تاثیر تشک تخت بر کمردرد

توجه: با خواندن این مقاله می‌توانید با بدن دردهای صبحگاهی خود خداحافظی کنید و صبح را شاداب آغاز کنید.

امروز صبح که از خواب بیدار شدید کمردرد داشتید؟ الان که در حال خواندن این مقاله هستید چطور؟ امروزه کمردرد جزء لاینفک زندگی‌ها شده است. اما شما نباید به این حس عادت کنید. دلیل کمر درد شما چیست؟ مدل خوابیدنتان؟ تأثیر تشک شما؟ با ما همراه باشید تا بفهمید.

آیا یک تشک می‌تواند باعث کمردرد شود؟

اولین کار در مواجهه با کمردرد و درد ستون فقرات این است که منبع آن را پیدا کنید، هرچند این کار ساده‌ای نیست. به همین منظور ما برای کمک به شما این مقاله را نوشتیم. کمردرد می‌تواند به دلیل اتفاقات متنوعی باشد یا حتی موارد بسیاری می‌توانند بر آن تأثیر بگذارند. از این موارد می‌توان به سن، آسیب‌های شخصی، سبک زندگی کم‌تحرک، پشت‌میزنشینی، مصدومیت ورزشی یا شروع کردن تازه یک رشته ورزشی اشاره کرد.

دلیل دیگری که معمولاً افراد از آن چشم‌پوشی می‌کنند یا توجه کافی به آن ندارند این است که اگر هر روز با کمر درد از خواب بیدار می‌شوید ممکن است این درد ناشی از تشک شما باشد. این گفته دکتر “رابرت هایدن” متخصص ستون فقرات است.

شما درحالی‌که دچار کمردرد هستید بررسی تشک باید قدم اولتان باشد. در کنفرانس کلینیک خواب، دکتر “تری کرال” به این موضوع پرداخت. به‌هرحال شما یک‌سوم از عمر خود را بر روی تشکتان می‌گذرانید و این تشک در طولانی‌مدت می‌تواند بر سلامتی شما تأثیر بگذارد. کمردرد شما اگر ناشی از عوامل پزشکی مثل دیسک کمر نباشد می‌تواند به علت نوع تشک یا مدل خوابیدن شما باشد.

تاثیر تشک تخت بر کمردرد

خبر خوب اینجاست که می‌توانید با تعویض تشک خود کمردردتان را درمان کنید یا اگر به علت دیسک کمر و مشکلات ستون فقرات باشد با استفاده از محصولات ویژه کلینیک خواب که بر اساس فیزیک و شرایط جسمانی شما و با جدیدترین تکنولوژی‌های روز ساخته می‌شود آن را بهبود دهید. اگر تشک مناسب ندارید می‌توانید از سایت “داتیس” به آدرس www.datismattress.com که در زمینه کالای خواب مشاوره رایگان و تخصصی می‌دهد راهنمایی بگیرید.

در این مقاله برای شما یک لیست آماده کردیم که با در نظر گرفتن این موارد می‌توانید بفهمید که آیا کمردرد شما ناشی از تشک شما است یا علت پزشکی مثل دیسک کمر و مشکلات ستون فقرات شما است. دقت کنید که نوع خوابیدن شما و تشکی که استفاده می‌کنید می‌تواند در بلندمدت شما را به این مشکلات هم برساند. پس موارد زیر را با توجه کافی پاسخ دهید.

کمردرد شما چه زمانی شروع می‌شود و کی به پایان می‌رسد؟

در کنفرانس طبی کلینیک خواب، دکتر “دیوید کاپولا” متخصص ارتوپد و ستون فقرات گفت که کمر درد ناشی از تشک معمولاً نتیجه اسپاسم عضلات است. برای توضیح بیشتر به مثال زیر توجه کنید:

 تصور کنید که شما صبح با بدن‌درد و کمردرد از خواب بیدار می‌شوید اما همان‌طور که طول روز می‌گذرد کمردرد شما هم بهتر می‌شود. در بعدازظهر که پس از کارتان به یوگا و نرمش می‌پردازید کمردرد شما کاملاً از بین می‌رود. این پروسه می‌تواند اثبات کمردرد ناشی از نوع تشک شما باشد.

به گفته کلینیک “خواب داتیس” که به صورت تخصصی بر روی بهترین تشک های طبی می‌پردازد کمردرد ناشی از تشک معمولاً در قسمت میانی و وسطی کمر پدیدار می‌شود درحالی‌که درد ناشی از دیسک کمر بیشتر قسمت تحتانی ستون فقرات شما را درگیر می‌کند و قسمت پایینی کمر شما درد می‌گیرد.

به نکته‌ای که کلینیک “خواب تشک و کالای خواب داتیس” اضافه می‌کند دقت کنید. درست است که تعویض تشک می‌تواند فاکتور مهمی در رفع کمردرد باشد اما به این موضوع توجه کنید که هر آدمی شرایط جسمانی خاص خود مثل قد و وزن و مدل خوابیدن خاص خود را دارد. درنتیجه تشک‌های طبی متنوعی وجود دارد. انواع تشک‌های طبی را می‌توانید در سایت داتیس ببینید. اما قبل از انتخاب نوع تشک مورد نیازتان به موارد بعدی هم توجه کنید.

عمر تشک می‌تواند بر کمردرد شما تأثیر داشته باشد.

از تشک قدیمی خود چند سال است که استفاده می‌کنید؟ آیا تشک قبلی شما هم طبی است؟ تشک های طبی قدیمی شما هم می‌توانند باعث کمردرد شما باشند. اجازه دهید تاثیر این موضوع را با آزمایشی واقعی برای شما توضیح دهم.

تاثیر تشک تخت بر کمردرد

در آزمایشی به چندین زوج که بیش از ده سال بود از یک تشک استفاده می‌کردند تشک های نو داده شد و نحوه خوابیدن زوج‌ها را تا یک ماه تحت نظر گرفتند. بعدازاین یک ماه زوجین ابراز کردند که در ماه اخیر راحت‌تر و با استرس کمتر خوابیدند. کمر درد و درد ستون فقراتشان کمتر شده است. در این دوره چهارهفته‌ای بیشتر زوجین با تشک جدید خواب بهتری تجربه کرده بودند.

این موضوع بیانگر این است که باگذشت زمان مدل خوابیدن شما تغییر می‌کند، چراکه سن، وزن و شرایط زندگی شما در طول سال‌ها عوض می‌شود. درنتیجه ممکن است تشکی که برای دمر خوابیدن شما در ۸ سال پیش مناسب بوده الان که عادت به خوابیدن به پهلو دارید ستون فقرات شما را تحت تاثیر قرار دهد.

آیا تشک شما در سطح خودش ناهمواری دارد؟

مجله سلامت کلینیک خواب این نظریه را می‌دهد که وظیفه تشک شما آن است که سر شما را هم‌راستا با نخاع شما نگه دارد. اگر تشک شما باعث می‌شود که ستون فقرات شما به صورت خمیده قرار بگیرد در اصل جلوی جریان خون طبیعی را گرفته. نتیجه آن کمر درد و اسپاسم عضلانی خواهد بود.

اولین راه و آسان‌ترین راه این است که به بدن خود توجه کنید. روی تشک دراز بکشید. آیا در زیر بدنتان برآمدگی، سفتی یا گودی خاصی احساس می‌کنید؟ این اتفاق بیشتر برای قسمت مرکزی تشک اتفاق می‌افتد که گود می‌شود. به‌صورت چشمی هم می‌توانید ناهمواری تشک را تشخیص دهید. تمام این ناهمواری‌ها همان‌طور که قبلاً ذکر شد مانع از جریان خون طبیعی در بدن شما می‌شود.

آیا بعد از خوابیدن در تخت و تشک‌های دیگر بازهم کمر درد دارید؟

واضح است که دیسک کمر شما بعد از یک تعطیلات چند روزه و خوابیدن بر روی تشک متفاوتی از بین نمی‌رود اما اگر مشکل از تشک شما باشد کمردرد شما می‌تواند با خوابیدن بر روی تشک های مناسب دیگر از بین برود.

پاسخ نهایی به سؤال آیا کمردرد شما به خاطر نوع تشکتان است؟

تاثیر تشک تخت بر کمردرد

در این مقاله از شما خواستیم به ۴ مورد بالا توجه کنید و پاسخ دهید. اگر کمردرد شما بیشتر در قسمت میانی پدیدار می‌شود، اگر کمردرد شما در طول روز از بین می‌رود و مشکلات پزشکی در ستون فقرات خود مثل دیسک کمر ندارید یا بعد از خواب، درد دیسک کمر شما بیشتر می‌شود و اگر تشک شما قدیمی و ناهموار است و کیفیت خود را ازدست‌داده است، می‌توان گفت که بله کمردرد شما ناشی از مدل تشکتان است.

خبر خوب این است که ما بعد از جستجو‌های زیاد متوجه شدیم کلینیک خواب داتیس در جهت خدمات‌رسانی مثبت، ویژگی منحصربه‌فردی در خدمات خود دارد که باعث می‌شود شما دیگر نگران انتخاب تشک نباشید.

ابتدا وارد سایت داتیس شوید. از انواع تشک‌های داتیس در سایتشان دیدن کنید. سپس می‌توانید با مشاوران این سایت به شکل آنلاین و یا تلفنی صحبت کنید و بعد از آن ۶ مدل بر اساس فیزیک بدنی خود انتخاب کنید. آن‌ها هر ۶ مدل را با کارشناس مربوطه به شکل کاملاً رایگان به منزل شما می‌آورند و شما می‌توانید هر ۶ مدل را امتحان کنید و به کمک مشاوران مدلی را انتخاب کنید که باعث بهبود کمردرد و سلامتی جسم و روحتان شود. سپس بعد از انتخاب مدل مدنظر، شرکت داتیس نو و آکبند آن مدل انتخابی را برای شما ارسال می‌کند. یک امتیاز ویژه برای شمایی که دغدغه انتخاب تشک مناسب را دارد.

نظر خود را بیان کنید