پزشک عمومی
این مقاله تایید شده است اما تنها جنبه اطلاع رسانی دارد.

آیا اسکات به آب کردن چربی کمک می‌کند؟

حرکت اسکات را در برنامه ورزشی خود قرار دهید.

حرکت اسکات

تمرینات اسکات، ماهیچه‌های سرین، همسترینگ، مفاصل ران و چهار سر ران را به چالش می‌کشد. تمرینات ترکیبی، بیشتر از تمرینات انفرادی کالری می‌سوزانند و به آب کردن چربی کمک می‌کنند.

قرار دادن تمرینات اسکات در جلسات تمرینات قدرتی، به میزان دو یا سه بار در هفته، یک راه موثر برای کاهش چربی بدن و تقویت عضلات شماست.

شروع کنید

تمرینات اسکات، قسمت پایین بدن را تقویت می‌کنند. برای انجام این حرکت، صاف بایستید. زانوهایتان را کمی خم کنید و پاهایتان را به  اندازه‌ی عرض لگن‌تان از هم باز کنید. لگن‌تان را به سمت عقب ببرید و زانوهایتان را خم کنید. وقتی رانتان با زمین موازی شد، مکثی کنید. سپس با فشار آوردن روی پاشنه پایتان بلند شوید و دوباره به وضعیت اول بازگردید. ۱۲ تا ۱۵ بار این حرکت را تکرار کنید.

بقیه‌ی چیزها را فراموش نکنید

ترکیبی از یک رژیم غذایی سالم، تمرینات قدرتی و کاردیوی منظم، بهترین راه برای آب کردن چربی بدن است. وارد کردن تمرینات اسکات در برنامه‌تان مفید خواهد بود، اما برای رسیدن به بهترین نتیجه، روی یک روش جامع تمرکز کنید.

۳ دیدگاه

 1. amirreza در شهریور ۲۲, ۱۳۹۳در۱۲:۵۲ ب٫ظ

  دستتون درد نکنه با همچین جور برنامه هایی که میزارین فقط اگه حرکات های ورزشی انجام بدم میخواستم بگم هر حرکات ورزشی رو با عکس بزارین که برامون راحت باشه مرسی تشکر

  • هستی ناصری در شهریور ۲۲, ۱۳۹۳در۱:۱۹ ب٫ظ

   چشم دوست عزیز.
   تا جایی که امکان پذیر باشه سعی میکنیم حرکات ورزشی رو با عکس بزاریم.

 2. Bahman در اسفند ۱۰, ۱۳۹۳در۱:۱۰ ب٫ظ

  افرین بهتون برا خلاقیتتون
  تا حالا این یکی رو امتحان نکرده بودم
  خواهشا از بالفیکس بگید.

نظر خود را بیان کنید