پزشک عمومی
این مقاله تایید شده است اما تنها جنبه اطلاع رسانی دارد.

مواد غذایی نیکوتین دار کدامند؟

فهرست غذاهایی که حاوی نیکوتین است

کدام میوه نیکوتین دارد,مواد غذایی دارای نیکوتین طبیعی,بادمجان

نیکوتین یک ماده اعتیادآور است. بر اساس گفته های موسسه قلب در آمریکا، نیکوتین تغییراتی را در مغز ایجاد می کند و همین امر باعث می شود هرچه بیشتر و بیشتر به این ماده روی بیاورید.

قرار گرفتن در معرض نیکوتین می تواند برخی از عواقب ناخواسته را برای سلامتی ایجاد نماید. این عواقب در برگیرنده افزایش فشار خون و افزایش ضربان قلب است.

مطالعه انجام شده توسط مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها نشان می دهد برخی از غذاهایی که ما به طور منظم در رژیم غذایی خود مصرف می کنیم حاوی نیکوتین است. به همین خاطر در این مقاله قصد داریم مواد غذایی که در برگیرنده نیکوتین است را با هم مرور کنیم. پس همراه ما باشید.


بادمجان:

یکی از مواد غذایی که غلظت بالایی از نیکوتین را دارد بادمجان است. این ماده در برگیرنده نیکوتینی با غلظت ۱۰۰ نانوگرم بر گرم است. بادمجان منبع خوبی از فیبر، ویتامین B1 و ویتامین B6 و پتاسیم نیز هست.

بر اساس مطالعات انجام شده در دانشگاه های مختلف، مزایای بادمجان برای سلامتی به خاطر وجود آنتی اکسیدان قدرتمندی به نام nasunin در آن است. این انتی اکسیدان از بدن در برابر آسیب رادیکال های ازاد مراقبت می کند، به بدن کمک می کند از شر آهن اضافی خلاص شود و به کاهش سطح کلسترول خون کمک می کند.


گوجه فرنگی سبز:

گوجه فرنگی سبز نیز در برگیرنده نیکوتین است. غلظت نیکوتین در این ماده ۴۲.۸ نانوگرم بر گرم است. اداره کشاورزی در ایالت متحده آمریکا بیان کرده است که گوجه فرنگی سبز منبع خوبی از پتاسیم، فسفر، ویتامین C، فولات و کلسیم می باشد.


گل کلم:

گل کلم نیز یکی از موادی است که نیکوتین در خود دارد. غلظت نیکوتین در این سبزی،۱۶.۸ نانوگرم بر گرم است. بر اساس مطالعات موجود، گل کلم منبع عالی از ویتامین K، ویتامین C، فولات و فیبر است. مصرف منظم گل کلم می تواند مزایایی همچون محافظت در برابر سرطان، سم زدایی از بدن و محافظت در برابر آرتروز را به همراه داشته باشد.


سیب زمینی:

ماده غذایی دیگری که می تواند شما را در معرض نیکوتین قرار دهد سیب زمینی است. سیب زمینی ۷.۱ نانوگرم بر گرم نیکوتین در خود دارد. بر اساس مطالعات انجام شده این ماده حاوی ویتامین B6، ویتامین A و نیز پتاسیم است.

ترکیبی از این مواد مغذی باعث می شود مصرف سیب زمینی پخته یا اب پز شده برای پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی موثر باشد. افرادی که سیب زمینی پخته یا آب پز شده را مصرف می کنند کمتر از سایر افراد در معرض حملات قلبی قرار می گیرند و فشار خون پایین تری دارند.

۵ دیدگاه

 1. M در خرداد ۲۳, ۱۳۹۸در۸:۵۰ ب٫ظ

  یعنی اگه ده کیلو بادمجون بخوری تازه میشه اندازه یه نخ سیگار وینستون وان 😐😂 ولی نیکوتین به دما حساسه ها، این میزانی که گفته شده برای خام هست یا پخته؟

 2. saeed در فروردین ۲۳, ۱۳۹۹در۹:۵۶ ب٫ظ

  من ترک کردم مغزم داره منفجر میشه از بی نیکوتنی چیکار کنم آخه من

 3. Iliya در شهریور ۱۲, ۱۴۰۲در۵:۳۴ ب٫ظ

  سیب زمینی میشه اندازه ۷ نخ وینیستون بلو؟
  خب جقد سیب زمینی نیکوتینش ۷وخورده ای هس؟

 4. هعی🗿💔 در بهمن ۲, ۱۴۰۲در۱۱:۴۱ ب٫ظ

  خوبه ولی اگه ده کیلو بادمجون یا سیب زمینی بخوری تازه میشه یه نخ سیگار اونم سبک مس جی وان💔🗿

 5. افسرده در بهمن ۲۴, ۱۴۰۲در۶:۵۵ ب٫ظ

  بخوای از سیگار سرطان نگیری از سیب زمینی باید دیابت بگیری شیر تو این زندگی

نظر خود را بیان کنید