هایفو و آر اف فرکشنال، بهترین دستگاه های جوانساز پوست 2024

در دنیای امروزه که تکنولوژی و صنعت زیبایی به سرعت در حال پیشرفت است، بسیاری از کلینیک‌های زیبایی برای ارائه خدمات با کیفیت نیازمند به تهیه بهترین دستگاه‌های لیزر و جوانساز موجود در بازار هستند. به همین خاطر، بسیاری از کلینیک‌ها در تلاشند تا مناسب‌ترین و بهترین دستگاه های لیزر را از بازار تهیه کنند. در حال حاضر یکی پرتقاضاترین و پرفروش‌ترین دستگاه لیزر و جوانسازی در ایران که توسط اکثرا کلینیک‌ها خریداری می شود، دستگاه هایفو و دستگاه آر اف فرکشنال هست.

دستگاه هایفو (HIFU) و آر اف فرکشنال (RF Fractional)، در واقع دستگاه‌هایی هستند که برای بهبود زیبایی پوست بدن و درمان مشکلات پوستی در کلینیک‌ها استفاده می‌شوند. این دو دستگاه لیزر از قابلیت و ویژگی‌های منحصر به فردی برخوردار هستند و هرکدام کاربردهای خاص خود را دارند. ما در ادامه قصد داریم علاوه بر بررسی مزایا خرید دستگاه هایفو و مزایا خرید دستگاه آر اف فرکشنال، به طور کامل این دو دستگاه جوانساز پوست را بررسی کنیم.

دستگاه هایفو (HIFU) چیست؟

دستگاه هایفو یک فناوری غیرتهاجمی است که برای از بین بردن چین و چروک‌های پوستی و جوانسازی پوست استفاده می‌شود. نحوه عملکرد دستگاه هایفو بدین گونه است که با استفاده از امواج متمرکز اولتراسونیک برای تحریک تولید کلاژن و لیفتینگ پوست استفاده ‌می‌شود. این امواج تولید شده با تمرکز بالا و عمق قابل تنظیم، به لایه عمیق‌تر پوست نفوذ می‌کنند و باعث تسریع فرآیند تولید کلاژن‌ها نیز می‌شوند.

دستگاه هایفو (HIFU) چیست؟

مزایای خرید دستگاه هایفو

  • با خرید دستگاه هایفو، دیگر نیازی به عمل‌های جراحی ندارید چرا که این دستگاه با استفاده از تکنولوژی‌های به کار رفته شده می‌تواند تمامی مشکلات پوستی را برطرف کند.
  • ایمنی بسیار بالا و عوارض پایین دستگاه هایفو، از مزایای جذاب آن می‌باشد به این دلیل که هیچگونه مواد شیمیایی در دستگاه لیزر استفاده نمی‌شود.
  • دستگاه هایفو امواج صوتی با فرکانس بالا را به پوست منتقل می‌کند و باعث تحریک تولید کلاژن در لایه‌های عمیق‌تر پوست می‌شود که به همین دلیل در از بین بردن چین و چروک پوست و جوانسازی تاثیر بالایی دارد.

دستگاه آر اف فرکشنال (RF Fractional) چیست؟

دستگاه آر اف فرکشنال همانند دستگاه هایفو برای جوانسازی پوست استفاده می‌شود. این دستگاه با کمک فناوری رادیوفرکانس و فرکشنال برای بهبود لطافت و زیبایی پوست استفاده می‌کند. رادیوفرکانس (RF) در واقع به امواج حرارتی که به داخل پوست منتقل می‌یابد و باعث تقویت کلاژن می‌شود، می‌گویند. این امواج بدون خطر هستند و هیچگونه آسیبی به پوست افراد وارد نمی‌کنند. کلینیک های زیبایی با خرید دستگاه آر اف فرکشنال، اقدام به پاک سازی و جوانسازی پوست مراجعان خود می کنند.

مزایای خرید دستگاه آر اف فرکشنال

  • امواجی که دستگاه آر اف فرکشنال تولید می‌کند و باعث تحریک پذیری کلاژن‌های پوست می‌شود، می‌تواند در زیبایی و جوانسازی پوست تاثیر فراوانی بگذارد.
  • دستگاه آر اف فرکشنال علاوه بر جوانسازی پوست و از بین بردن چین و چروک‌ها، می‌تواند مشکلات پوستی دیگری در نواحی مختلف بدن را درمان کند.
  • زمان بهبودی و تاثیرپذیری دستگاه آر اف فرکشنال نسبت به دستگاه‌های لیزر و جراحی‌ها بیشتر است و علت آن تکنولوژی به کار رفته شده RF می‌باشد.

دستگاه هایفو (HIFU) چیست؟

تفاوت های دستگاه هایفو و آر اف فرکشنال

همان طور در مطلب بالا اشاره شد، دستگاه هایفو و آر اف فرکشنال هر دو به صورت غیر تهاجمی هستند و برای جوانسازی پوست و از بین بردن چین و چروک‌ها استفاده می‌شوند. این دو دستگاه عوارض کمتری نسبت به دیگر دستگاه‌ها لیزر دارند و همچنین تاثیرپذیری آن‌ها در پوست بیشتر است و نیازی به بازیابی یا استفاده مجدد برای زیبایی پوست ندارند.

این دو دستگاه تفاوت هایی با یکدیگر دارند که توصیه می‌شود کلینیک‌ها، قبل از خرید هر کدام از آنها، حتما به این تفاوت‌ها توجه کافی داشته باشند. تفاوت‌های اصلی بین دستگاه هایفو و آر اف فرکشنال عبارتند از:

  • تکنولوژی مورد استفاده شده در دستگاه‌های لیزر

دستگاه هایفو از امواج فوکوس شده اولتراسونیک استفاده می‌کند، در حالی که دستگاه آر اف فرکشنال از ترکیب رادیوفرکانس (RF) و فرکشنال (Fractional) استفاده می‌کند و این مورد از مهم‌ترین تفاوت‌های این دستگاه می‌باشد.

  • میزان عمق تأثیر در پوست

از نظر میزان عمق تاثیر، دستگاه هایفو اکثرا برای لایه عمیق‌تر پوست استفاده می‌شود. اما دستگاه آر اف فرکشنال برای لایه‌های بیرونی‌تر پوست استفاده می‌شود و به همین دلیل تأثیر بیشتری نیز می‌گذارد.

  • نواحی قابل درمان

دستگاه هایفو به طور کلی برای لیفتینگ و تنظیم کردن پوست صورت، گردن و اطراف چشم‌ها استفاده می‌شود اما دستگاه آر اف فرکشنال برای نواحی مختلف پوست بدن استفاده می‌شود.

دستگاه هایفو (HIFU) چیست؟

فروش دستگاه آر اف فرکشنال و هایفو در اسکان پویا طب

در حالت کلی دستگاه هایفو و آر اف فرکشنال ابزارهای قدرتمند برای درمان مشکلات پوستی و جوانسازی هستند که عملکرد و تاثیرپذیری آن‌ها در مقایسه با عمل جراحی یا استفاده از دیگر دستگاه‌های لیزر بیشتر می‌باشد.

اسکان پویا طب، به عنوان یکی از بهترین شرکت های عرضه کننده انواع تجهیزات پزشکی، فروشنده دستگاه های هایفوتراپی و آر اف فرکشنال با بهترین قیمت است. این مجموعه با عرضه و تعمیر دستگاه های پزشکی و درمانی متنوع، سعی دارد تجهیزات مورد نیاز کلینیک های زیبایی را تامین ببخشد. انواع دستگاه های لیزر موهای زائد، دستگاه های جوانساز پوست و دستگاه های زیبایی زنان، شماری از مجموعه دستگاه های مجموعه اسکان پویا طب است.

لازم به ذکر است، تمامی دستگاه ها و تجهیزات مجموعه اسکان پویا طب، دارای ضمانت نامه و خدمات پس از فروش می باشد؛ از این رو پیشنهاد می کنیم برای خرید دستگاه هایفو و خرید دستگاه آر اف فرکشنال، به اسکان پویا طب مراجعه کنید.

نظر خود را بیان کنید