لیست سیسمونی

لادن گلشنی یکی از موسسین فروشگاه اینترنتی کودکو است؛ بزرگترین فروشگاه تخصصی سیسمونی، اسباب بازی و وسایل نوزاد. ایشان تجربه خودشان درباره خرید سیسمونی و اقلام ضروری لیست سیسمونی را با ما درمیان گذاشته اند.

قبل از اینکه به فکر خرید سیسمونی و آغاز خریدهای هیجان انگیز برای کوچولوی در راه باشیم، دو محصول هستند که به آسان شدن دوران بارداری شما کمک می کنند. بالش بارداری محصولی است که به خواب نا آرام شب شما کمی کمک می کند. دومین محصول که من و خیلی از دوستانم از آن بسیار راضی بودیم کرم ضد ترک موستلا است. به نظر من یکی از مهمترین خریدهای سیسمونی است. برند های زیادی وجود دارند و پیشنهاد می کنم این محصول را از سبد خریدتان حذف نکنید.

هنگام خرید سیسمونی سوال های زیادی برای مادران پیش می آید اینکه آیا همه ی اقلامی که در لیست های بلند سیسمونی هستند ضروری اند؟ چه کالسکه ای باید بخریم؟ صندلی ماشین لازم است یا نه؟ برس و شانه و لوازم بهداشتی جدا بخریم یا ست؟‌ و کلی سوال دیگه!

من سیسمونی را دو دسته می بینم: اقلام بزرگ و اقلام کوچک. اقلام بزرگ شامل تخت و کمد، کالسکه، صندلی ماشین و نی نی لای لای می شوند. اقلام کوچک هم می تواند شامل وسایل بهداشتی، پوشاک، لوازم تغذیه، ایمنی و تزئینی شوند.

معمولا بهتر است ابتدا لیست اقلام بزرگ را تهیه کرد. پدر و مادرها معمولا از چیدمان اتاق نوزاد شروع می کنند؛ تخت، ‌کمد و دراور تعویض که تشک تعویض هم لازم دارد.

کالسکه برای من خرید مهمی بود و  بعد از تعویض کالسکه ام فهمیدم کدام کالسکه مناسب من است. پیشنهاد من برای مادرِ همیشه در سفر و خارج از منزل یک کالسکه نسبتا سبک است که چرخ های خوبی داشته باشد. چرخ های بزرگ برای چاله ها بهتر هستند ولی بعضی کالسکه های کوچک هم چرخ های مناسبی دارند که راحت می گردند.

داشتن کریر را برای موقع مرخص شدن نوزاد از بیمارستان پیشنهاد می کنم. کریر، صندلی ماشینی است که از ۰ تا ۹ ماهگی نوزاد مورد استفاده قرار می گیرد. تجربه ی شخصی من این است که گذاشتن نوزاد در کریر از همان ابتدا هم برای ایمنی کودک مهم است و هم او را به نشستن روی صندلی عادت می دهد.

برای تزئین اتاق کودک خرید زیادی نکنید. بسیار لذت بخش است که وقتی کودک بزرگتر شود ‌با هم برای دکور اتاقش خرید کنید. مثلا با هم یک میز و صندلی کوچک، آشپزخانه، کاردستی و وسایل دیگر را انتخاب یا درست کنید.

نی نی لای لای هم محصول مهمی است که کاربرد زیادی دارد. مخصوصا اوایل که همه برای دیدن نوزاد به  خانه می آیند. خواباندن او در نی نی لای لای هم راحت تر است.

بالشت شیردهی سلامت و کمر مادران را نجات می دهد. قبل از اینکه از بالشت شیردهی استفاده کنم شیر دهی برایم واقعا سخت بود. اما یکی از دوستانم پیشنهادی به من داد اینکه روی مبل بنشینم و یک چهارپایه زیر پایم بگذارم طوری که زانوهایم کمی بالاتر قرار بگیرد و بالشت شیردهی هم روی پاهایم باشد.

این روش باعث می شود که بجای اینکه شما خم شوید، و کمر درد و گردن درد بگیرید،‌ نوزاد بالاتر قرار بگیرد و به شما نزدیک تر شود. این کار تجربه زیبای شیر دادن را برای شما دلپذیرتر می کند.

محصولات بهداشتی مانند کرم نوک سینه و پد سینه برای چند هفته اول پس از زایمان خیلی کارایی دارد.

حتما یک تب سنج بسیار خوب خریداری کنید. پوار بینی و ناخن گیر و شانه هم بسیار مهم هستند. اکثر داروها کاپ دارو و سرنگ مخصوص خودشان را دارند بنابراین خریدشان بصورت جداگانه لزومی ندارد.

یکی دیگر از محصولات بهداشتی مورد استفاده پارچه خشک کن است. پارچه خشک کن برای من نقش حوله،‌ زیرانداز تعویض، پتو،‌ قنداق، دستمال آروغ و خیلی چیزها را ایفا کرد.

برای خرید کرم و شامپو هم باید به تاریخ مصرف شان توجه کنید تا بتوانید پس از به دنیا آمدن نوزاد از آن ها استفاده کنید.

لیست سیسمونی

از پوشک مناسب و برندهای خوب برای کودک استفاده کنید. من برای هر دو فرزندم از پوشک پمپرز استفاده کردم چون بر اساس تجربه ام متوجه شدم که پس نمی دهد و برند معتبری در تمام دنیا است. از نظر من استفاده از برندهای معتبر در نهایت به صرفه تر است چون تعداد دفعات مصرف پوشک به دلیل پس ندادن پوشک کمتر می شود و پوست کودک هم آسیب نمی بیند.

پیشنهاد میکنم لگن توالت و تبدیل توالت را بعدا و با انتخاب خود کودک بخرید این کار به از پوشک گرفتن کودک هم کمک می کند. لوازم ایمنی اتاق هم حدودا یک سالگی کودک بخرید چون دقیقا می دانید کدام قسمت های خانه به ایمن کردن نیاز دارند.

لباس های مناسب سرهمی مناسب فصل و جنس های نرم و نخی خیلی راحت هستند. سعی کنید راحتی و آرامش فرزندتان را فدای ظاهر جذاب و بامزه ی لباس ها نکنید.

من هر ۲ فرزندم را از شیر خود تغذیه کردم ولی چون ساعت هایی از روز را خارج از منزل بودم شیر خودم را می دوشیدم و در یخچال نگه می داشتم. من تجربه استفاده از شیر دوش برقی مدلا را داشتم که از کیفیت آن و نحوه کار کردن با آن بسیار راضی بودم. مدتی هم تجربه استفاده از شیردوش دستی را داشتم که کار کردن با آن کمی مشکل بود. شیشه شیرهایی که به شکل سینه مادر هستند هم بسیار خوب اند و معمولا کودکانی که شیشه شیر را به سختی قبول می کنند، با آن ها مشکلی ندارند.

من در ابتدا خیلی اسباب بازی نخریدم. چون کودک در هر سنی به اسباب بازی خاصی نیاز دارد. بچه ها با هم متفاوت اند مثلا اولین فرزند من زودتر از فرزند دومم با حلقه هوش و برج پازل بازی کرد.

خرید چند کتاب پارچه ای هم کار خیلی مفیدی است من از ۳ ماهگی برای بچه ها کتاب می خواندم و الان هر دو آن ها عاشق کتاب خواندن و نوشتن هستند. اما می توانید کتاب های کاغذی را بعدها طبق علایق و همراه با خودشان برایشان بخرید و این عادت زیبا را در آن ها ایجاد کنید.

نظر خود را بیان کنید