راه اندازی بانکداری دانش بنیان در بانک پارسیان

مدیرآینده پژوهی بانک پارسیان از  فراهم نمودن بسترهای لازم در راستای راه اندازی بانکداری دانش بنیان در بانک پارسیان، خبر داد.

مهدی فراهانی با اعلام این خبر افزود : بانک پارسیان به منظور کمک به تحقق و توسعه اقتصاد دانش بنیان و با هدف تکمیل زنجیره ایده تا بازار و تجاری سازی  نوآوری­ها، کاربردی نمودن دستاوردهای پژوهشی و اختراعات، با تغییر ساختار اجرایی تحت عنوان بانکداری دانش بنیان، با همکاری صندوق شکوفایی و نوآوری، محصولات و خدمات اعتباری مختص این شرکت­ها را با شرایط استثنایی طراحی و تدوین نموده است. در این راستا، به منظور فروش ویژه محصولات، با راه اندازی دفتر تخصصی شرکت های دانش بنیان مستقر در صندوق نوآوری و شکوفایی، پرونده های اعتباری شرکت های دانش بنیان را تا مرحله پرداخت تسهیلات و تعهدات، به صورت تخصصی هدایت می کند.

وی افزود: بانک پارسیان در گام های آتی  در نظر دارد با توجه به ظرفیت های بالای زنجیره ارزش موجود در شرکت های گروه بانک، با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی اقدام به ارائه تسهیلات لیزینگی به شرکت های دانش بنیان نماید. همچنین ارائه تسهیلات خرید محل کاربا شرایط ویژه از دیگر اقداماتی است که درزمینه این شرکت ها در دستور کار قرار دارد.

بانک پارسیان جزو پنج بانک برترکشور در حمایت از شرکت های دانش بنیان

راه اندازی بانکداری دانش بنیان در بانک پارسیانمدیرآینده پژوهی بانک پارسیان حمایت تمام قد بانک پارسیان از شرکت های دانش بنیان در سه حوزه زیرساخت نوآورانه، خدمات نوآورانه و مشارکت نوآورانه در حوزه های استراتژیک کشور ،همچون تامین غذا و دارو، محرومیت زدایی و ارتقا عدالت اجتماعی و … را مورد اشاره قرارداد و تصریح کرد: این اقدامات موجب شد که بانک پارسیان جزو پنج بانک برتر کشور در حمایت از شرکت های دانش بنیان قرار گیرد که این نشان از توانمندی و حضور پررنگ مجموعه پارسیان در پیشبرد اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران در تمامی حوزه های استراتژیک دارد.

مهدی فراهانی با اشاره به نقش اثرگذار بانک پارسیان در ایفای مسئولیت های اجتماعی و کمک به رشد و توسعه کشور، گفت: بانک پارسیان با هدف قرار دادن سرفصل هایی همچون حمایت از تولید ملی، توجه به ظرفیت‌های داخلی، فاصله گرفتن از اقتصاد تک‌محصولی، توانمند نمودن بنگاه های تولیدی کوچک و متوسط،استفاده از فناوری‌های نوین، توجه به منابع بین نسلی و ارزآوری پروژه‌ها، کمک به تأمین امنیت غذا و دارو، ایفای مسئولیت‌های اجتماعی و توجه به اقشار آسیب‌پذیر، کارنامه درخشانی از خود در حمایت از اقتصاد دانش محور برجای گذاشته است.

معرفی خدمات و محصولات

گفتنی است؛ بازارسازی محصولات فناورانه ودانش بنیان و همچنین تامین منابع مالی این شرکت ها همواره بخشی از مهم ترین دغدغه های شرکت ها در حوزه دانش بنیان بوده است. بر این اساس در طراحی محصولات وخدمات بانک پارسیان تلاش شده است که از یک سوبا همکاری صندوق­های پژوهش و فناوری دغدغه وثایق شرکت های دانش بنیان برطرف شود و از سوی دیگر تامین مالی این گروه از مشتریان با سرعت بیشتری انجام شود.

از جمله محصولات و خدمات شرکت های دانش بنیان می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • صدور ضمانتنامه شرکت در مناقصه/مزایده، پیش پرداخت و حسن اجرای تعهدات  با تخفیف های ویژه،
  • پرداخت انواع تسهیلات و عقود قابل پرداخت بر اساس حوزه فعالیت با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی، با نرخ های ویژه و رقابتی،
  •  پرداخت تسهیلات ودیعه اجاره محل کار با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی  با نرخ های استثنایی،
  • پذیرش ضمانتنامه صادره توسط صندوق های پژوهش و فناوری به منظور مانع زدایی در اخذ وثایق،
  • پذیرش اعتبارسنجی توسط صندوق‌های پژوهش و فناوری طرف قرارداد بانک به منظور  پشتیبانی از صندوق های پژوهش و فناوری و کاهش بروکراسی اداری،
  • گشایش اعتبار اسنادی داخلی ریالی با هدف تکمیل زنجیره ارزش،
  • صدور ضمانتنامه تعهد پرداخت با شرایط ویژه.

مدیرآینده­ پژوهی ابراز امیدواری کرد طبق هدف گذاری­ های انجام شده در سال جاری که به تدبیر مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) مزین به نام تولید، پشتیبانی­ ها و مانع زدایی­­ها می باشد، امید است با تمرکز بر گسترش روز افزون بانکداری دانش بنیان، در توسعه بخش استراتژیک کشور گام های ارزنده برداشته شود.

نظر خود را بیان کنید