پزشک عمومی
این مقاله تایید شده است اما تنها جنبه اطلاع رسانی دارد.

چگونه بهتر و بیشتر حرکت شنا سوئدی برویم؟

شنا رفتن، یکی از موثرترین حرکات ورزشی برای قدرت بدنی، سوزاندن کالری و ...

حرکت شنا

حرکت شنای سوئدی یکی از کارآمدن‌ترین حرکات ورزشی بدون نیاز به ابزار خاصی است که شما به کمک آن میتوانید حتی در محل کارتان نیز تناسب اندام خود را حفظ کنید اگر شنا رفتن برای شما سخت است سعی کنید با یک برنامه صحیح آن را به بخشی اصلی از سبک زندگی خودتان تبدیل کنید.

با این سه راهکار ساده، به جای فرار از شنا ، شنا رفتن را از رو ببرید.

۱. حرکت پلانک را زیاد تمرین کنید!

پلانک نقش مهمی در شنا رفتن بازی می‌کند. با بهتر کردن پلانک ، قدرت و استقامت شما در شنا رفتن افزایش پیدا می‌کند. آغاز حرکت، با قرار دادن کف دست‌ها بر روی زمین، کمی دورتر از سرشانه است. پنجه‌ها را محکم روی زمین قرار دهید ، در چهار سر ران فشار ایجاد کرده و بخش انتهایی بدن را ثابت نگه دارید. ستون فقرات را ثابت و سر و گردن را در یک راستا قرار دهید. با ۲۰ ثانیه آغاز کنید و روزی ۱۰ ثانیه به آن بیافزاید.( تا به یک دقیقه برسید.)

۲.روی زانوها تمرین نکنید

شنا رفتن روی زانو، یک شنای ضعیف است. از روی زانوها بلند شوید. گرچه این نوع هم وقتی دارید حرکت را بارها تکرار می‌کنید، می‌تواند موثر باشد، اما در بالابردن استقامت جایگاهی ندارد. پس به جای اینکه شنارفتن را از روی زانو شروع کنید، شنا را به کمک سطوح مرتفع امتحان کنید ( اپن آشپزخونه هم خوب است). شنای شیب دارهم می‌توانید انجام دهید، سطحی را پیدا کنید که نزدیک زمین باشد و شنا بروید(مثلا نیمکت و جعبه و ..)

۳.از تکیه گاه استفاده کنید

یکی از تکنیک‌های مورد علاقه من برای اینکه شنای بیشتری بروم، استفاده از Bosu (توپ گنبدی شکل) یا چیزی شبیه پایه است. حرکت را با سطح صاف Bosu شروع کنید، با دست‌ها دو طرفش را نگه دارید و پاهارا به سمت بیرون ببرید و روی پنجه حالت شنا رفتن داشته باشید، سپس سینه را آنقدر پایین می‌آوریم که به سطح Bosu نزدیک بشود. شیب محدودی که با استفاده از Bosu حاصل میشود، اجازه میدهد به راحتی حرکت را تکرار و تکرار کنید. اگر با شنا رفتن به مچ دستتان فشار می‌آید، می‌توانید روی دمبل این حرکت را امتحان کنید تا از فشارش کم شود.

از شنا رفتن فرار نکنید. چون یکی از موثرترین حرکات ورزشی برای قدرت بدنی، سوزاندن کالری و عضلانی کردن کل بدن است.

۵ دیدگاه

 1. احمد در آذر ۱۲, ۱۳۹۵در۷:۳۵ ب٫ظ

  سلام
  من چند وقتی است که دوباره تصمیم گرفتم شنا برم
  و شدیدن علاقه دارم روی مشت شنا برم
  آیا مشکل خاصی که نداره که؟

  • محسن در آذر ۱۴, ۱۳۹۵در۹:۵۲ ق٫ظ

   سلام دوست عزیز
   خیر روی مشت هم مشکل خاصی نداره فقط سعی کنید حالت بدنتون استاندارد باشه
   بعنوان مثال بعضی از افراد پاهای خودشون رو روی هم قرار میدن که زشت بهتری داشته باشه که این مورد میتونه مقداری مضر باشه.

 2. سلام در دی ۶, ۱۳۹۵در۸:۰۴ ب٫ظ

  سلام من امتحان استخدامی دارم به نظرشما۲۵شنو و۳۵شکم خوبه یانه

  • محمد در اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۹در۱:۰۸ ق٫ظ

   حاجی من فوقش ۵ تا دمت گرم

 3. Amir در بهمن ۱۳, ۱۴۰۲در۱۱:۰۹ ب٫ظ

  سلام خسته نباشید من ۴۰ تا میتونم بزنم میخوام تو یک هفته به ۱۰۰ به بالا برسونم باشگاه هم میرم به نظر شما چه کاری انجام بدم ؟

نظر خود را بیان کنید