پزشک عمومی
این مقاله تایید شده است اما تنها جنبه اطلاع رسانی دارد.

کاشت ایمپلنت دندان برای دندان‌های جلو

رپورتاژ آگهی؛

کاشت ایمپلنت دندان برای دندان‌های جلو یک نوع زیبایی محسوب می‌شود و روشی مناسب برای برگرداندن زیبایی فرد است زیرا که اگر شخصی با از دست دادن دندان‌های جلو زیبای خود را ازدست‌داده باشد خیلی راحت می‌تواند با کاشت ایمپلنت دندان، جای دندان‌های ازدست‌رفته را پر کند.

کاشت ایمپلنت دندان برای دندان‌های جلو

از بین رفتن دندان‌های جلویی لبخند را زشت می‌کند و فرد اعتماد به نفس خود را از دست می‌دهد اما با کاشت ایمپلنت دندان اعتماد به نفس و زیبایی دوباره به فرد بازمی‌گردد.

در حین معالجه، پایه‌ی ایمپلنت دندان توسط دندان‌پزشک معالج دردهان فرد جایگذاری می‌شود. زمانی که استخوان فک، پایه ایمپلنت دندان را قبول کند و با او ترکیب شود. پایه دندان می‌تواند به عنوان ریشه عمل کند.

پایه‌ی ایمپلنت دندان به عنوان ریشه برای دندان جایگذاری شده، عمل می‌کند. به این صورت که دندان مصنوعی به صورت خیلی طبیعی بر روی پایه‌ی ایمپلنت دندان وصل می‌شود و فضای خالی را پر می‌کند.

کاشت ایمپلنت دندان برای قسمت جلوی دهان یکی از پیچیده ترین روش‌های ایمپلنت است.  بنا بر گفته‌های متخصصین دندانپزشکی جهان ایمپلنت دندان برای اشخاصی خوب عمل می‌کند که دارای استخوان کافی در دهان هستند. در قسمت‌هایی که تراکم استخوان کم است کاشت ایمپلنت دندان خوب عمل نمی‌کند.

علاوه بر داشتن استخوان کافی در دهان باید از استخوان محکم فک نیز برخوردار باشند تا هنگام غذا خوردن و صحبت کردن دچار مشکل نشوند و بتواند از ایمپلنت دندان پشتیبانی کند.

چنانچه شخص تراکم استخوانی کافی برای کاشت ایمپلنت دندان نداشته باشد می‌تواند پیوند استخوان انجام دهد سپس به کاشت ایمپلنت بپردازد. این شیوه برای قرار گیری پایه ایمپلنت در فک است. این عمل اغلب دارای اضافه کردن مواد استخوانی یا بونلیک به فک  هستند.به همین دلیل به عنوان پیوند استخوانی شناخته شده‌اند.

علاوه بر استخوان فک مسئله مهم دیگر سلامت دندان‌های اطراف جایی است که قرار است کاشت ایمپلنت انجام شود.

چرا به ایمپلنت دندان جلو نیاز دارید؟

کاشت ایمپلنت دندان در جلوی دهان جایگزین مناسب و طبیعی است که می‌توان از آن استفاده کرد. ایمپلنت دندان به شکل مستقیم در داخل استخوان فک قرار می‌گیرد و به عنوان یک ریشه طبیعی از تاج دندان نگهداری  می‌کند.

چنانچه دندان‌های جلوی خود را از دست دادید یا به دلیل عفونت لثه در حال از دست دادن آنها هستید و احتمال نیاز به کاشت ایمپلنت دارید.

بنا بر گفته‌ی متخصصان دنداپزشکی کاشت ایمپلنت دندان برای موارد زیر روش بسیار خوبی است:

احساس کردید که در حال از دست دادن دندان‌ها هستید.

تاج دندان شما از بین رفته و شکسته شده.

دندان شما کاملاً از بین رفته یا ترک خورده.

دندان‌هایتان به طور کامل پوسیده شده است.

به دلیل تصادف یا ضربه دندان خود را از دست داده‌اید.

اگر یکی از موارد هایی که در بالا ذکر شد را شامل هستید، بایستی کاشت ایمپلنت دندان انجام دهید. برای این کار شما بایستی به نزدیکترین دنداپزشکی مراجعه کنید. بعد از اینکه معاینه ی اولیه انجام شد شما توسط توصیه های پزشک می‌توانید کاشت ایمپلنت دندان انجام دهید.

آیا می توانم دندان‌های جلو را ایمپلنت کنم؟

باید بگوییم که چنانچه دندان‌های جلو ی خود را از دست داده اید و برای کاشت ایمپلنت دندان داوطلب هستید. باید بدانید علاوه بر داشتن استخوان کافی و دندان‌های سالم، شرط دیگری برای کاشت ایمپلنتت دندان وجود دارد که شما دچار بیماری خاصی نباشید. مثلاً سرطان، دیابت، بیماری های پریودنتال، الکلیسم یا استعمال دخانیات.

وجود این بیماری ها روند انجام ایمپلنت دندان را کند می‌کند و مانع ادغام استخوان با پایه ایمپلنت دندان می‌شود. اگر مبتلا به یکی از بیماری ها هستید حتماً دنداپزشک معالج را در جریان بگذارید تا متوجه شوید که می‌توانید کاشت ایمپلنت دندان انجام دهید یا نمی توانید.

با این وجود برندهای اروپایی به دلیل فواید شان مورد توجه بیشتری قرار گرفته اند همچنین برندهای کره ای نیز از برندهای مطلوب و عالی محسوب می شوند که به کار گرفته می شوند.

 تاثیر برند ایمپلنت هم در ایمپلنت دندان قیمت آن و هم در نتیجه پایانی کار نقش بسزایی دارد اما در صورتی که واقعا از برند خوب و اعتبار دار به کارگرفته شده باشد، موردی که بایستی به آن پرداخت دقت عمل پزشک معالج است.

به غیر از این ها یکی از دلایلی که باعث متنوع بودن  ایمپلنت دندان در قیمت می شود به خاطر فرق بین دستمزدهای  پزشکان است. به این دلیل که جراحی که این عمل را انجام می دهد و فردی که روکش آن را طراحی و تولید می کند، اهمیت زیادی دارد.

از چه لحاظی اهمیت بیشتری دارد؟

از آن جایی که روند جراحی به چه شکلی است، مدل پیوندهایی که قرار داده می شود، ترفند های جراحی، اصلاح بافت های از دست رفته مثل استخوان و لثه ، برش ها، این موارد در پایداری این عمل بسیار مهم است چرا که این را همچنین بایستی پذیرفت که ایمپلنتی که معتبر است آزمایشات بیشتر و تخصصی تر بر روی آن انجام شده است و نتیجه ی مطلوب تری در مقایسه با برندهایی که فقط کپی سازی شده اند، دارند.

 اما به صورت کلی کارکرد جراحی و طراحی های پروتز به منظور پایداری ایمپلنت مشخص کننده  پایانی است. اضافه بر آن  مریضی هایی که ممکن است خود فرد داشته باشد مانند پوکی استخوان، دیابت یا مریضی های خود ایمنی، تمام این موارد در ماندگاری ایمپلنت موثر هستند.

کاشت ایمپلنت دندان برای دندان‌های جلو

اگر شرایط کاملا نرمال باشد طول عمر ایمپلنت حداکثر چقدر است؟

با توجه به برسی های لازم یک ایمپلنت مطلوب کم کم بایستی ۱۵ سال ماندگاری داشته باشد به این منظور که ما عمل ایمپلنتی را زمانی موفق می شماریم که ۱۵ سال در دهان ماندگاری داشته باشد. ولی بایستی به این مورد هم توجه کرد در صورتی که ایمپلنت دندانی از این مدت بیشتر ماندگاری داشته باشد مثلا ۲۰ سال.

اگر این مورد مشخص کننده ی مشکلی باشد و درصورتی که عمل به درستی انجام شده باشد و اگر شخص از بیماری ویژه ای رنج نمی برد و نظافت را به شکل مطلوبی رعایت کند احتمال اینکه ایمپلنت تا ابد بماند وجود دارد.

رعایت رژیم غذایی بعد از انجام ایمپلنت

اولین هفته ی بعد از انجام ایمپلنت نقش مهمی در سلامت ایمپلنت ایفا می‌کند و رعایت نکردن رژیم غذایی می‌تواند به راحتی به آن آسیب وارد کند. مثلاً خوردن غذاهای سفت که فشار زیادی برای جویدن لازم دارد ممکن است باعث ایجاد مشکل در ایمپلنت شما شود. بهتر است بعد از جراحی ایمپلنت در غذا خوردن مراعات کنید و از غذاهای نرم و مقوی استفاده کنید.

کاشت ایمپلنت دندان برای دندان‌های جلو

یک روز بعد از کاشت ایمپلنت

 زمانی که کار شما در مطب دندانپزشک به پایان می‌رسد و جراحی ایمپلنت انجام می‌شود لازم است برای بهبودی دندان ها و فک تا ۲۴ ساعت اول چیزهایی که به جویدن نیازی ندارند را مصرف کنید مانند مایعات و غذاهای نرم. تعدادی از این نوشیدنی ها و غذا ها را در زیر برای شما آورده ایم:

اسموتی: یکی از گزینه های بسیار خوب بعد از انجام ایمپلنت دندان که خواص زیادی هم دارد اسموتی است. اسموتی ها دارای مواد مغذی هستند و به خاطر وجود ویتامین های ضروری در حفظ تعادل بدن به شما کمک می‌کنند.

سوپ سرد: شما باید از خوردن غذاهای گرم و مایعات داغ بعد از جراحی ایمپلنت خودداری کنید اما می‌توانید خوردن سوپ سرد را جایگزین آن ها کنید.

مایعات: سعی کنید از مایعات سرد استفاده کنید اما مراقب باشید که برای نوشیدن آن ها هرگز از نی استفاده نکنید چون به ایمپلنت شما فشار وارد می‌کند.

بررسی کامل قیمت ایمپلنت دندان هزینه های کاشت

 متقاضیان ایمپلنت برای ترمیم دندان روز به روز بیشتر می شود.اما یکی از مهم ترین موانع در استفاده از این روش، هزینه ی ایمپلنت دندان قیمت سرسام آور این عمل است.در ادامه به این موضوع بیشتر خواهیم پرداخت.

ایمپلنت دندان از متدهایی است که درست بسان دندانی سالم و طبیعی می ماند و جایگزین دندان می شود.انتخاب نوع آن بستگی به عوامل مختلفی دارد من جمله:نوع پروتز،وضعیتی که استخوان فک دارد و همینطور شرایط بیمار و از همه مهم تر قیمت ایمپلنت دندان نکته ی مهم این است که بیمار باید همانند دندان طبیعی از ایمپلنت دندان خود مراقبت کند و هم چنین فشار بیش از حد بر ایمپلنت دندان صحیح نمی باشد.

در مورد نگرانی های زیاد به خاطر این عمل باید بگویم که شما تنها نیستید.یکی از بزرگترین دغدغه های بیماران مربوط به همین هزینه ی درمان می باشد.بنا بر شرایطی که هر بیمار دارد،قیمت ایمپلنت دندان متفاوت می باشد.

بهترین روش برای دانستن قیمت دقیق این است که مشاوره رایگان بگیرید و از پزشکتان بخواهید که همه چیز را برایتان توضیح بدهد.بهتراست پزشکی را انتخاب کنید که همه ی مراحل دندانتان را من جمله کاشت و روکش،در یکجا انجام دهید.اینگونه کمی از هزینه های ایمپلنت دندان قیمت این عمل کاسته می شود و دیگر نیاز نخواهید داشت تا به مطب های مختلفی مراجعه کنید.

نظر خود را بیان کنید