تک گویی یا مونولوگ چیست

شاید تک گویی یا مونولوگ یکی از دشوارترین فعالیت‌ها در هنر نمایشی و سینما باشد. در تئاترهای حرفه‌ای عموما ما شاهد این هستیم که بازیگر با استعداد صحنه برای لحظه‌ای تنها روی صحنه ظاهر شده و دیالوگی را که به‌صورت شعر، درد و دل، یا بیان داستانی است را به تنهایی و رو به جمعیت حاضر بیان می‌کند و باعث می‌شود که احساسات مختلفی در حضار به‌وجود آید. آموزش تک گویی یا مونولوگ نیز یکی از دشوارترین مراحل آموزش بازیگری است که تنها در سطح حرفه‌ای امکان‌پذیر است؛ به‌خصوص اگر بحث آموزش بازیگری به کودک در میان باشد، آموزش مونولوگ دشوارتر هم خواهد بود.

برا ی همین است که آموزشگاه بازیگری کودک و نوجوان بارانا با استفاده از بهترین مربیان آموزش بازیگری کودک و به‌کارگیری جدیدترین متدهای آموزشی سعی دارد که آموزش تک گویی یا مونولوگ را برای کودک شما بسیار ساده کند. به همین دلیل اگر قصد دارید یک دوره بسیار حرفه‌ای بازیگری را برای کودک خود در تابستان تدارک بچینید، آموزشگاه بارانا پذیرای شما خواهد بود. این آموزشگاه جزو بهترین آموزشگاه‌های بازیگری کودک است که فعالیت خود را از سال ۱۳۹۵ با مدریریت خانم آرزو لطفی آغاز کرده است.

آموزش بازیگری کودک بارانا

در دوره آموزش بازیگری کودک بارانا طی یک سری مراحل به کودک شما آموزش‌هایی داده می‌شود که بتواند در مسیر حرفه‌ای بازیگری با روش اصولی و درست رشد کند و درنهایت به یکی از بازیگران حرفه‌ای و درجه بالا تبدیل شود. در این دوره آموزشی آن چه در ابتدا انجام می‌شود، یک تست بازیگری است که توسط مربیان و کارشناسان بسیار با تجربه و حرفه‌ای آموزشگاه بازیگری کودک بارانا از کودک شما گرفته می‌شود تا مشخص شود استعداد او چقدر است و چطور می‌تواند در این مسیر گام بردارد. البته این تست استعداد در شرایطی بسیار استاندارد از کودک شما گرفته می‌شود تا احساس اضطراب نکند و بتواند استعدادش را بروز دهد.

بعد از انجام تست، نوبت به منتورینگ کودک شما و قرار دادن وی در مسیر آموزشی می‌رسد که البته در پایان این مسیر استعداد وی پرورش یافته و به بازیگر قابلی تبدیل خواهد شد. این مسیر از سطوح ابتدایی آموزش بازیگری آغاز شده و در پایان با اجرای چند نمایش گروهی در ارگان‌ها و سازمان‌های دولتی و خیریه به پایان می‌رسد طوری که دیگر کودک شما با رسیدن به پایان ثابت خواهد کرد که بازیگری بسیار حرفه‌ای است و اکنون نوبت پا گذاشتن در مسیر حرفه‌ای بازیگری است.

کلاس های مقدماتی بازیگری کودک

در کلاس‌های مقدماتی آموزش بازیگری کودک بارانا، ابتدا یک سری اصول اولیه در ارتباط با چگونگی آماده کردن بدن برای اجرای نقش، راه‌هایی برای غلبه بر استرس حضور در جمع، تقویت مهارت ارتباط موثر با دیگران و… به کودک شما آموزش داده می‌شود که البته پیش‌نیاز ورود او به دوره حرفه‌ای محسوب می‌شود. همچنین در این دوره مقدماتی مربیان آموزشگاه بارانا هر لحظه مسیر رشد کودک شما را رصد می‌شود و با دادن بازخوردهای مناسب این مسیر را جهت‌دهی می‌کنند. همچنین در کلاس‌های مقدماتی از متدهای جدیدی برای ریلکس کردن بدن کودک استفاده می‌شود که در نوع خود بی‌نظیر هستند و جزو متدهای بسیار پیشرفته‌ای محسوب می‌شوند.

کلاس های متوسطه بازیگری کودک

در دوره متوسطه آموزش بازیگری کودک بارانا، نوبت به آموزش اکت می‌رسد. در این سطح از آموزش بازیگری، آنچه بیش از همه اهمیت دارد این است که کودک شما بتواند نقش‌های مختلف را بازی کند و درنهایت آن نقشی که برای آن ساخته شده را بیابد و با تقویت خود در ایفای نقش مربوطه، توانایی‌های بازیگری خود را افزایش دهد. برای همین در این دوره به کودک شما چطور بازی کردن نقش در میان دیگر کودکان آموخته می‌شود. یعنی کودک شما با درگیر شدن در یک ارتباط گروهی خواهد آموخت که چگونه نقش خود را در میان نقش‌های دیگر به خوبی اجرا کند. مهارت‌های افزایش اعتماد به نفس و تقویت ارتباط موثر با دیگران که در سطح مقدماتی آموزش داده می‌شود در این مرحله به کمک کودک شما می‌آید و او را در این مرحله رو به جلو می‌برد.

کلاس های حرفه ای بازیگری کودک

در دوره نهایی آموزش بازیگری کودک بارانا، نوبت به آموزش‌های سطح حرفه‌ای می‌رسد که البته تمرین مونولوگ یا تک گویی متعلق به این دوره است. در این سطح کودک شما توانسته نقش خود را بیابد و به‌خوبی از پس ایفای آن در حضور دیگر نقش‌ها برآید. برای همین آموزشگاه بارانا در این مرحله اقدام به برگزاری نمایش‌های حضوری با استفاده از کودک شما و هم دوره‌ای‌های او می‌کند تا آن‌ها بتوانند کار بازیگری در حضور دیگران را به خوبی آموخته و به صورت حرفه‌ای آن را اجرا کنند. اجرای این نمایش‌ها باعث پخته‌شدن کودک شما در ایفای نقش خواهد شد و به‌نوعی می‌توان آن‌ها را تمرینی بسیار حرفه‌ای برای مرور کل آموزش‌هایی که در طول دوره آموخته شده است دانست.

آموزشگاه بازیگری بارانا راه ورود به پروژه های سینما و تلوزیون

در پایان دوره، از سمت آموزشگاه بازیگری بارانا به کودک شما یک مدرک حرفه‌ای بازیگری داده می‌شود که نشان‌دهنده این خواهد بود که او صلاحیت ورود به سطح حرفه‌ای و اجرای پروژه‌های جدی سینمایی و سریالی را دارد. این مدرک مورد تایید وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی است و برای همین اعتبار بسیار زیادی دارد. کودک شما در آینده حرفه‌ای خود با داشتن این مدرک خواهد توانست برای ورود به پروژه‌های جدی سینمایی و سریالی با اعتماد به نفس کامل اقدام کند و راه خود را در این مسیر آغاز کند. با این حال راه جذاب‌تری هم از سمت آموزشگاه بارانا برای ورود کودک شما به پروژه‌های جدی سینمایی و سریالی فراهم شده است.

آیا می‌دانستید که بازیگرانی به نام بابک ملک‌زاده، پرهام رحمانی، علی دلیر، کیارش تاتار، لیانا فرجی و بنیتا افشاری از هنرجویان با استعدادی بوده‌اند که توسط آموزشگاه بارانا کشف شده و استعداد آن‌ها برای حضور در سریال افعی پرورش یافته است؟ چرا کودک شما جزو کسانی نباشد که در انتها توسط آموزشگاه بارانا به یک پروژه جدی سینمایی یا سریالی معرفی شود؟ آموزشگاه بارانا قادر است در پایان دوره، کودکانی را که استعداد مناسبی در بازیگری دارند به پروژه‌های جدی سینمایی و سریالی معرفی کند که البته راه بسیار مناسبی برای آغاز فعالیت حرفه‌ای در بازیگری برای کودک شما خواهد بود.

نظر خود را بیان کنید