پزشک عمومی
این مقاله تایید شده است اما تنها جنبه اطلاع رسانی دارد.

بهترین راه برای درمان بیماری ویتیلیگو و لک و اسکار چیست؟

جالب و خواندنی

بهترین راه برای درمان بیماری ویتیلیگو و لک و اسکار چیست؟

برخی بیماریهای پوستی همچون ویتیلیگو، اسکار، زخم، لک، رد جای سوختگی، ماه گرفتگی و… هستند که ظاهرا هیچ راه درمانی برایشان وجود ندارد.

چه بسا شاید فردی که دچار هر یک از مشکلات ذکر شده است چندین دوره پوستی را تحت نظر متبحرترین متخصصین پوست و زیبایی نیز گدرانده باشد اما نتیجه چندانی نگرفته باشد.

راستش را بخواهید مشکلات پوستی که ذکر کردم هیچ راه درمانی مشخصی ندارند اما خبر خوبی که دارم این است که می توان آنها را استتار کرد یا به اصطلاح روی آنها را پوشاند و همرنگ پوست دیگر نقاط بدن کرد.

بله درست متوجه شدید چنین تکنیکی واقعا وجود دارد و نام آن کاموفلاژ دائم با دستگاه است.

با تکنیک کاموفلاژ دائم با دستگاه؛ با کمک یک دستگاه تاتو بدن رنگ های تاتو همرنگ با پوست روی بدن تاتو می شوند. از آنجا که این رنگها ماندگاری بسیار بالایی دارند حداقل برای ۳ تا ۴ سال بخوبی روی موضع آسیب دیده و یا پوست دچار ویتیلیگو را می پوشانند و بدون هیچ ترس و نگرانی در صورت کمرنگ شدن مجدد با یک جلسه تاتو؛ دوباره همرنگ سازی انجام می شود.

تصورش را بکنید پوستی که دچار عارضه است و هر لحظه باعث کاهش شدید اعتماد به نفس شما می شود را بتوان به همین راحتی درمان کرد. البته منظور از درمان صرفاً استتار و پوشش قسمت های ناخوشایند پوست است!

خبر خوب دیگری که دارم این است که در فروشگاه اینترنتی اسکین پرشیا آموزش کاموفلاژ دائم با دستگاه را از صفر تا صد آموزش داده ایم و طوریکه هر فردی اگر تاتوکار هم نباشد با مشاهده ویدئوها و کمی تمرین روی پوست مصنوعی می تواند تکنیک کاموفلاژ را برای خودش اجرا نماید و حتی با این کار استارت حرفه جدیدی را بزند و به درآمد نیز برسد!

حتما مشتاق شده اید که بدانید برای انجام کاموفلاژ دائم با دستگاه تاتو چه وسایلی مورد نیاز است و مکانیسم عملکرد این تکنیک چگونه است و حتی سوال مهم تر اینکه وسایل مورد نیاز برای انجام کاموفلاژ دائم را از کجا بخرید؟! پس با من همراه باشید…

کاموفلاژ دائم با دستگاه چیست و چه کاربردهایی دارد

کاموفلاژ دائم با دستگاه نوعی تکنیک تاتو پزشکی است که هنگامی که پوست در اثر جراحات، سوختگی‌ها یا عمل‌های جراحی آسیب دیده باشد، اغلب می‌توان با اصلاح رنگ پوست یا تاتو رنگ پوست آن را بخوبی پوشش داد.

برای انجام کاموفلاژ دائم تنها نیاز به خرید بهترین مارک دستگاه تتو بدن پن ، رنگ تاتو و برخی لوازم تاتو جانبی داریم.

با این کار دیگر افراد متوسل به استفاده از کانسیلر و کرم پودرهای ضخیم برای پوشش جای و زخم و جراحاتشان نمی‌شوند.

این متد زیبایی با رفع نواقص مختلف حاصل از جراحات، حس اعتماد به نفس را به فرد مراجعه کننده باز می‌گرداند.

در این تکینک زیبایی با استفاده از سوزن، رنگ تاتو اصل متناسب با پوست کلاینت روی جای زخم، بخیه، بریدگی و… تاتو می‌شود.

بطور کلی برای پوشش جای زخم، بخیه و اسکار و… از دو روش می‌توان بهره برد؛

 1. اجرای یک طرح تاتو مناسب (تاتو پزشکی)
 2. انجام کاموفلاژ و اسکین‌سازی

موارد کاربرد کاموفلاژ دائم با دستگاه چیست؟

 • اسکارهای رنگ پریده‌ای که پس از عمل جراحی ایجاد شده‌اند.
 • جراحی لیفت صورت، سینه و سایر روش‌های جراحی عمومی.
 • ترک‌های پوستی
 • زخم‌هایی که در اطراف نوک پستان، زیر سینه‌ها و در نواحی زیر بغل ایجاد می‌شوند.
 • اسکارهای رنگ پریده ناشی از کرایوتراپی لکه‌های خورشیدی و ضایعات پوستی.
 • اصلاح ظاهر طبیعی آرئول و نوک سینه پس از جراحی ماستکتومی برای سرطان سینه.
 • اسکین‌سازی برای افراد مبتلا به بیماری پوستی ویتیلیگو.
 • میکرواسکالپ پوست سر که می‌تواند ریزش موی زودرس و نازک شدن مو را استتار کند.

تجهیزات مورد نیاز برای کاموفلاژ دائم چیست؟

 • انواع دستگاه تاتو دستگاه تاتو بدن حرفه ای پن همچون پن ای زد (ترجیحاً برای ناحیه بدن از دستگاه تاتو پن استفاده شود).
 • انواع سوزن سه سرگرد یا فلت (برای دستگاه تاتو صورت) بسته به ناحیه تحت درمان و سوزن پن بسته به سایز ناحیه تحت درمان.
 • انواع پماد بی‌حسی و بی‌حسی حین کار.

بهترین راه برای درمان بیماری ویتیلیگو و لک و اسکار چیست؟

 • انواع رنگ تاتو مخصوص کاموفلاژ همچون رنگ‌های کاموفلاژ پیور بیوتاچ و یا رنگ‌های اسکین ورد فیمس (ترجیحاً رنگ‌های پایه آب مثل رنگ تاتو ورد فیمس سوئیس اسکین ، میشل لایت اسکین ورد فیمس و…) توضیحات کامل‌تر در ویدئو توضیح داده شده است.
 • کلیه‌ی تجهیزات یکبار مصرف مورد نیاز برای تاتو و میکروپیگمنتیشن (پک یکبار مصرف شامل دستکش، تشتک رنگ، سینی یکبار مصرف) و… .

چنانچه تاتوآرتیست باشید براحتی با چند بار تکرار و تمرین تکینک کاموفلاژ می‌توانید از این هنر درآمدهای عالی کسب کنید.

در فروشگاه اینترنتی اسکین پرشیا پک تخفیفی کاموفلاژ دائم با دستگاه نیز تهیه شده است که شامل تمامی لوازم مورد نیاز برای تمرین و اجرای کاموفلاژ است.

بهترین راه برای درمان بیماری ویتیلیگو و لک و اسکار چیست؟

مراقبت‌های بعد از کاموفلاژ با دستگاه (دائم) چگونه است؟

مانند تمام روش‌های آرایش نیمه دائمی، مراقبت‌های بعد از کاموفلاژ نیز بسیار مهم است. از آنجایی که خشکی و ترک خوردن ناحیه تحت درمان طبیعی است، مرطوب کردن یکی از ضروری‌ترین مراقبت پس از درمان است.

گاهی اوقات ممکن است کبودی خفیفی وجود داشته باشد و برخی از نواحی ممکن است مایل به آبی به نظر برسند، اما این معمولاً به دلیل رنگدانه نیست، بلکه ناشی از فرآیند تاتو است و در طول بهبودی از بین می‌رود.

ضروری است که به طور مرتب ناحیه موردنظر را با استفاده از یک لایه خیلی نازک پماد ترمیم‌کننده مناسب به مدت یک هفته بپوشانید.

از دوش گرفتن، استخر، سونا، جکوزی در سه روز اول پرهیز کنید و به هیچ وجه ناحیه تحت درمان را در این سه روز آب نزنید.

به مدت یکماه از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید پرهیز کنید.

بهترین کرم ترمیم کننده بعد از تاتو و کاموفلاژ؛ پماد ترمیم کننده گیاهی تتو استرانگ راک است که بر پایه شی باتر است و علاوه بر ترمیم سریع پوست، با آبرسانی مناسب و عمیق مانع از خشکی و ریزش رنگ می‌شود.

بهترین راه برای درمان بیماری ویتیلیگو و لک و اسکار چیست؟

 عوارض کاموفلاژ با دستگاه چیست؟

کاموفلاژ یا اسکین سازی با وجود تمام مزایای مفیدی که برای اصلاح رنگ پوست و پوشش جای زخم، بخیه و… دارد در صورت عدم رعایت نکات مهمی همچون انتخاب رنگ مناسب پوست، عمق مناسب سوزن، نوع سوزن مناسب با ناحیه تحت درمان، عدم مراقبت صحیح، توجه نکردن به بیماری‌های خاص مشتری و… می‌تواند عوارضی در پی داشته باشد.

اما در صورتیکه که تاتو آرتیست مهارت کافی داشته باشد و موارد بهداشتی قبل و بعد از آن رعایت شود هیچ عارضه‌ای نخواهد داشت.

قرمز شدن پوست حین کار، پوسته پوسته شدن در سه روز اول و احساس خشکی و کشیدگی پوست کاملاً طبیعی است و بعد از گذشت چند روز رفع می‌گردد.

در فروشگاه اینترنتی لوازم تاتو و آرایش دائم اسکین پرشیا تمامی لوازم مورد نیاز برای کاموفلاژ دائم با دستگاه، لوازم پوستی و دیگر لوازم زیباییی با بهترین قیمت بازار ارائه می گردد.

با توجه به اینکه فروشگاه آنلاین اسکین پرشیا نماد اعتماد الکترونیک دارد؛ کافی است با چند کلیک ساده لوازم مورد نیاز خود را سفارش دهید و در کمترین زمان ممکن آنها را درب منزل تحویل بگیرید. عزیزان ساکن تهران نیز می توانند حتی برای خرید حضوری به آدرس فروشگاه مراجعه نمایند.

نظر خود را بیان کنید