برخی از روش‌های تشخیصی یا درمانی نیاز به مراجعه به متخصص مغز و اعصاب دارد. به طور مثال انجام روش تشخیصی نوار عصب و عضله و همچنین روش درمانی نوین تزریق بوتاکس برای میگرن از سری اقداماتی است که می‌بایست تنها توسط متخصصین مربوطه انجام گیرد.

در غیر این صورت دچار عوارض جدی می‌شوید. در ادامه اطلاعاتی در خصوص هر یک از خدماتی که در کلینیک متخصص مغز و اعصاب انجام می‌گیرد، توضیحات بیشتری به شما خواهیم داد.

اهمیت مراجعه به متخصص مغز و اعصاب جهت تزریق بوتاکس میگرن

قطعا بارها و بارها در خصوص تاثیرات بوتاکس در مراکز زیبایی شنیده‌اید که تا چه حد برای زیبایی و رفع چین و چروک موثر است.

امروزه از تزریق بوتاکس برای درمان میگرن نیز استفاده می‌کنند و بسیاری از افراد از تاثیرات مثبت درمانی آن گزارش داده‌اند.

نکته‌ای که وجود دارد این است که نباید تزریق بوتاکس را جهت درمان میگرن در مراکز زیبایی انجام دهید و تنها باید توسط متخصص مغز و اعصاب انجام گیرد.

تزریق باید در نواحی درستی انجام گیرد تا اثر درمانی داشته باشد و تقریبا به ۳۰ نقطه یا بیشتر در نواحی سر انجام می‌شود.

نوار عصب و عضله و بوتاکس میگرن

با تزریق بوتاکس می‌توان هر سردردی را درمان کرد؟

اینطور نیست که برای درمان هر سردردی انتظار تزریق بوتاکس را داشته باشید. این روش درمانی برای درمان میگرن کاربرد دارد.

همچنین برای همه افراد مبتلا به میگرن انجام نمی‌گیرد، ابتدا باید وضعیت شما توسط پزشک مورد بررسی قرار گیرد، در صورت صلاحدید پزشک این روش درمانی انجام خواهد شد.

اگر ۱۵ روز یا بیشتر طی ماه سردرد دارید، سردرد به عنوان نوع مزمن تلقی می‌شود و این شرایط شما را کاندیدای تزریق بوتاکس می‌کند. در صورت نیاز پزشک شرایط دیگر را نیز مورد بررسی قرار خواهد داد.

برای تست نوار عصب و عضله باید به چه پزشکی مراجعه کرد؟

همانطور که گفتیم این تست یک روش تشخیصی تخصصی است که با انجام آن وضعیت سلامت ماهیچه‌ها و سلول‌های عصبی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

اگر به دنبال تشخیص بیماری خود با انجام این آزمایش هستید، باید توسط متخصص مغز و اعصاب تست انجام گیرد تا نتایج به صورت تخصصی مورد بررسی قرار گیرد. به یاد داشته باشید که باید نوار عصب و عضله و بوتاکس میگرن توسط متخصص مغز و اعصاب انجام گیرد.

با انجام این تست می‌توان به تشخیص اختلالات عصبی، عضلانی و اختلالاتی که بر ارتباط بین عضلات و اعصاب تاثیر می‌گذارد، کمک کرد. الکترومیوگرافی یا همان نوار عصب و عضله باید توسط متخصص مغز و اعصاب در سعادت آباد دکتر فاطمه طاهریان انجام شود.

شخصی که آزمایش را انجام می‌دهد، باید علاوه بر دانشی که در خصوص این روش تشخیصی دارد، برای انجام آزمایش مهارت و آموزش دیده باشد تا پروسه آزمایش کاملا صحیح انجام گیرد.

در نهایت بهترین انتخابی که می‌توانید برای انجام آزمایش داشته باشید، مراجعه به متخصص مغز و اعصاب است.

چه مواقعی پزشک الکترومیوگرافی را توصیه می‌کند؟

در صورت داشتن علائم اختلال عصبی یا عضلانی پزشک ممکن است این روش تشخیص را توصیه کند:

  • ضعف عضلانی
  • بی حسی
  • گزگز
  • درد یا گرفتگی عضلات

نتایج حاصل از این آزمایش به تشخیص یا رد بسیار از بیماری‌ها کمک می‌کند:

  • اختلال عضلانی مانند پلی میوزیت و دیستروفی عضلانی
  • بیماری‌هایی که بر ارتباط عصب و عضله تاثیر می‌گذارد مانند میاستنی گراویس
  • اختلال در اعصاب خارج از نخاع (اعصاب محیطی) مانند نوروپاتی محیطی یا سندرم تونل کارپال
  • اختلالاتی که نورون‌های حرکتی مغز یا نخاع را تحت تاثیر قرار می‌دهد مانند فلج اطفال یا اسکلروز جانبی آمیوتروفیک
  • اختلالاتی بر ریشه عصبی تاثیر می‌گذارد مانند فتق دیسک در ستون فقرات

نوار عصب و عضله و بوتاکس میگرن

نوبت دهی متخصص مغز و اعصاب

به دو صورت آسان می‌توانید برای مراجعه به دکتر فاطمه طاهریان متخصص مغز و اعصاب در سعادت آباد نوبت دهی داشته باشید که در ادامه توضیح خواهیم داد:

نوبت دهی تلفنی

می‌توانید با شماره‌ای که در سایت قرار داده شده طی زمانی که در مطب حضور دارند، تماس بگیرید و زمان خود طبق نوبت‌های خالی تنظیم کنید.

نوبت دهی آنلاین

روش آسان‌تری به صورت نوبت دهی آنلاین وجود دارد که می‌توانید با مراجعه به سایت‌های نوبت دهی، بدون محدودیت زمان با مشاهده وقت‌های خالی، زمان مناسبی را برای ملاقات با پزشک تعیین کنید.

چه زمانی باید به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کرد؟

متخصصین مغز و اعصاب در تشخیص و درمان اختلالاتی که بر مغز، نخاع و سیستم عصبی محیطی تاثیر می‌گذارد، از جمله اختلالات خواب، سردرد، ‌ام اس، درد نوروپاتیک، صرع، بیماری پارکینسون و بسیاری از موارد این چنینی مهم دیگر تخصص دارند.

اگر بیمار به مراقبت‌های بیشتری نیاز داشته، پزشک به دیگر متخصصین ارجاع می‌دهد. به طور کلی پزشکانی که در زمینه مغز و اعصاب در حال فعالیت هستند، طیف وسیعی از مشکلات را کنترل و درمان می‌کنند.

نظر خود را بیان کنید