پزشک عمومی
این مقاله تایید شده است اما تنها جنبه اطلاع رسانی دارد.

مزایای تمیز کردن دندان و شستشوی روزانه

چرا باید دندان‌هایمان را مسواک بزنیم؟

دندانپزشکی dental-health-girl

همیشه توصیه شده است که روزانه دندان های خود را مسواک بزنید و به تمریز کردن و شستشوی آن اهمیت دهید. در این مطلب شما را با مزایا و فواید سالم نگه داشتن دندان آشنا می کنیم تا بهتر قانع شوید که باید هر روز دندان های خود را مسواک بزنید و بیشتر از همیشه به آن ها اهمیت دهید.

 1. عدم مراجعت به کلینیک دندانپزشکی
 2. مسواک زدن و تمیز کردن دندان ها به صورت منظم، به شما کمک می کند لبخند بزرگی به دنبال داشته باشید، دندان های روشن تر سفید تر و  اعتماد به نفس را تجربه کنید. آنها بخش مهمی در جلوگیری از بیماری های صمغی و کاهش خطر ابتلا به دندان درد و مشکلات دندان هستند.
 3. هزینه پیشگیری کمتر از درمان است . مراقبت منظم روزانه دندان ها و لثه ها از مشکلات در آینده جلوگیری می کند و هزینه های  دندانپزشکی را کاهش می دهد.
 4. اگر به طور منظم آن را تمیز نکنید، دهان شما بوی بد  می گیرد. دندان هایشما به طور مرتب جرم میگیرید و رنگ آنها تغییر می کند. بنابراین دهانتان را حداقل دو بار در روز تمیز کنید.
 5. چه کسی می خواهد با کسی که مواد غذایی بین دندانهایش استصحبت کند؟ مسواک زدن و نخ دندان ارزان ترین و موثر ترین راه برای از بین بردن مواد غذایی و باکتری ها است و بوی خوب دهان را حفظ می کند.
 6. التهاب لثه و مرحله اول بیماری لثه ناشی از ایجاد پلاک در اطراف دندان های شما است، که منجر به خونریزی لثه ها و دندان ها می شود و عامل ریزش می شود.
 7. باکتری از دهان شما می تواند راه خود را به جریان خون خود منتقل کند و احتمال حمله قلبی یا سکته را افزایش دهد.
 8. هر گونه بیماری لثه می تواند کنترل قند خون خود را سخت تر کند. رابطه بین بیماری جدی لثه و دیابت دو طرفه است.
 9. نشان داده شده است که بیماری لثه احتمال ابتلا به زایمان زودرس و وزن کم هنگام تولد را افزایش می دهد. همچنین می تواند یکی از علل  ناتوانی جنسی باشد.
 10. ضعف بهداشت دهان و دندان باعث افزایش خطر ابتلا به زوال عقل می شود.
 11. در مواد خمیر دندان، ساینده های خفیف وجود دارد که بقایای لکه های سطحی و سطحی را از بین می برند و به دندان های شما، تازه و سالم و سفید نگاه می کنند.
 12. خمیر دندان بر روی مسواک، بهترین راه برای استفاده از مواد معدنی و از بین بردنحساسیت دندان هایتان است.

منبع: دکتر سلام

نظر خود را بیان کنید