خوراکی‌ها و غذاها عملکردهای زیادی را در بدن ما انجام می‌دهد. برای برخی افراد، غذا صرفاً منبع انرژی موردنیاز برای زنده ماندن است. غذا همچنین نقش مهمی در تنظیم سلامت دارد. در این مقاله در رابطه با کالری پفک صحبت میکنیم اما برای آشنایی با کالری سایر مواد غذایی می توانید به قسمت کالری مینت فیت مراجعه کنید.

پفک یک میان وعده معروف است که همه ما به‌خوبی آن را می‌شناسیم. کالری پفک در هر بسته ۱۰۰ گرمی تقریباً ۵۶۲ است.

این مقدار کالری برای یک میان وعده که اکثر افراد آن را کم می‌شمارند بسیار بالا است زیرا با خوردن ۱۰۰ گرم پفک باید تلاش زیادی کنید تا این مقدار کالری را بسوزانید و همچنین خود را از خوردن وعده شام محروم کنید.

کالری پفک و میزان فعالیت لازم برای سوزاندن آن

بسیاری از خوراکی‌هایی که ما آنها را در طول روز به‌عنوان تنقلات و بیشتر برای سرگرمی و یا هنگام تماشای فیلم موردعلاقه‌مان می‌خوریم لبریز از کالری‌های اضافی و غیر لازم برای بدنمان هستند.

برای فردی که به طور مداوم از پفک به‌عنوان میان وعده استفاده می‌کند تنها کالری پفک مشکل‌ساز نیست.

مصرف بیش از حد غذاهای شور نمی‌تواند منجر به افزایش وزن، مشکلات پوستی و سردرد شود، اما مصرف زیاد سدیم با افزایش خطر ابتلا به فشارخون بالا ارتباط دارد و بیش از ۷۰ درصد سدیم دریافتی بدن از طریق غذاهای بسته‌بندی‌شده و آماده مانند پفک وارد بدن می‌شود.

بعد از خوردن یک بسته پفک و دریافت مقدار زیادی کالری پفک بهترین راه انجام یک ورزش مفید برای سوزاندن این مقدار کالری اضافی است.

هدف در اینجا کاهش وزن نیست. مطمئناً اگر غذاهای خود را بهتر انتخاب کنید، خط کمری شما را تهدید می‌کند.

ورزش‌های زیادی می‌توانند به شما برای سوزاندن کالری‌های بالا کمک کنند. در اینجا نمونه‌هایی از چند ورزش مفید و در دسترس آورده شده که شما می‌توانید باتوجه‌به علاقه و شرایط خودتان آنها را انجام داده و این مقدار کالری پفک ناخواسته را بسوزانید.

طناب زدن

این ورزش بسیار مفید و مفرح را تقریباً می‌توان در هر مکانی انجام داد. برای این ورزش تنها چیزی که نیاز دارید یک طناب است. طناب زدن به شما کمک می‌کند تا به‌سرعت ضربان قلب را بالا ببرید و مقدار قابل‌توجهی از کالری را بسوزانید. ورزش طناب زدن می‌تواند در هریک ساعت ۱۰۷۴ کالری را بسوزاند.

لازم نیست این کار را به‌صورت مداوم انجام بدهید. به طور مثال شما می‌توانید ۱۰۰ دور طناب بزنید و بعد به مدت ۶۰ دقیقه راه بروید. این ورزش بسیار تأثیرگذار است.

تکواندو

ورزش تکواندو می‌تواند تا ۹۳۷ کالری در ساعت بسوزاند.

شنا

شناکردن نیز بسیار مفید و مفرح است و شما میتوانید در هر یک ساعت شنا ۸۹۲ کالری را بسوزانید.

بالارفتن از پله‌ها

این ورزش برای افرادی که آپارتمان نشینند بسیار مناسب است. بهتر است از آسانسور استفاده نکنید و با یک ساعت پله نوردی در طول روز ۸۱۹ کالری را بسوزانید.

بسکتبال

نوجوانانی که از تنقلاتی مانند پفک استفاده می‌کنند بهتر است یک ورزش خوب و محبوب نوجوانان را در برنامه روزانه خود بگنجانند. ورزش بسکتبال می‌تواند در هر یک ساعت ۷۲۸ کالری را بسوزاند.

اسکیت

این ورزش نیز برای کودکان و نوجوانان بسیار جذاب است. ورزش اسکیت در هر یک ساعت ۶۸۳ کالری را از بین می‌برد.

دویدن

بهترین ورزش برای تمام سنین دویدن است. اگر شرایطش رادارید حتماً آن را انجام دهید. این ورزش می‌تواند مقدار قابل‌توجهی از کالری‌های بدن را بسوزاند و به تندرستی کل سیستم بدن کمک کند. دویدن می‌تواند در هر یک ساعت ۹۰۰ تا ۱۵۰۰ کالری را بسوزاند.

کالری پفک و میزان فعالیت لازم برای سوزاندن آن

نتیجه‌گیری

میان وعده‌هایی مانند پفک گرم‌کننده، پرکننده یا مغذی نیستند. آنها طبیعتاً گازهای سبک هستند، طوری طراحی شده‌اند که شما را کاملاً سیر نکنند. در واقع عدم پرکردن معده شما نکته دقیق آن است.

کالری پفک به‌این‌علت که در روند تولیدش مقدار زیادی روغن ترانس و همچنین نمک فراوان استفاده می‌شود بسیار بالا است و به‌نوعی می‌توان گفت که برای بزرگسالان حکم سم را دارد.

بعد از خوردن یک بسته پفک مضر شما احساس وحشتناکی خواهید داشت. سینی پر از کالری پفک حالت تهوع و پشیمانی را برای شما برجای خواهد گذاشت.

یک میان وعده مانند یک بسته پفک، هرگز مانند یک غذا شما را سیر نمی‌کند. به نظر می‌رسید میان وعده‌ها طوری طراحی شده‌اند که شما بیشتر دوست دارید خوردن آن را تکرار کنید اما در نهایت چیزی که باقی می‌ماند مقدار زیاد برجامانده کالری پفک در بدن و بیماری‌های قلبی و عروقی است.

نظر خود را بیان کنید