پزشک عمومی
این مقاله تایید شده است اما تنها جنبه اطلاع رسانی دارد.

خواص آلوئه ورا برای جوش صورت

آیا استفاده از آلوئه ورا می‌تواند برای درمان آکنه مثر باشد

آلوئه ورا برای آکنه

ژل آلوئه ورا در بسیاری از محصولات مراقبت از پوست فاقد نسخه استفاده می‌شود چرا که این عصاره گیاهی دارای خواص ضد باکتریایی و ضد التهابی ای است که استفاده از آن به درمان آکنه کمک می‌نماید.

تحقیقات نشان داده اند که آلوئه ورا دارای عملکردی همانند داروهای سنتی آکنه است. مطالعه انجام شده در این زمینه گزارش داده است که ترکیبی از کرم ترتینوئین ، داروهای رایج آکنه و کرم آلوئه ورا در افراد مبتلا به آکنه خفیف تا متوسط به نحو موثری باعث التیام ضایعات آکنه می‌گردد.

مردم می‌توانند آلوئه ورا را به ضایعات آکنه موجود بر روی صورت و سایر قسمت‌های بدن خود بمالند. این ماده دارویی می‌تواند به تنهایی یا در ترکیب با سایر محصولات طبیعی مورد استفاده قرار گیرد. در این مقاله، ما هفت روش ممکن برای استفاده از آلوئه ورا و سایر محصولات طبیعی را که به التیام آکنه کمک می‌کنند ارائه خواهیم نمود.

۵ روش استفاده از آلوورا برای پوست

این احتمال وجود دارد که همه روش‌ها برای همه افراد موثر نباشند، اما از جهتی آلوئه ورا برای پوست مضر نیست، بنابراین امتحان کردن آن، خطری ندارد. آلوئه ورا یک درمان جایگزین است ، بنابراین هیچ دستورالعمل تایید شده ای در مورد میزان تاثیر و دوز آن وجود ندارد لذا لیست زیر پیشنهاداتی را برای استفاده از آلوئه ورا به منظور التیام آکنه ارائه می‌نماید.

از جهت دیگر مردم نباید یک ماده جدید را بدون مشاوره با یک پزشک متخصص پوست بر روی صورتشان اعمال کنند چرا که پزشکان می‌توانند در مورد اثرات بالقوه ای که آلوئه ورا ممکن است در ترکیب با هر نوع داروی مورد استفاده داشته باشد، توصیه‌هایی را ارائه نمایند.

  1. آلوئه ورای خالص

تحقیقات نشان می‌دهد که آلوئه ورای خالص، ویژگی‌های خاصی دارد که می‌تواند برای مبارزه با آکنه موثر باشد. به عنوان مثال، ژل آلوئه ورا دارای خواص زیر است:

  • خاصیت ضد باکتریایی
  • خاصیت آنتی اکسیدانی
  • خاصیت ضد التهابی

یک فرد ممکن است برای جلوگیری از بروز آکنه از کرم آلوئه ورای خالص به جای یک پاک کننده سنتی استفاده نماید چرا که عوامل ضد باکتریایی موجود در آلوئه ورا باعث بر طرف شدن باکتری از روی پوست و کاهش خطر به جای ماندن لکه‌های پوستی می‌شود.

بعضی افراد برای درمان آکنه ، آلوئه ورا را بر روی آکنه‌های موجود بر روی پوست می‌مالند و اجازه می‌دهند تا یک شب تا صبح بر روی پوستشان باقی بماند و سپس، صبح هنگام، پس از بیدار شدن از خواب، پوست صورت خود را کاملا می‌شویند.

خواص آلوئه ورای خالص برای درمان جوش صورت

خواص آلوئه ورای خالص برای درمان جوش صورت

  1. آلوئه ورا و آب لیمو

تهیه یک اسکراب صورت با لیمو و آلوئه ورا.

آلوئه ورا را می‌توان برای تهیه لوازم آرایشی مختلف، مانند اسکراب بدن و یا ماسک صورت، با لیمو مخلوط کرد.

اسید سیتریک موجود در میوه‌هایی مانند لیمو ممکن است برای درمان آکنه موثر باشد. آب لیموی خالص اسیدی است، بنابراین مخلوط کردن این ماده با آلوئه ورا ممکن است اثر تحریک کننده آب لیمو را کاهش دهد. شما می‌توانید ماسک صورت خود را با مخلوط کردن آلوئه ورا و آب لیمو با نسبت ۸ به ۱ تهیه کرده و آن را به روی صورت خود بمالید و در حدود ۱۰ دقیقه به حال خود بگذارید تا ماسک به طور کامل جذب پوست شود.

باید توجه داشت که این ماسک نباید در نواحی حساس نزدیک به چشم‌ها استفاده شود و پس از حدود ۱۰ دقیقه، ماسک باید شسته شده و پوست پاکسازی شود.

  1. دارچین، عسل و آلوئه ورا

ماسک صورت عسل، دارچین و آلوئه ورا یکی دیگر از گزینه‌هایی است که ممکن است به التیام آکنه کمک کند.

دارچین و عسل دارای خواص ضد باکتریایی و ضد التهابی مشابه با آلوئه ورا هستند.

برای تهیه یک ماسک متشکل از دارچین، عسل و آلوئه ورا، فرد می‌تواند حدود ۲ قاشق غذاخوری عسل، ۱ قاشق غذاخوری آلوئه ورا و یک چهارم قاشق چای خوری دارچین را در یک کاسه کوچک مخلوط کند.

این معجون می‌تواند برای ۱۰ دقیقه بر روی پوست باقی بماند و پس از آن با آب گرم، شسته شود.

  1. آلوئه ورا و روغن درخت چای

تحقیقات منتشر شده در سال ۲۰۱۷ نشان می‌دهد که شستشوی صورت با ژل روغن درخت چای ممکن است برای درمان آکنه خفیف و متوسط ​​موثر باشد.

البته روغن درخت چای نباید برای مدت طولانی بر روی پوست بماند، اما هنگامی که با آلوئه ورا مخلوط می‌شود، ممکن است به یک محلول تمیز کننده مناسب تبدیل شود.

برای تهیه یک محلول تمیز کننده، ، آلوئه ورا و ۲ تا ۳ قطره اسانس روغن چای را با آب، خوب مخلوط کنید. بعضی از مردم ممکن است به روغن درخت چای حساس باشند، بنابراین لازم است که آن را پس از چند دقیقه، از روی پوست بشویید.

  1. اسپری آلوئه ورا

اسپری کردن پوست با محلول رقیق آلوئه ورا می‌تواند به مرطوب نمودن پوست بدون روغنی کردن و یا ایجاد درخشندگی بیش از حد کمک نماید.

برای تهیه چنین محلولی، آب و آلوئه ورا را با نسبت دو به یک ترکیب نمایید. محلول را در بطری اسپری بریزید و به بر روی ناحیه آسیب دیده اسپری کرده و از تماس آن با چشم جلوگیری نمایید.

اسکراب لیمو، شکر و آلوئه ورا برای درمان آکنه

اسکراب لیمو، شکر و آلوئه ورا برای درمان آکنه

عوارض احتمالی آلوئه ورا برای پوست

واکنش آلرژیک پوستی به آلوئه ورا به ندرت اتفاق می‌افتد. با این حال، شواهدی وجود دارد که نوشیدن آلوئه ورا ممکن است باعث ایجاد برخی علائم آلرژیک شود.

اگر چه این واکنش‌ها چندان رایج نیستند اما، برخی افراد ممکن است واکنش‌های آلرژیکی را نسبت به آلوئه ورا نشان دهند. علائم آلرژیک ممکن است شامل قرمزی، بثورات پوستی یا تورم باشد. اگر چنین علائمی رخ دهد، به شدت از مصرف آلوئه ورا اجتناب کنید.

بسیاری از روش‌های استفاده از آلوئه ورا شامل ترکیب آن با مواد دیگر است. این مواد می‌توانند واکنش‌های آلرژیکی را بر روی پوست ایجاد نمایند. در صورت بروز هرگونه پوستی، فرد باید استفاده از ماده مورد نظر را کنار بگذارد.

نظر خود را بیان کنید