درمان خشکی پوست با ماسک دست یکی از رایج ترین روش هایی است که افراد برای جوان سازی پوست دست های خود از ان استفاده می کنند. در میان قسمت های مختلف بدن، پوست دست ها جزو قسمت های بسیار حساس و آسیب پذیر هستند. همه ما برای انجام کارهای خود از دست ها کمک می گیریم و این دست ها دائما در شرایط و مواد مختلف قرار می گیرند. که در اثر انجام کارهای زیاد، تا حدودی از زیبایی و لطافت آن ها کاسته می شود.

تصور کنید داشتن دست هایی پر از چین و چروک تا چه حد اعتمادبنفس شما را کاهش می دهد اما برای جلوگیری و ترمیم زبری و خشنی پوست دست ها می توان از روش های مختلفی استفاده نمود. درمان خشکی پوست با ماسک دست بهترین روش کارآمدی است که نتیجه بسیار مطلوبی را به دنبال خود خواهد داشت‌. اما باید دقت کنید که از چه روش، چه ماسک و چه ایده ای برای جوان سازی پوست دست استفاده می کنید. در ادامه توضیحات بیشتری را در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

درمان خشکی پوست با ماسک دست

دلیل خشکی پوست دست

قبل از اینکه به معرفی درمان خشکی پوست با ماسک دست بپردازیم، بهتر است ابتدا به منشاء این مشکل بپردازیم. دست یکی از مهمترین قسمت بدن است که ۹۹ درصد فعالیت های روزمره ما با کمک همین دست ها انجام می شود. ممکن است حین کار به دلیل استفاده از دستکش نامناسب و یا حتی در اوقات فراغت به دلیل بروز حوادثی، این پوست آسیب ببیند. البته گذشت زمان نیز یکی از متداول ترین مسائلی است که زیبایی دست ها را کمتر می کند؛ اما چرا؟ منشا چین و چروک و زبری دست ها می تواند مشکلات بسیار زیادی باشد که ساده ترین آن همین افزایش سن است‌. دست ها نیز مانند دیگر قسمت هایی که روی زیبایی تاثیر دارند، باید به صورت مدام رسیدگی شوند. استفاده از نرم کننده های مناسب، شستشوی به موقع، شستن دست ها با صابون مناسب، استفاده از نرمش های مخصوص برای جوان سازی پوست و…همگی در جوان سازی تاثیر خواهند داشت.

• شرایط آب و هوا

یکی از مهمترین پارامترهایی که به شدت زیبایی دست ها را کاهش داده و باعث پیری پوست آن می شود، شرایط آب و هوایی است‌. شاید شما در یک منطقه بسیار گرم و خشک زندگی می کنید که این دست ها با قرار گرفتن در معرض نور خورشید و حرارت زیاد آسیب ببینند. اما ممکن است برعکس نیز باشد و دست های شما در شرایط آب و هوایی سرد و یخبندان ترک بردارد. که در دو حالت استفاده از ماسک دست و تونر وکالی (آبرسان) می تواند کمک کننده باشد.

• محرک‌ های محیطی

دیگر مورد بسیار مهمی که باعث پیری پوست به ویژه پوست دست ها می شود، محرک های محیطی هستند. این محرک ها می توانند مواد شیمیایی و آلوده در محیط باشند که به شدت به پوست دست آسیب می زنند.

• شرایط پزشکی

بسیاری از افراد دارای بیماری های زمینه ای هستند که این بیماری ها روی پوست تاثیرات بسیار منفی خواهند داشت. این بیماری می تواند مشکلات پوستی، کبدی و یا…  باشد. بیماری هایی چون دیابت، لوپوس، پسوریازیس و اگزما همگی پوست را تحت تاثیر قرار می دهد.

درمان خشکی پوست با ماسک دست

ماسک دست  طبیعی و درمان خشکی

برای درمان خشکی پوست با ماسک دست می توان تا حدودی جوانی پوست را بازگرداند. اما باید ماسک هایی خریداری شوند که کیفیت خوب داشته و برای پوست دست حساسیت نداشته باشند. معمولا ماسک های حاضری قدرت بسیار بیشتر و تاثیرگذاری بالاتری روی دست ها دارند و همچنین جوان سازی پوست در کمترین زمان ممکن اتفاق می افتد. بسیاری از افراد هزینه کافی برای خرید یک ماسک دست مناسب را ندارند. اگرچه فروشگاه دلبرباش بهترین ماسک ها را با قیمت مناسب عرضه می کند. به همین دلیل چند ماسک ساده و خانگی را برای شما معرفی خواهیم‌ کرد.

• ماسک جوش شیرین

ابتدا بایو یک قاشق غذا خوری جوش شیرین را در آب ولرم مخلوط نمایید و دست های خود را به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه داخل این مایع قرار دهید. جوش شیرین خاصیت جوان کنندگی دارد و برای از بین بردن چین و چروک دست های شما بسیار تاثیر خواهد داشت. از طرفی پوست دست شما بسیار نرم و لطیف خواهد شد؛ اما در صورتی که این کار را هر چند روز یک بار به صورت مداوم تکرار کنید.

• ماسک آب لیمو و شکر

ترکیب آب لیمو و شکر نیز یکی از روش های خانگی برای جوان سازی پوست است. شما باید ترکیبی از یک دوم قاشق غذا خوری آب لیمو و یک قاشق غذاخوری شکر را درست کنید. در نتیجه این مایع ترکیب شده را به آرامی و به صورت دایره وار روی دست های خود ماساژ دهید. با گذشت ۱۵ دقیقه می توانید ماسک را از روی دست های خود بشویید. این فرآیند بهتر است هر چند روز یکبار برای تاثیرگذاری دائم انجام شود.

• ماسک روغن زیتون

روغن زیتون یکی از بی نظیرترین محصولات برای جوان سازی پوست است؛ چرا که این روغن دارای ویتامین E می باشد که چین و چروک را از بین می برد. از طرفی چربی روغن زیتون پوست های آسیب دیده را تقویت می کند. قبل از خواب چند قطره از روغن را روی پوست دست قرار داده و آن را به مدت ۱۰ دقیقه ماساژ دهید.

درمان خشکی پوست با ماسک دست

نتیجه

برای درمان خشکی پوست با ماسک دست از روش ها و ماسک های بسیار زیادی می توان استفاده نمود. هر یک از ماسک هایی که ما متناسب با نوع پوست خود انتخاب می کنیم، تاثیرگذاری خواهد داشت که این درصد تاثیر به نوع روش، نوع ماسک، کیفیت و مراقبت شما بستگی دارد. اکثر افراد به دنبال ماسک های خانگی هستند. اما این دسته از ماسک ها اگرچه تاثیر اندکی خواهند داشت ولی نیاز به زمان بسیار زیادی هم دارند. شما با خرید بهترین ماسک دست می توانید در کمترین زمان ممکن بیشترین تاثیرگذاری را روی دست های خود مشاهده کنید.

اما چه ماسکی بهتر است و یا ماسک های باکیفیت را از کدام مرکز معتبر خریداری کنم؟ دلبرباش بهترین سایت تخصصی فروش انواع محصولات زیباسازی و جوان سازی است که به عنوان معتبرترین مرکز فروش در کشور شناخته می شود‌. شما می توانید انواع ماسک های فوق العاده عالی را متناسب با پوست خود انتخاب و با مناسب ترین قیمت آن ها را خریداری کنید.

نظر خود را بیان کنید