دکتر حمیدرضا فرشچی پس از دریافت دکترا در رشته پزشکی برای گذراندن دوره تخصصی در رشته تغذیه بالینی به کشور انگلستان عزیمت نمود. وی پس از دوره تخصصی تغذیه بالینی (Clinical Nutrition & Metabolism) و فلوشیپ چاقی و دیابت (Diabetology) از دانشگاه ناتینگهام انگلستان در سال ۱۳۸۴ به کشور بازگشت. وی علاوه بر تحصیل در رشته تغذیه بالینی و متابولیسم در طی دوره فلوشیپ در بخش دیابت و چاقی در یکی از بیمارستانهای فوق تخصصی انگلستان (Queen’s Medical Centre) به تحصیل و طبابت زیر نظر اساتید مبرز این رشته مشغول بوده است. نتایج تحقیقات و مطالعات علمی دکتر فرشچی در مجلات معتبر تغذیه بالینی و دیابت به شرح زیر به چاپ رسیده است:

  • American Journal Clinical Nutrition – (1) (2)
  • International Journal of Obesity
  • Diabetic Medicine
  • Obstetrics & Gynecology

علاوه بر این وی بخشی از کتاب “بررسی کلینیکی چاقی در بالغین و کودکان” (Clinical Obesity in Adult & Children) که مرجع معتبر بین المللی در درمان چاقی است را در سال ۲۰۰۵ به رشته تحریر درآورده است.

  • دریافت جایزه ویژه موسسه تحقیقات چاقی اروپا در سال ۲۰۰۴ از موسسه
    ASO – Association for the Study of Obesity
  • فلوشیپ چاقی و دیابت اروپا در سال ۲۰۱۰ از موسسه
    SCOPE – Specialist Certification of Obesity Professional Education

وی در طی سالهای اخیر در برنامه های متعدد رادیو و تلویزیونی بعنوان پزشک متخصص تغذیه در برنامه های پزشکی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران حضور داشته است. علاوه بر این به منظور ایجاد باورهای صحیح تغذیه ای و نیز ارتقاء دانش تغذیه ای هموطنان، وی بیش از ۳۰۰ مقاله علمی در روزنامه ها و مجلات از قبیل روزنامه جام جم، مجله خانواده سبز، روزنامه همشهری و مجله دنیای زنان به چاپ رسانده است.