پزشک عمومی
این مقاله تایید شده است اما تنها جنبه اطلاع رسانی دارد.

درمان خشکی پوست با روغن (۵ بهترین روغن برای رفع خشکی پوست)

روغن‌های مختلف برای پوست صورت؛ کدام مورد بهترین است؟

faceoil-conclusion-1000

معمولا زمانی که فصل ‌های سرد سال فرا می‌رسد، صورت افراد پوست پوست می‌شود. این موضوع در بیشتر افراد رخ می‌دهد و می‌تواند یک فرایند ازاردهنده باشد.

بر اساس تحقیقات انجام شده، مرطوب کننده‌های صورت زیاد مفید نخواهند بود زیرا مزایای مرطوب کنندگی اندکی برای صورت دارند.

مرطوب کننده ها بیشتر از آب تشکیل شده اند و حاوی موادی که از تبخیر شدن آب جلوگیری می‌کنند نیستند. در چنین شرایطی استفاده از مواد طبیعی می‌تواند انتخاب هوشمندانه ای باشد.

بهترین زمان برای اعمال روغن های طبیعی بعد از پاکسازی صورت است. روغن‌های طبیعی را تنها در نواحی اعمال کنید که به آن نیاز دارند. در این مقاله با ما همراه باشید تا چند مورد از روغن‌های طبیعی را با هم مرور کنیم و بهترین مورد را انتخاب نماییم.


روغن نارگیل

faceoil-coconut-روغن نارگیل

اولین باری که این روغن را مورد استفاده قرار دادم پوستم برای چند ساعت مرطوب نبود. بر خلاف لوسیون‌ها و مرطوب کننده‌های موجود در بازار، امکان اندازه گیری دقیق این گونه موارد وجود ندارد.

حتی مقدار اندک روغن نارگیل هم باعث چرب شدن پوست می‌شود. به همین خاطر بهتر است مقدار اندکی از آن مورد استفاده قرار گیرد.

بر اساس تجربه ای که خود من داشتم این روغن زیاد باعث مرطوب شدن پوست نمی‌شود و من احساس راحتی با آن نداشتم. حتی بعد از چند روز مصرف، صورت من احساس هیدراته نداشت و هنوز هم صورتی خشک و پوست پوست شده داشتم. به همین خاطر تصمیم گرفتم روغن نارگیل را در قفسه مخصوص مواد اشپزی قرار دهم و از آن برای پخت مواد مختلف استفاده نمایم.

مقاله مرتبط: خواص روغن نارگیل برای زیبایی پوست و مو

روغن آفتابگردان

faceoil-sunflower-روغن آفتابگردان

روغن آفتابگردان طبیعی ممکن است یک ماده فریب انگیز برای بیشتر افراد باشد اما این گزینه برای درمان اگزما و پوست خشک بسیار محبوب است.

این یک روغن سبک محسوب می‌شود و بوی خنثی دارد. بیشتر افراد این موضوع را بسیار دوست دارند زیرا نمی‌خواهند روغن مورد استفاده بر روی پوست بویی داشته باشد. من سعی می‌کنم یک پنبه کوچک بردارم و تنها مقدار اندکی از آن را بر روی پوست اعمال نمایم.

اگرچه این روغن نیز همانند روغن نارگیل کمی صورت را چرب می‌کند اما همانند آن سنگین نیست و بعد از چند روز مصرف شاهد نرم تر شدن پوست صورت خود خواهید بود.


روغن گل رز

faceoil-rosehip-روغن گل رز

روغن گل رز قطعا بهترین گزینه برای مرطوب کردن پوست صورت است. بله همانطور که قبلا هم گفتیم بیشتر افراد ترجیح می‌دهند از روغن بدون بو برای پوست صورت خود استفاده کنند اما این گزینه یک استثنا محسوب می‌شود. روغن گل رز بوی خوبی دارد و می‌تواند ترکیب خوبی برای مرطوب کردن پوست صورت داشته باشد. این روغن به سرعت جذب پوست می‌شود.بعد از چند روز مصرف پوستی نرم و شاداب خواهید داشت.


روغن جوجوبا

oilyskin-jojoba-روغن جوجوبا

روغن جوجوبا معمولا برای پوست‌های چرب به عنوان بهترین گزینه مرطوب کنندگی محسوب می‌شود. این روغن نیز همانند روغن آفتابگردان سبک و بدون بوست.

زمانی که آن را مورد استفاده قرار دادم زیاد روی صورتم باقی نماند و به خوبی با پوست پوست شدن مبارزه کرد. در کل استفاده از این روغن تجربه مثبتی خواهد بود.


روغن زیتون

faceoil-olive-روغن زیتون

ضخامت روغن زیتون جایی بین روغن نارگیل و روغن جوجوبا قرار دارد. جذب آن به زمان نیاز خواهد داشت. روز بعد از مصرف، احساس خوبی بر روی پوست خواهید داشت.

مقاله مرتبط: فواید روغن زیتون برای سلامتی

نتیجه گیری

من معمولا سعی می‌کنم از روغن گل رز به صورت روزانه استفاده کنم. یک بار در هفته از روغن جوجوبا یا روغن آفتابگردان برای مرطوب کنندگی بیشتر و عمیق تر استفاده می‌کنم. به همین خاطر در فصل‌های سرد سال، پوست خشکی ندارم. شما نیز می‌توانید از این روغن‌ها برای داشتن پوستی نرم و شاداب استفاده کنید.

نظر خود را بیان کنید