جراحی زیبایی لثه روشی درمانی برای برداشتن بافت اضافی لثه و برطرف کردن ناهنجاری‌های آن است. این ناهنجاری‌ها ممکن است منشا ژنتیکی داشته یا به دلایل دیگری رخ دهد. گرچه این عمل جزئی از عمل‌های زیبایی محسوب می‌شود و انجام آن به عهده خود فرد است، اما بازهم مشورت با دندانپزشک، خالی از لطف نخواهدبود.

چه کسانی بهترین کاندیدای جراحی زیبایی لثه (Gum lift) هستند؟

جراحی لثه (Gum lift) برای چه کسانی توصیه می شود؟

بطور کلی افرادی بهترین کاندیدای جراحی لثه هستند که لبخندی لثه‌ای داشته باشند. در حقیقت بافت لثه‌شان بیش از اندازه رشد کرده و دندان‌های‌شان کوتاه به نظر می‌رسد. در کنار این موارد مصرف داروهایی برای درمان فشار خون بالا و صرع، می‌تواند از جمله دلایل ایجاد لبخند لثه‌ای باشد.

بیشتر بخوانید» تنها لبخند لثه‌ای نیست که زیبایی را از چهره‌تان می‌گیرد. بلکه زردی و ایجاد لکه روی دندان‌ها هم می‌تواند باعث کاهش اعتماد به نفس‌تان شود. از همین رو با مراجعه به کلینیک آرامش، به عنوان یکی از مراکز بلیچینگ دندان در مشهد، با استفاده از روش‌هایی اصولی، دندان‌های سفیدی را به شما خواهد داد.

در صورتی که قصد دارید جراحی زیبایی لثه را انجام دهید، در ابتدا باید دارای دندان‌هایی سالم بوده تا برطرف کردن مشکل زیبایی دهان، منطقی به نظر برسد. نکته دیگر اینجاست که قبل از انجام این عمل نسبت به حساسیت نداشتن خود به داروهای بی‌حسی اطمینان داشته باشید تا دچار مشکلاتی نظیر کهیر، مشکلات تنفسی، خارش و… نشوید.

چرا باید جراحی لثه انجام دهیم؟

همانطور که گفته شد، جراحی لثه جزئی از جراحی‌های زیبایی محسوب می‌شوند. به همین خاطر برای زیباتر شدن دندان‌ها، داشتن لبخندی زیباتر، افزایش اعتماد به نفس، درمان بیماری‌های مربوط به لثه و… بسیاری از افراد به این روش روی می‌آورند. اما این احتمال وجود دارد که به دلیل حساسیت به داروهای بی حسی و همینطور عوارض آن، از انجام این عمل منصرف شوند که در این صورت جراحی لثه در مشهد را در کلینیک آرامش به شما پیشنهاد می‌کنیم.

انواع جراحی زیبایی لثه را بشناسید

چه کسانی بهترین کاندیدای جراحی زیبایی لثه (Gum lift) هستند؟

از آن جاییکه مشکلات مربوط به لثه متفاوت هستند، روش‌های درمانی مختلفی را هم برای آن در نظر گرفته‌اند. افزایش طول تاج دندان یکی از این روش‌هاست که در آن بافت اضافی لثه به منظور نمایان شدن شکل کلی بافت، برداشته می‌شود. گاهی در این نوع از جراحی علاوه بر بهبود ظاهر لثه، بیماری‌های پریودنتال نیز بهبود می‌یابد.

بیشتر بخوانید» یکی از مواردی که می تواند روی فرم و شکل دهان تاثیر بگذارد، کشیدن دندان است. در صورتی که به زیبایی لبخند و دندان‌های‌تان اهمیت می‌دهید، در کنار جراحی لثه، با مراجعه به متخصص ایمپلنت در مشهد، می‌توانید روشی مناسب را برای دندان از دست رفته‌تان پیدا کنید.

در نتیجه فرد از لبخند خود رضایت داشته و جویدن غذا را هم راحت‌تر انجام می‌دهد. گاهی بافت لثه تحلیل رفته و لثه عقب نشینی کرده است. برای درمان این عارضه از پیوند بافت لثه استفاده خواهدشد تا از دندان و ریشه آن در برابر پوسیدگی محافظت شود. افزایش طول لثه هم مورد دیگری بوده که بعداز کشیدن دندان و از بین رفتن بافت لثه اطراف انجام می‌شود. این نوع از جراحی لثه را بهتراست قبل از ایمپلنت دندان انجام داد تا ظاهر دندان کاشته شده طبیعی‌تر به نظر برسد.

عوارض جراحی لبخند لثه ای چیست؟

بدون شک انجام هیچ کدام از جراحی‌ها بدون عارضه نخواهدبود. به همین خاطر برداشتن لثه برای نمایان شدن دندان‌ها، می‌تواند باعث ایجاد حساسیت شده که به مرور زمان این مشکل برطرف خواهدشد. دیگر اینکه وقتی بافت لثه برداشته شده و دندان‌ها بیشتر نمایان شوند، لایه‌ای محافظ از روی مینای دندان از بین خواهدرفت. در نتیجه عاج دندان حساس‌تر شده و خطر ابتلا به پوسیدگی دندان افزایش پیدا خواهدکرد. درصورتی که از مسواکی زبر استفاده کرده و با روشی غیراصولی از آن استفاده کنید، به مرور زمان بافت دندان عقب نشینی خواهدکرد. در کنار این موارد ممکن است به دلیل بی توجهی به نکات بهداشتی، بعداز انجام جراحی لثه، دچار عفونت شده یا اینکه با درد و خونریزی زیادی همراه باشید.

چه کسانی بهترین کاندیدای جراحی زیبایی لثه (Gum lift) هستند؟

سخن پایانی

جراحی زیبایی لثه روشی تهاجمی برای داشتن لبخندی زیبا خواهدبود؛ بنابراین اگر تحمل چند روز یا چند هفته دوره نقاهت را دارید، این روش برای از بین بردن لثه بلند، لثه‌های کوتاه، تحلیل لثه و… توسط پزشک متخصص جراحی لثه انجام خواهدشد.

نظر خود را بیان کنید