساخته نشده اند، به عنوان مثال قرص وگادول که یک ماده تاخیری می باشد نیز می تواند التهاب را کاهش بدهد. از دیگر داروهای مهم ضد التهابی می توان به مواردی مانند متیل سالیسیلات، ایبوپروفن، فنوپروفن، اکساپروزین، فنیل بوتازون و پیروکسیکام نیز اشاره کرد.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام لینکدین

۱ دیدگاه

  1. SEYEDMOHAMMAD در خرداد ۱۱, ۱۳۹۸در۸:۲۶ ب٫ظ

    مفید و قابل اجرا درمان با خدا… متشکرم

نظر خود را بیان کنید