پزشک عمومی
این مقاله تایید شده است اما تنها جنبه اطلاع رسانی دارد.

کشت هیدروپونیک سبزیجات

چگونه سبزیجات هیدروپونیک را پرورش دهیم؟

اگر می خواهید سبزیجات مورد علاقه خود را صرف نظر از فصل یا آب و هوایی که در آن قرار دارید رشد دهید، روش هیدروپونیک یا بدون خاک می تواند انتخاب خوبی برایتان باشد. شما می توانید به کمک این روش گیاهان را با شبیه سازی محیط رشد ایده آل و بررسی فاکتورهای مهم همچون دما، مواد مغذی، نور، سطح PH، رطوبت رشد دهید.

مراحل پرورش سبزیجات به روش هیدروپونیک:

 1. پرورش سبزیجات هیدروپونیک به عنوان یک سرگرمی محبوب شناخته شده است و هر فردی می تواند از آن لذت ببرد:

Grow-Hydroponic-Vegetables فضای کشت هیدروپونیک

اگر فضای محدودی دارید و نمی توانید یک باغ کامل داشته باشید، باغبانی هیدروپونیک می تواند تجربه خوبی برایتان باشد. به کمک سیستم رشد هیدروپونیک می توانید به راحتی گیاهان مورد علاقه خود را بدون نگرانی از مشکلات بیرونی و خاک پرورش دهید. باید نور خوبی برای باغ داخلی هیدروپونیک خود فراهم آورید تا نتایج خوبی کسب نمایید.

 1. در این روش، ریشه گیاهان در محلولی از محلول آبی غنی از مواد مغذی شناور می شود تا بتواند مواد مورد نیاز خود را از آن جذب نماید:

ریشه در کشت هیدروپونیک

رشد گیاهان در سیستم هیدروپونیک مشکلاتی که ممکن است در سیستم آبی به وجود اید را کمتر می کند.

 1. زمانی که می خواهید باغ هیدروپونیک خود را راه اندازی کنید، از ظروف مخصوصی که در بازار برای اینکار موجود است استفاده نمایید.
  ظروف مخصوص کشت هیدروپونیک
 2. از پشم سنگ به عنوان محیط رشد استفاده کنید زیرا می تواند تعادل خوبی از اکسیژن و آب را برای ریشه گیاه فراهم آورد: اینکار به گیاه کمک می کند در هر مرحله رشد سالمی داشته باشد.
  بهترین محیط رشد در کشت هیدروپونیک
 3. وجود مقادیر مناسبی از مواد مغذی برای باغ هیدروپونیک شما ضروری است: باید درک درستی از نیاز گیاه خود به مواد مغذی داشته باشید و بتوانید محلولی را تهیه کنید که مقادیر خوبی از مواد مغذی دارد.
  مواد مغذی در سیستم هیدروپونیک
 4. باغ سبزیجات هیدروپونیک نیازمند نور زیادی برای رشد است: نوع نوری که گیاه نیاز دارد به نوع گیاهی که در حال رشد است بستگی خواهد داشت.
  نور مورد نیاز در باغ هیدروپونیک
 5. سعی کنید دما اتاق و سطح رطوبت را حفظ کنید تا بتوانید محیط ایده آلی برای رشد سبزیجات خود فراهم آورید.
  دمای گلخانه هیدروپونیک
 6. حتی اگر در مکانی زندگی می کنید که محیط آن برای رشد گیاهان مناسب نیست به کمک این روش می تواند باغبانی کنید.
 7. سبزیجات هیدروپونیک سالم، انرژی زا و قابل اعتماد هستند: این یک روش امن و تمیز است. در باغبانی سنتی، سبزیجات سیستم ریشه بزرگی داشتند تا بتوانند غذاها و آب مورد نیاز خود را به کمک آن جستجو کنند. با اینحال غذا و آب هیدروپونیک به طور مستقیم به ریشه می رسد. اینکار باعث می شود گیاه با سرعت دوبرابری رشد کند.

نظر خود را بیان کنید