مزایا و معایب استخدام پرستار سالمند در منزل و خانه سالمندان

با افزایش سن والدین و نیاز آنها به دریافت کمک برای انجام امور روزمره خود، موضوع مراقبت از آنها اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. اکثر افرادی که عزیز سالمند دارند؛ از گزینه استخدام پرستار سالمند در تهران به عنوان جایگزینی برای خانه سالمندان استفاده می‌کنند. اما آیا مزایای استفاده از این خدمت حرفه‌ای می‌تواند بر مزایای خانه سالمندان غلبه کند؟ کدامیک بهتر است؟ در ادامه این مقاله در مورد این موضوع مهم صحبت می‌کنیم.

مزایا استخدام پرستار سالمند در منزل

در ادامه به چند دلیل اشاره می‌کنیم که نشان می‌دهند چرا استخدام پرستار سالمند در تهران انتخاب درستی است:

همراهی پرستار با سالمند: داشتن یک زندگی اجتماعی فعال به جلوگیری از انزوای اجتماعی در سالمندان کمک می‌کند. به علاوه، تعاملات اجتماعی منظمی که با حضور پرستار در منزل محقق می‌شود می‌تواند شانس ابتلا به افسردگی و زوال عقل را کمتر کند.

حمایت از حس استقلال، اعتماد به نفس و شادی در سالمند: استخدام یک پرستار سالمند به والدین سالخورده شما این امکان را می‌دهد که در زمینه مراقبت‌های درمانی و بهداشت شخصی کمک‌های موثری را دریافت کرده و کاملا مستقل از فرزندان باشند.

کنترل سلامت جسمی سالمند: وقتی یک فرد متخصص آموزش دیده مانند پرستار سالمند که قادر است تغییرات غیرعادی در افراد مسن را تشخیص دهد در خانه داشته باشید؛ بهتر می‌توانید بر نگرانی‌های خود در مورد سلامت فیزیکی این عزیزان غلبه کنید. با تشخیص به موقع علائم قادر خواهید بود که قبل از اینکه بیماری سالمند از کنترل خارج شود؛ راه حل درمان آن را پیدا کنید.

آرامش خاطر: این روزها مشغله فراوان فرزندان و زندگی کردن دور از والدین، باعث شده که پیگیری وضعیت سلامتی آنها کمی دشوار شود. استخدام یک پرستار سالمند در تهران به شما این اطمینان را می‌دهد که نیازهای والدین‌تان برآورده می‌شود. حتی زمانی که شما آنجا نیستید.

استراحت سایر اعضای خانواده: استخدام یک پرستار به افرادی که وظیفه مراقبت از سالمند را بر عهده دارند زمانی کافی برای استراحت و تفریح می‌دهد. مراقبت از یک فرد سالمند یک شغل تمام وقت است و از نظر عاطفی، ذهنی و جسمی به شما آسیب وارد می‌کند. بنابراین اگر خودتان از عزیز سالمندتان مراقبت می‌کنید؛ باید حداقل چند ساعت در هفته وقت آزاد برای رسیدگی به امور شخصی خود داشته باشید.

ایمن کردن محیط خانه: پرستار معمولا پس از انجام ارزیابی اولیه و شناسایی خطراتی که در خانه در کمین فرد سالمند است؛ تغییراتی انجام می‌دهد که این محیط را برای افراد مسن مناسب می‌سازد. به این ترتیب خطر زمین خوردن و سایر آسیب‌ها کاهش پیدا می‌کند.

انعطاف پذیری بیشتر: پرستار می‌توان خود را با نیازها و برنامه‌های فرد سالمند هماهنگ کند. با این سطح از انعطاف‌پذیری، مدیریت مراقبت از فرد سالمند برای اطرافیان نیز ساده‌تر می‌شود.

معایب استخدام پرستار سالمند در منزل

در کنار مزایای مطرح شده؛ استخدام پرستار سالمند می‌تواند معایبی نیز داشته باشد. به عنوان مثال پیدا کردن پرستار سالمند در تهران که هم دانش و تجربه کافی داشته باشد و هم قابل اعتماد باشد کمی دشوار است. البته بسیاری از مراکز نگهداری، با تدوین دستورالعمل‌های استخدامی سختگیرانه خود، این اطمینان را برای مشتریان خود ایجاد می‌کنند. بنابران توصیه می‌کنیم که حتما برای استخدام پرستار به این مراکز معتبر مراجعه کنید.

پرستار سالمند یا خانه سالمند کدام بهتر است؟

محیط خانه، حس امنیت و آرامش فراوانی را برای سالمند به همراه دارد. طبق تحقیقات منتشر شده، سالمندان در فضای خانه خود احساس راحتی بیشتری می‌کنند و زودتر از زمانی که در مراکز نگهداری مانند خانه سالمندان هستند؛ از بیماری‌ها رهایی می‌یابند. بنابراین کیفیت هر گونه خدمات مراقبتی که در منزل به این افراد ارائه می‌شود؛ طبیعتا بیشتر از کیفیت خدماتی است که آنها در مراکز نگهداری دریافت می‌کنند. از طرفی تجمع در مراکز نگهداری علت اصلی ابتلای سالمندان به بیماری‌های واگیردار است که می‌توانند برای آنها خطرناک و حتی کشنده نیز باشند. این در حالی است که وجود پرستار در منزل شخصی و دریافت خدمات مراقبتی در یک محیط خصوصی، این خطر را تا حدود زیادی کاهش می‌دهد.

معیارها لازم جهت استخدام پرستار سالمند

چندین فاکتور مهم وجود دارد که در زمان استخدام پرستار برای عزیز سالمندتان باید به آنها توجه کنید. مهم‌ترین آنها عبارتند از:

مهارت و دانش: کار کردن با عزیزان سالمند پیچیدگی‌های خاص خودش را دارد. شما به عنوان پرستار باید بدانید که چطور با این افراد برخورد کرده و چطور بدون لطمه زدن به عزت نفس‌شان به آنها کمک کنید. دانستن پاسخ این سوالات منوط به داشتن مهارت و دانش کافی در زمینه برخورد با این گروه سنی است.

اعتبار: برای سپردن مسئولیت نگهداری از یک فرد سالمند به پرستار باید حتما اعتبار آن شخص را در نظر بگیرید. اگر به صورت انفرادی اقدام به استخدام پرستار کنید؛ کسب اطمینان از معتبر بودن آن شخص دشوار می‌شود. اما اگر از طریق مراگز نگهداری معتبر درخواست خود را ثبت کنید؛ می‌توانید مطمئن باشید که پرستار اعزامی کاملا قابل اعتماد است.

سن: سن پرستار می‌تواند روی کیفیت خدماتی که به سالمند ارائه می‌دهد تاثیرگذار باشد. به خصوص اگر سالمند مشکلات جسمانی داشته و برای بلند شدن از بستر و انجام کارهای روزانه خود نیازمند کمک باشد. برای این گروه از سالمند استخدام یک پرستار جوان می‌تواند بسیار مفید باشد.

هزینه پرستار سالمند یا خانه سالمندان کدام بیشتر است

حقوق پرستار تا حدود زیادی بستگی به تعدد خدماتی دارد که قرار است به سالمند عرضه کند. هر چقدر مسئولیت‌ها و وظایف پرستار در قبال عزیز سالمندتان بیشتر باشد؛ تعرفه دریافتی بابت دستمزد نیز بیشتر می‌شود. بنابراین حق انتخاب تا حدود زیادی با مشتری است. از طرفی اکثر مراکزی که به عنوان خانه سالمندان فعالیت دارند؛ در کنار تعرفه ثابتی که برای هزینه اقامت و خورد و خوراک دریافت می‌کنند؛ مبلغی نیز بابت ارائه خدمات درمانی مانند ویزیت پزشک و خدمات مراقبتی دریافت می‌کنند. بنابراین از آنجایی که در زمان استخدام پرستار نیازمند پرداخت تعرفه بابت محل اقامت نیستید؛ به طور کلی این روش ارزان‌تر از خانه سالمندان است.

شرکت سپید گستر ارائه دهنده خدمات پرستاری در منزل

شرکت سپید گستر انواع خدمات پرستاری در منزل را به صورت حرفه ای انجام می دهد و شما می توانید این خدمات را با بهترین پرستارها تجربه کنید و برای ارتباط با کارشناسان که به صورت رایگان به شما مشاوره بدهند از کانال های زیر در ارتباط باشید.

آدرس: تهران، میدان ولیعصر، خیابان کریمخان، ابتدای خیابان حافظ، نبش کوچه هورچهر، پلاک۲ طبقه۴، واحد۷

تلفن: ۸۸۹۲۸۳۳۶-۰۲۱

سایت : https://sepidgostar.com

نظر خود را بیان کنید