کلینیک آراکس روش درمان قطعی ریزش مو به نام NFP را در ایران عرضه کرد

کلینیک آراکس

روش‌های درمانی ریزش مو در جهان به سرعت در حال پیشرفت و بهینه‌سازی است و در راستای همگامی با متودهای جهانی، این‌بار روش NFP که روشی بهینه‌سازی‌شده از PRP است در ایران عرضه شده است.

سال‌های از ارائه‌ی روش درمانی PRP که با تزریق پلاکت‌های خونی فرد مبتلا به ریزش مو در زیر پوست، باعث احیای بافت موی سر و رشد مجدد مو و افزایش تراکم آن می‌گردد می‌گذرد. این روش که سال‌ها قبل توسط کلینیک تخصصی پوست و مو آراکس و به مدیریت دکتر ماهور طباطبایی در ایران عرضه شد، به علت عوارض کم، سادگی و اثرگذاری بالا، به سرعت مورد استقبال صدها هزار نفر در ایران قرار گرفت.

اما پیشرفت‌های علمی در این زمینه در دنیا هر روز راهکارهای جدیدی را عرضه می‌کند که NFP، یا روش درمانی ترکیبی Nano Fat + PRP، آخرین روش درمانی است که در ایران و در کلینیک آراکس، همگام با برترین کلینیک‌های جهانی عرضه می‌شود.

کلینیک آراکس

روش درمان ریزش موی NFP چیست؟

در روش درمان ریزش موی NFP که توسط کلینیک آراکس و برای اولین بار در ایران عرضه شده است، ابتدا نانو چربی با خارج کردن (harvest) سلول‌های چربی از بافت‌های چربی خود فرد که معمولا روی ران‌ها، باسن و یا شکم هستند، تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. سپس سلول‌های چربی پردازش و خالص‌سازی می‌شوند و برای تزریق به پوست سر آماده می‌گردند. این چربی مایع، دارای سطوح بالایی از سلول‌های بنیادی مزانشیمی (stem cell)، فاکتورهای رشد و بافت عروقی استرومایی است. همزمان با آماده‌سازی نانوچربی، PRP فرد با یک خون‌گیری ساده – شبیه آنچه زمان آزمایش خون انجام می‌شود – مهیا شده و سپس هر دوی آنها توسط روش‌های خاص، ترکیب و به زیر پوست سر تزریق می‌گردد.

به گفته‌ی مدیران کلینیک آراکس و بنیان‌گذار این متود در ایران، دکتر ماهور طباطبایی، مزایای استفاده از NFP نسبت به تزریق PRP به تنهایی، هم در خصوص نتایج مضاعف و هم در کاهش تعداد دفعات انجام کار است، بطوریکه انجام یک بار NFP بیش از انجام دوبار PRP  نتیجه‌بخش بوده و در بیمارانی که شرایط وخیم‌تری داشته و یا خواستار انجام تقویت بیشتر برای فولیکول‌های مو هستند، در شروع و یا ادامه‌ی درمان‌های قبلی پیشنهاد می‌شود.

چگونه NFP به درمان قطعی ریزش مو کمک می‌کند؟

دکتر ماهور طباطبایی، بنیان‌گذار متود NFP در ایران درباره‌ی دلایل اثرگذاری بالای این روش در درمان ریزش مو می‌گوید: «این روش ترکیبی فوق‌العاده از سلول‌های احیاکننده‌ی بافت چربی خود فرد و فاکتورهای رشد گرفته شده از اوست. این دو با هم اصطلاحأ خاک و کود جدیدی برای فولیکول‌های مو هستند که در طول زمان و به دلایل مختلف آسیب دیده‌اند. درمان ریزش مو با نانو چربی یک روش جدید و غیر تهاجمی است که در آن از سلول های چربی فرآوری شده خود بیمار استفاده می‌شود. همانطور که می‌دانیم بافت چربی گنجینه‌ی بسیار عظیمی از سلول‌های بنیادی قابل استخراج از خود فرد (اتولوگ) است. سلول‌های بنیادی به سلول‌هایی گفته می‌شود که قابلیت تبدیل شدن به سلول‌های هدف را داشته و افزایش تعداد آنها در هر قسمتی از بدن که فرسوده شده، موجبات بهبود کارکرد و تقویت آن را فراهم می‌کند. البته استفاده از اسم سلول‌های بنیادی باعث می‌شود برخی این متود را با سلول‌درمانی اشتباه بگیرند. لازم به توضیح است که پزشکی احیاکننده یا سلول درمانی، شاخه دیگری است که روش‌هایی برای رشد مجدد، ترمیم و جایگزینی سلول‌ها، اندام‌ها و بافت‌های آسیب‌دیده برای بیمار ارائه می‌دهد که در دهه‌های گذشته تحت آزمایش بوده و ممکن است عوارضی برای بیمار داشته باشد و هیچگونه سنخیتی با  NFP ندارد.

دکتر ماهور طباطبایی در زمینه‌ی کاندیداهای این روش درمانی می‌گوید: «همه بیماران مبتلا به ریزش مو به هر علتی از جمله طاسی مردانه، طاسی در زنان، ریزش‌های ارثی و حتی ریزش موهای سکه‌ای که تاکنون به درمان‌های دیگر جواب نداده‌اند، کاندید درمان با متود NFP هستند.»

در پایان گفتنی است این روش درمانی هم‌اینک در دپارتمان خدمات موی کلینیک آراکس در حال ارائه است و علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره‌ی رایگان می‌توانند به سایت این کلینیک به آدرس https://araxclinic.com مراجعه و یا با شماره‌ی ۰۲۱۸۸۸۸۱۲۱۳ تماس حاصل کنند.

نظر خود را بیان کنید