مجموعه ی جهان سمعک یکی از مراکز معتبر سمعک در تهران است که دارای دو شعبه در غرب تهران‌(منطقه صادقیه) و مرکز تهران (مطهری) است. سمعک یک پروتز کمک شنوایی است که از نظر دسته بندی جزو تجهیزات پزشکی است که توسط متخصص شنوایی شناس تجویز و‌ تنظیم می شود. امروزه سمعک ها با پیشرفت تکنولوژی روند رو به رشد فوق العاده ای داشته اند به طوریکه سمعک های حال حاضر که به نسل سمعک های فراهوشمند شهرت دارند شنوایی فراتر از شنوایی طبیعی را برای فرد کم شنوا به ارمغان می آورد. این نسل از سمعک ها  به صورت خودکار صدای محیط را ابتدا شناسایی و سپس بر حسب نیاز هر کاربر تنظیم می کند. کلینیک شنوایی سنجی و سمعک صادقیه یکی از مراکز تخصصی سمعک در غرب تهران است که کلیه ی خدمات مربوط به سمعک از قبیل مشاوره،  تجویز و تنظیم سمعک، تعمیرات سمعک را انجام می دهد. ساعت کاری این کلینیک همه روزه از ساعت ده صبح تا هفت عصر است. در این کلینیک کلیه ی آزمایش های شنوایی اعم از نوار گوش، آزمایشABR  و سایر آزمایش های مربوط به گوش در محیطی امن با تجهیزات روز دنیا و کادری مجرب انجام می شود.

راهنمای خرید سمعک در تهران

چه سمعک هایی در جهان سمعک تجویز می شود؟

اولویت تجویز سمعک ها در جهان سمعک با سمعک های روز دنیا از نظر تکنولوژی و معتبر بودن برند سازنده است چراکه تکنولوژی در سمعک به معنای راحت شدن حس شنیداری و تلاش کمتر برای شنیدن در فرد دچار معلولیت شنیداری است. استفاده از سمعک های نسل چهارم فرا هوشمند با قابلیت شارژ شدن و ظاهری متفاوت از سمعک های سابق و همچنین در رنگ های متعدد با رنج قیمت‌های متفاوت و پوشش بیمه ای  استقبال کاربران سمعک را برای استفاده از این پروتز کمک شنوایی به طرز چشمگیری افزایش داده است. سمعک های نسل چهارم امکانات ویژه ای از قبیل برنامه کنترل وزوز گوش، جلوگیری از سوت زدن سمعک و غیره دارند.

نحوه خرید سمعک

خرید سمعک به خاطر تنوع برندهای مختلف یکی از چالش های کاربران سمعک است. انتخاب سمعک مناسب به فاکتورهای بسیار زیادی بستگی دارد که از جمله مهم ترین آن‌ها می توان به میزان کم شنوایی، الگوی کم شنوایی، نوع کم شنوایی و سایر اطلاعات مانند نوار گوش بیمار، همین‌طور سن فرد، نیاز فرد، انتظار فرد استفاده کننده از سمعک، ویژگی های آناتومیکی گوش بیمار، بودجه بیمار و غیره دارد. پروسه خرید سمعک شامل انجام معاینه ی اتوسکوپی برای بررسی ناهنجاری های آناتومیکی مجرای گوش، تست شنوایی سنجی برای تعیین میزان و الگوی کم شنوایی، قالب گیری و در نهایت تجویز، تنظیم و آموزش سمعک است. جهان سمعک برای ان دسته از افرادی که ساکن شهرستان هستند و یا نیاز ضروری به سمعک دارند، تجویز فوری ارائه می دهد. در خدمات مربوط به تجویز فروی سمعک های داخل گوشی و پشت گوشی ارائه می شود و در همان لحظه تحویل بیمار داده می شود.

راهنمای خرید سمعک در تهران

خدمات شنوایی سنجی و سمعک در منزل

شاید بسیاری از افراد با خدمات شنوایی سنجی و سمعک در منزل آشنایی نداشته باشند و اغلب برای تهیه و تجویز سمعک برای والدین خود دچار چالش می شوند. جهان سمعک دارای کادر مجرب برای آن دسته از افرادی که توانایی حضور در کلینیک را ندارند، خدمات شنوایی سنجی و سمعک را در منزل با همان تجهیزات کلینیک در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می دهد. خدمات شنوایی سنجی و سمعک در منزل بیشتر برای سالمندان و افرادی است که به دلیل محدودیت حرکتی قادر به حضور در کلینیک نیستند. در این بخش از خدمات جهان سمعک، نیروی متخصص شنوایی در منزل بیمار حضور پیدا می کنند و پس از ارزیابی و تعیین میزان افت شنوایی فرد، سمعک مورد نظر برای وی تجویز می شود. قابل ذکر است خدماتی که در منزل برای سالمند انجام داده می شود همان خدمات کلینیک است و هیچ تفاوتی باهم ندارند.

نظر خود را بیان کنید