کیک ها فقط خوشمزه نیستند بلکه می توانند به عنوان یک منبع غذایی مورد استفاده قرار گیرند. البته به یاد داشته باشید با توجه به میزان شکر و خامه بیشتر این خوردنی نسبت به متوسط خوراکی ها نباید در مصرف آن زیاده روی کنید. بیشر کیک ها از تخم مرغ، آرد گندم، شکر، نمک و شیر تشکیل شده اند که هر کدام از آن ها دارای مواد غذایی مفیدی هستند که در صورتی که به میزان مناسب به بدن شما وارد شوند می توانند به مکانیزم های طبیعی درونی شما کمک کنند.

کالری کیک ها

اولین شاخصی که در مورد کیک ها مورد ارزیابی قرار می گیرد، کالری آن هاست. کالری واحد اندازه گیری انرژی موجود در مواد خوراکی است. انرژی برای انجام فعالیت و سوخت و ساز بدن لازم است ولی اگر بیشتر از نیاز مصرف شود، به صورت چربی در بدن ذخیره می گردد که خود مشکلات دیگری را به همراه می آورد. کالری هر کیک بسته به نوع و ترکیبات آن می تواند متفاوت باشد.

ویتامین‌ها و مواد معدنی موجود در کیک‌ها

بله. کیک ها هم ویتامین دارند. بیش‌تر ویتامین کیک‌ها از  شیر و تخم مرغ موجود در داخل آن تامین می‌شود، این ویتامین‌ها عمدتاً عبارتند از:  ویتامین‌های E,D,A و B12. بیشترین مواد معدنی موجود در کیک نیز ترکیبات روی و کلسیم هستند.

کیک های رژیمی

با توجه به اینکه برای برخی از افراد منع مصرف یا احتیاط در مصرف برخی مواد دارند، کیک های رژیمی با حذف مواد ناخواسته، محدودیت مصرف این خوراکی لذت بخش را تا حد زیادی کاهش می دهند. رایج ترین ماده ای که در کیک های رژیمی کنترل می شود، شکر است و به ویژه برای افراد مبتلا به دیابت، کنترل این ماده اهمیت ویژه ای دارد. ماده بعدی، روغن و به خصوص روغن های با کلسترول بد است. پیشناهد می کنیم برای اطلاع بیشتر، این مقاله را در خصوص کیک های رژیمی مطالعه کنید.

ارزش غذایی کیک های مختلف

همانگونه که اشاره شد، مواد غذایی موجود در کیک های مختلف می تواند متفاوت باشد. در ادامه چند کیک رایج را از نظر جدول مواد غذایی مورد بررسی قرار می دهیم.

ارزش غذایی کیک اسفنجی

ارزش غذایی ۱۰۰ گرم کیک معمولی عبارت است از: (تا ۳۹۶ کالری) (روغن ۱۴.۵۷ گرم) (کربوهیدرات ۵۹.۱۲ گرم) (پروتئین ۶.۸۴ گرم)

ارزش غذایی کیک شکلاتی

ارزش غذایی هر ۱۰۰ گرم کیک شکلاتی معمولی: (تا ۱۲۹ کالری ) (روغن ۴٫۶۸ گرم) (کربوهیدرات  ۲۱٫۲۶ گرم) (پروتئین ۱٫۲۶ گرم)

ارزش غذایی کیک شکلاتی کرم‌دار

ارزش غذایی هر ۱۰۰ گرم کیک شکلاتی کرم‌دار: (تا ۱۷۰ کالری) (روغن ۶٫۸۵ گرم) (کربوهیدرات ۲۶٫۸۴ گرم) (پروتئین ۲٫۰۲  گرم)

تهیه کیک با مواد اولیه مرغوب

ارزش غذایی کیک ها نتیجه استفاده از مواد اولیه بکار رفته در آن هاست. به همین دلیل هنگام انتخاب و خرید کیک دقت داشته باشید از جایی کیک خود را تهیه کنید که مواد اولیه مرغوب در کیک به کار می برد. بد نیست اشاره کنیم اگر از سایت کیک ساز اقدام به خرید کیک کنید، می توانید با خیال راحت از مواد اولیه با کیفیت و سلامت آن اطمینان داشته باشید؛ چرا که تیم های بازرسی این مجموعه، کیفیت و عملکرد قنادی هایی که با این سایت همکاری می کنند را کنترل می کنند.

نظر خود را بیان کنید