پزشک عمومی
این مقاله تایید شده است اما تنها جنبه اطلاع رسانی دارد.

چگونه پوست شفافی داشته باشیم؟

راههای داشتن پوست شفاف و زیبا؛

پوست شفاف,شفافیت و زیبایی پوست

اگر به دنبال شفافیت پوست خود هستید باید راههای مراقبت از آن را دانسته و به صورت مرتب مراقب پوست خود باشید.

پوست خود را تمیز نگه دارید:

آرایشی که بر روی صورت خود انجام می دهید می تواند لکه ها و جوش ها را پنهان سازد اما در عین حال قادر است رادیکال های آزاد را در پوست به دام بیندازد. پوست خود را به کمک پاک کننده هایی که حاوی اسید سالیسیلیک دو درصد هستند، صبح، شب و بعد از باشگاه تمیز بشویید.

جوش های خود را نترکانید:

دست نزدن به جوش ها کار دشواری است و ما این موضوع را به خوبی درک می کنیم اما ترکاندن جوش ها و برآمدگی های صورت نتیجه ای جز التهاب، زخم شدن و ایجاد آکنه بیشتر نخواهد داشت. اگر واقعا به اینکار عادت کرده اید می توانید دست خود را با فشردن اسباب بازی ها مشغول نگه دارید.

مقاله مرتبط: جوش هایی که هرگز نباید ترکاند!

اگر جوش ها را ترکاندید به نکات زیر توجه کنید:

خوب حالا که به جوش های خود دست زده اید دیگر کار از کار گذشته است. حالا ناحیه مورد نظر را با بنزوئیل پروکسید ۲.۵ درصد و محصولات مشابه ضد عفونی کنید. بعد از انجام اینکار از اسید سالیسیلک استفاده نمایید تا به از شدن منافذ بسته کمک کنید.

به اصول پایبند باشید:

مواد تشکیل دهنده ای وجود دارد که در بررسی های بالینی تایید شده اند( بنزوئیل پروکسید یا اسید سالیسیلیک). از این مواد استفاده کنید. به آن ها حداقل شش هفته فرصت بدهید تا کارایی خود را نشان دهند. اگر در طول شش هفته هیچ چیز تغییر نکرد، می توانید مطمئن شوید که این محصول برای شما کارساز و مفید نیست. حالا زمان آن فرا رسیده است به سراغ پزشک متخصص پوست بروید و از درمانی که او تجویز می کند استفاده کنید.

رتنوئید را امتحان کنید:

رتنوئیدها تنها برای چین و چروک مفید نیستند. این مواد می توانند لکه های موجود در صورت را محو سازند، کلاژن تشکیل دهند و از بروز آکنه پیشگیری کنند. البته تمامی این موارد زمانی صحیح است که رتنوئید به درستی مورد استفاده قرار گیرد. در شب به جای اینکه از کرم شبانه برای آکنه استفاده کنید، کمی رتنوئید روی انگشت بریزید و آن را روی صورت بزنید.

درمان را در مراحل اولیه آغاز کنید:

درمان جوش و لکه باید از همان روزهای اولیه آغاز شود اینکار می تواند عمر لکه ها را کوتاه تر نماید. هدف نهایی شما رسیدن به شفافیت پوست است. برای رسیدن به این هدف باید جلوی تشکیل آکنه را بگیرید و این موضوع بدین معنی است که پوست خود را به خوبی محافظت کنید. از محصولات اکنه بر روی کل صورت استفاده کنید.

در مصرف محصولات مرتبط با پوست زیاده روی نکنید:

استفاده بیش از حد محصولات درمان آکنه می تواند به خشک شدن پوست منجر شود و در برخی از موارد سوختگی شیمیایی را به ارمغان آورد. مقدار توصیه شده از کرم را بر روی صورت بمالید و زیاده روی نکنید. کار خود را با مرطوب کننده عاری از روغن به پایان ببرید.

آرام باشید:

آرامش در چنین شرایطی زیاد اسان نیست. ما نیز این موضوع را به خوبی می دانیم اما هورمون های استرس تولید روغن و چربی را افزایش می دهند و همین امر به بسته شدن منافذ و ایجاد جوش سر سفید منجر می شود. به همین خاطر باید تلاش کنید آرامش خود را حفظ نمایید. هر چیزی که باعث کاهش استرس شما می شود را امتحان کنید.

از پوست خود محافظت نمایید:

محصولات مرتبط با درمان آکنه پوست را بیشتر از قبل مستعد آسیب های ناشی از نور خورشید می کنند. به همین خاطر باید از ضد آفتابی با SPF سی یا بالاتر از ۳۰ استفاده کنید. به دنبال فرمول هایی باشید که برچسب غیر کومدوژنیک را دارند و منافذ را مسدود نمی سازند.

زخم ها را محو کنید:

تنها به خاطر اینکه برآمدگی ها از روی صورت ناپدید شده اند نمی توانید آن را رها کنید. از داروهای درمان زخم که دارای اسید سالیسیلیک هستند استفاده کنید یا از پزشک متخصص کمک بگیرید.

نظر خود را بیان کنید