پزشک عمومی
این مقاله تایید شده است اما تنها جنبه اطلاع رسانی دارد.

۷ تغییر در سبک زندگی برای سلامتی بیشتر

همین امروز برای سلامتی‌تان شروع کنید

تغییر سبک زندگی

خوب و خوشایند نیست اگر بتوانیم یک روز بیدار شویم و تصمیم بگیریم یک برنامه کاهش وزن را شروع کنیم و دو هفته بعد، سبک‌تر، سالم‌تر و شادتر باشیم ؟

البته که خوب است، اما واقع‌گرایانه نیست.زندگی این‌طور پیش نمی‌رود و ما برای پایبند بودن به برنامه‌های‌مان مشکل داریم، مشغولیت‌های‌مان بیشتر از آن است که فرصت ورزش کردن داشته باشیم، و تمام موانع زندگی درگیرمان می‌کند و در نهایت به تحلیل رفتن و ضعف و شکست منتهی می‌شود.

اما اگر آماده هستید که تغییر ایجاد کنید، من هفت راه ساده به شما پیشنهاد می‌کنم که با ایجاد تغییرات تدریجی شما را در مسیر بهترین بودن خودتان قرار می‌دهد.

  1. ذهن‌تان را تغییر دهید

وقتی صحبت از تناسب اندام و تغذیه می‌شود، همه ما می‌دانیم که لازم است چه‌کار کنیم، اما معمولا این دانش با عمل همراه نیست.سلامت و تندرستی شما باید در الویت برنامه‌های‌تان باشد.

برای ما بسیار عادی است که چیزهای دیگر را ارجح بدانیم و خودمان را به دورترین و پایین‌ترین قسمت لیست برنامه‌های‌مان تبعید کنیم، اما اگر سالم نباشیم و همه کارها را به‌خاطر دیگران انجام دهیم، برای دیگران در دسترس و سالم و آماده نخواهیم بود.

  1. دورنمای‌تان را تغییر دهید

چه‌قدر خودمان را از ورزش و تغذیه سالم منصرف کرده‌ایم ؟ این طرز فکر را متوقف کنید که چه‌قدر سخت خواهد بود و چه‌قدر زمان خواهد برد، درعوض به این فکر کنید وقتی انجامش دهید چه احساسی خواهید داشت و وقتی به هدفی دست پیدا کنید چه خواهد شد.

همچنین بخوانید: چگونه اندامی زیبا داشته باشیم
  1. تغییرات کوچک، بهتر از تغییرات بزرگ هستند

سعی نکنید تمام زندگی‌تان را به یک باره متحول کنید. در نوسان بودن و عدم ثبات و تفکر ” یا همه چیز یا هیچ چیز “، شما را به نتایجی که انتظار دارید نمی‌رساند.

با این رویه یا درخوردن هله هوله زیاده روی می‌کنید یا کاملا سالم و تمیز می‌خورید، یا دیوانه‌وار ورزش می‌کنید یا اصلا حرکت نمی‌کنید. درعوض، یک‌بار در روز ورزش کنید.ده دقیقه تمرین بهتر از تمرین نکردن است، خوردن سالاد به‌جای ساندویچ، می‌تواند خلق عادات متفاوت را شروع کند و این باید تبدیل به سبک زندگی شود نه یک رفتار زودگذر.

تغییر در سبک زندگی برای سلامتی

تغییر در سبک زندگی برای سلامتی

  1. لباس ورزشی بپوشید

اگر محیط و پیرامون‌تان را آماده کنید، آن‌چه که می‌خواهید اتفاق می‌افتد. سعی کنید لباس ورزشی‌تان را در طول روز بپوشید یا هر شب قبل از خواب آن‌را جلوی دید بگذارید. این، گام کوچکی است اما انتخاب عادات سبک زندگی سالم را برای‌تان راحت می‌کند.

  1. درخانه غذا بخورید

درخانه غذا خوردن نه تنها به کنترل کالری کمک می‌کند بلکه مصرف نمک و شکر را هم تحت کنترل خواهید داشت و صرفه جویی هم می‌کنید!

  1. سلامت‌تان را جمعی کنید

می‌توانید همان اندازه که بیرون از شهر با دوستان‌تان خوش می‌گذرانید، درخانه خودتان هم با آنها خوش باشید. دعوت از دوستان برای درست کردن غذا و خلق یک حادثه خانوادگی می‌تواند برای هرکسی عادات جدید و سالمی ایجاد کند.

  1. منتظر تغییرات بزرگ نباشید

شما قرار نیست ناگهان شروع کنید به تمام شب را دویدن. فیتنس و تغذیه مانند هم هستند: باید قدم‌های کوچک بردارید، به این توجه نکنید که چند کیلو باید کم کنید و بعد از سی روز باید به چه نتیجه‌ای برسید، در عوض در زمان حال حاضر باشید.

موفقیت‌های روزانه‌تان را جشن بگیرید، مهم نیست بزرگ یا کوچک باشد. به آنچه که هستید افتخار کنید و به تلاشی که برای رسیدن به سلامتی و تندرستی‌تان می‌کنید ببالید.

از همه مهمتر، باید درک کنید که اگر با خود و بدن‌تان شاد و راضی نیستید، تنها کسی هستید که می‌توانید برای تغییرش کاری انجام دهید. تا زمانی‌که واقعا عاشق خودتان نباشید و خودتان را در راس امور مهم زندگی قرار ندهید، موفقیت‌هایی که کسب می‌کنید راضی‌تان نخواهد کرد.

نظر خود را بیان کنید