لیزر هموروئید چیست؟ آیا از عوارض لیزر بواسیر اطلاع دارید؟ چگونه می‌توان یک مرکز لیزر هموروئید در تهران پیدا کرد که سابقه و تخصص زیادی در این زمینه داشته باشد؟ برای پاسخ به این سوالات تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. همان‌طور که حتما می‌دانید بواسیر یکی از شایع‌ترین بیماری‌های مقعدی است که در صورت عدم درمان به موقع می‌توان مشکلات زیادی را برای فرد به وجود بیاورد. بواسیر دارای درجه‌های مختلف ۱ تا ۴ است. بواسیرهای درجه ۱ و ۲ را می‌توان تا حدودی با درمان خانگی بواسیر یا درمان‌های دارویی مانند استفاده از پماد آنتی هموروئید تسکین داد. اما برای درمان بواسیر درجه ۳ و ۴ یا بواسیر بیرون زده راهی جز جراحی وجود ندارد.

جراحی هموروئید از دو طریق صورت می‌گیرد. جراحی به شیوه سنتی و با کمک چاقوی جراحی و لیزر هموروئید خارجی. حراجی بواسیر با لیزر نسبت به جراحی سنتی مزایای بیشتری دارد از همین‌رو اغلب افراد مبتلا به این بیماری ترجیح می‌دهند بواسیر بیرون زده یا هموروئید خارجی خود را با کمک لیزر هموروئید درمان کنند. این روش درمانی درد و خونریزی بسیار کمتری داشته و به دوره نقاهت کوتاه مدتی نیز دارد. لیزر هموروئید خارجی یک درمان سرپایی به شمار می‌رود و در کلینیک صورت می‌گیرد به همین خاطر بیمار احتیاجی به بستری شدن در بیمارستان پیدا نخواهد کرد. به این ترتیب هزینه لیزر هموروئید نیز نسبت به جراحی سنتی کمتر خواهد شد.

همه چیز در مورد لیزر هموروئید

روش لیزر هموروئید خارجی

یکی از نگرانی‌های افرادی که به این عارضه دچار شده‌اند احتمال بازگشت بواسیر پس از درمان است. توجه داشته باشید که اگر برای درمان بواسیر از روش درستی استفاده شده باشد احتمال عود آن به صفر می‌رسد. بسیاری از افراد پس از ابتلا به بواسیر بنا به دلایلی چون شرم و خجالت از مراجعه به پزشک ممانعت می‌کنند. این افراد عموما به راه‌های درمان خانگی و درمان‌های دارویی روی می‌آورند.

 اما نباید فراموش کنید که هیچ یک از روش‌ های خانگی درمان بواسیر یک راه قطعی نیستند و تنها علائم ناشی از این بیماری را تسکین می‌دهند. بنابراین تا زمانی که درمان قطعی، جراحی یا لیزر هموروئید، صورت نگیرد هر زمان ممکن است مجددا بواسیر عود کند. لیزر هموروئید خارجی یک روش قطعی برای درمان بواسیر است که نسبت به روش‌های سنتی از مزایای بیشتری برخوردار است. در این روش برای درمان بواسیر بیرون زده تنها به ۱۵ الی ۲۰ دقیقه نیاز است و نیازی به بیهوشی نیز نخواهد بود.

مزیت لیزر هموروئید

با توجه به بیشتر شدن تعداد مراکزی که لیزر بواسیر انجام می‌دهند دیگر کسی برای درمان این عارضه به سمت تیغ جراحی نمی‌رود چراکه هموروئید را می‌توان خیلی راحت و تنها با بی حسی موضعی درمان کرد. مزیت‌های درمان هموروئید با لیزر عبارتنداز:

 • پس از لیزر بواسیر بیمار می‌تواند فعالیت‌های روزمره خود را از سر بگیرد.
 • این روش درمانی دوره نقاهت ندارد.
 • جای زخم به جا مانده بسیار کوچک‌تر از جراحی به شیوه سنتی خواهد بود.
 • احتمال ابتلا به عفونت در این روش نسبت به درمان با تیغ جراحی بسیار کمتر خواهد بود.
 • فرد در لیزر هموروئید درد و خونریزی نخواهد داشت و یا بسیار کمتر از جراحی است.
 • فرایند درمان با لیزر بیش از ۳۰ دقیقه نخواهد بود.
 • این روش درمانی تاثیرات ناشی از داروی بیهوشی را نخواهد داشت.
 • هزینه لیزر هموروئید از جراحی سنتی کمتر است.
 • احتمال بازگشت بیماری در این روش بسیار پایین خواهد بود.
 • این روش درمانی عارضه بی اختیاری مقعدی را کاهش خواهد داد.
 • در این روش نیازی به پانسمان‌های بزرگ و تعویض مکرر پانسمان نخواهد بود چراکه عروق خونی توسط لیزر کنترل شده و فرد خونریزی نخواهد داشت.

همه چیز در مورد لیزر هموروئید

روش‌های انجام لیزر بواسیر

برای درمان هموروئید با کمک لیزر به طور کلی از دو روش لیزر کم توان و لیزر پر توان استفاده می‌شود. انتخاب یکی از این دو روش به وضعیت بواسیر و شدت آن بستگی دارد. لیزر کم توان به کاهش اسپاسم عضلانی، کاهش ورم و بهبود سریع‌تر زخم کمک می‌کند. همچنین در درمان بواسیر با لیزر کم توان فرد درد و خونریزی بسیار کمی را تجربه خواهد کرد.

روش لیزر پر توان برای سوزاندن توده هموروئید که زیر مخاط قرار دارد استفاده می‌شود. یکی از عوارض لیزر بواسیر پر توان این است که اگر با قدرت بسیار زیادی انجام شود ممکن است دچار سوختگی بافت شود. در صورت استفاده از دستگاه‌های پیشرفته برای انجام لیزر پر توان احتمال بروز این مشکل پ کاهش می‌یابد هر چند که مهارت پزشک نیز بی تاثیر نخواهد بود. به همین خاطر توصیه می‌شود برای درمان هموروئید با لیزر حتما به یک مرکز معتبر و پزشک متخصص مراجعه کنید.

تجربه عمل بواسیر با لیزر

همه چیز در مورد لیزر هموروئید

با سوال از افرادی که سابقه درمان بواسیر با لیزر داشته‌اند متوجه خواهید شد که این روش درمانی مزایای بسیار بیشتری نسبت به روش‌های دیگر درمان بواسیر دارد. لیزر هموروئید زمانی بیشترین تاثیر را در درمان بدون بازگشت بواسیر خواهد گذاشت که برای درمان یک کلینیک معتبر را انتخاب کرده باشید. عدم تشخص درست و یا عدم مهارت کافی در درمان بواسیر با لیزر ممکن است موجب بازگشت علائم بیماری شود. از همین‌رو باید یک کلینیک معتبر برای درمان بواسیر پیدا کنید که دیگر بیماران از درمان هموروئید خود در این مرکز تجربه مثبت و خوشایندی داشته باشند.

بیتاکلینیک یکی از مراکز درمان بیماری های نشیمنگاه از جمله بواسیر در تهران است که با چندین سال سابقه درخشان در این زمینه تاکنون بیش از ۱۰۰ها تجربه درمان موفق هموروئید را در کارنامه خود به ثبت رسانده است. از برتری‌های این کلینیک می‌توان به برخورداری از پزشک خانم برای درمان هموروئید اشاره کرد.

هزینه لیزر هموروئید

هزینه لیزر بواسیر با توجه به شدت و وسعت بواسیر تعیین می‌شود. از همین‌رو هزینه دقیق درمان هموروئید با لیزر را نمی‌توان به صورت دقیق و بدون معاینه اعلام کرد. در صورت ابتلا به این عارضه باید به پزشک مراجعه کنید تا پس از بررسی وضعیت بواسیر هزینه دقیق درمان آن به شما اعلام شود. برخی از بیمه‌های درمانی ممکن است بخشی‌ از هزینه‌های مربوط به درمان هموروئید را پرداخت کنند. برای اطلاع از هزینه لیزر هموروئید با بیمه باید از کلینیک مورد نظر سوال کنید که چه بیمه‌های درمانی را تحت پوشش قرار می‌دهد.

نظر خود را بیان کنید