خرید بیمه مسافرتی

امروزه دیگر اهمیت خرید بیمه مسافرتی بر کسی پوشیده نیست. چرا که همه ما می‌دانیم پولی که برای خرید بیمه نامه‌های مسافرتی هزینه می‌کنیم، یک هزینه بیهوده نیست بلکه تضمینی برای جبران خسارات احتمالی اتفاقات پیش بینی نشده‌ای است که ممکن است در سفر برای هر مسافری رخ دهد. با این وجود و با توجه به تمام مزایایی که خرید بیمه مسافرتی برای مسافران دارد، هنوز این سوال برای عده ای مطرح می‌شود که آیا خرید بیمه مسافرتی برای سفر به تمامی کشورهای جهان اجباری است؟ برای یافتن پاسخ  و بررسی جزئیات این موضوع، تنها کافی است با قاصدک ۲۴ در ادامه مطلب ” خرید بیمه مسافرتی برای کدام کشورها اجباری است؟ ” همراه باشید.

خرید بیمه مسافرتی

آیا خرید بیمه مسافرتی اجباری است؟

پیش از اینکه بخواهیم در خصوص جزئیات اجباری بودن یا نبودن خرید بیمه مسافرتی صحبت کنیم بد نیست به این سوال پاسخ دهیم که آیا اساساً بیمه مسافرتی یک نوع بیمه اجباری و همگانی برای مسافران است؟ پاسخ این سوال منفی است. بیمه نامه مسافرتی اساساً یک بیمه اجباری نیست اما خرید آن برای دریافت ویزای برخی از کشورها ضرورت دارد. به عبارت دیگر برای سفر به هر کشوری که مسافر در آن باید با ارائه مدارک به سفارت خانه مربوطه برای دریافت ویزا اقدام نماید، خرید بیمه مسافرتی پس از تهیه بلیط هواپیما یا قطار ضروری است. البته این بیمه، تنها یکی از مدارکی است که اساساً برای صدور ویزا به برخی از کشورها مورد نیاز است و ممکن است مسافر برای دریافت مجوز ورود به خاک کشور مقصد، حتی مجبور به تهیه واچر هتل و مواردی از این دست نیز باشد.

با همه اینها از آنجایی که پروسه دریافت و صدور ویزا برای مسافران یک کشور اساساً یک موضوع سیاسی تلقی شده و به سیاست های خارجی و گردشگری کشور مقصد مرتبط است، نمی‌توان لیست مشخصی از کشورهایی که خرید بیمه مسافرتی برای سفر به آنها اجباری است را تهیه نمود. چرا که این لیست ممکن است هر روز تحت تاثیر روابط میان دو کشور مبدا و مقصد قرار بگیرد و مثلاً کشور خاصی که تا کنون مسافران ایرانی را بدون نیاز به ویزا پذیرش می‌کرد، حال دیگر صدور ویزا را ضروری کرده و آن را مشروط به خرید بیمه مسافرتی نماید.

خرید بیمه مسافرتی

با این حال می‌توان گفت که در شرایط عادی خرید بیمه مسافرتی اجباری نیست. البته اجباری نبودن به معنای ضرورت نداشتن نیست و هر مسافری که از مزایای خرید بیمه مسافرتی مطلع باشد، خود آن را برای سفرش به یک امر الزامی تبدیل کرده و حتماً پس از تهیه بلیط سفر خود، برای خرید این نوع از بیمه نیز اقدام می‌نماید. چرا که بیمه سفر با توجه به میزان تعهدات خود انواع هزینه‌های پزشکی و درمانی، فوت بستگان، گم شدن مدارک و چمدان، تهیه دارو و مواردی از این دست را در کشور مقصد پوشش می‌دهد.

ضرورت خرید بیمه مسافرتی برای دریافت ویزای شینگن

پیمان شینگن به عنوان یک قرارداد در سال ۱۹۸۵ میلادی بین برخی از کشورهای غربی به امضا رسید و بعدها کشورهای دیگری نیز به این پیمان پیوستند. بر اساس مفاد این قرارداد، کشورهای عضو شینگن که در حال حاضر ۲۶ کشور هستند، متعهد شده اند که تردد ساکنین سایر کشورهای متعهد به پیمان به آنها، بدون نیاز به دریافت ویزا صورت پذیرد. با این حال شهروندان سایر کشورها برای سفر به کشورهای عضو شینگن ملزم به دریای ویزای شینگن هستند و خرید بیمه مسافرتی نیز برای دریافت ویزای شینگن اجباری است. پس اگر شما بخواهید که با خرید هر نوع بلیط سفری اعم از بلیط قطار یا هواپیما به یکی از کشورهای عضو شینگن یعنی اتریش، اسپانیا، استونی، اسلواکی، اسلوونی، ایتالیا، ایسلند، آلمان، بلژیک، پرتغال، جمهوری چک (چک اسلواکی)، دانمارک، سوئد، سوئیس، فرانسه، فنلاند، لتونی، لهستان، لوکزامبورگ، لیتوانی، لیختن اشتاین، مالت، مجارستان، نروژ، هلند و یونان سفر کنید باید حتماً قبل از سفر، بیمه نامه مسافرتی معتبری را خریداری نمایید. البته بد نیست بدانید که همه چیز نیز به همین سادگی ها نیست و شما برای دریافت این ویزا حتماً باید بیمه مسافرتی خود را از شرکت های خاصی خریداری نمایید. به عبارت دیگر این بیمه حتماً باید از شرکت هایی تهیه شده باشد که از نظر سفارت خانه کشورهای عضو شینگن مورد تائید باشد. بنابراین بهتر است قبل از هرگونه اقدام نسبت به تهیه بیمه نامه های مسافرتی، به سایت سفارت خانه یا سفارت کشورهای مذکور مراجعه کرده و لیست شرکت های بیمه مورد تائید شینگن را بررسی نمایید.

خرید بیمه مسافرتی

داشتن بیمه مسافرتی برای سفر به چه مناطقی الزامی است؟

بسیاری از شرکت های بیمه، کشورهای جهان را در مناطق گوناگونی دسته بندی کرده اند و خدمات خود را با توجه به این مناطق به مسافران ارائه می‌کنند. به طور مثال منطقه یازده شامل کشورهای ارمنستان، گرجستان، قبرس شمالی و دبی است و منطقه دوازده، چین، تایلند، مالزی و هند را در برمی‌گیرد. علاوه بر اینها ما منطقه شینگن، منطقه دو شامل کشورهای جهان به جز آمریکا، کانادا، استرالیا و ژاپن، منطقه چهار یعنی کشورهای حاشیه خلیج فارس، منطقه سه کشورهای موسوم به خاورمیانه و آفریقا و منطقه یک یعنی همه کشورهای جهان را نیز داریم. همانطور که گفتیم خرید بیمه مسافرتی به همه این مناطق اجباری نیست و تهیه این بیمه برای گرفتن ویزا از سفارت برخی از کشورها، به ویژه کشورهای عضو شینگن ضرورت دارد. با این حال بهتر است که برای اطمینان خاطر در سفر، بیمه مسافرتی را برای سفر به تمامی این مناطق خریداری نمود و به عبارت دیگر با صرف هزینه ای کوچک، جبران هزینه های بزرگتر را ضمانت کرد. در ادامه برای اینکه بهتر متوجه شوید چرا اغلب کارشناسان گردشگری روی این موضوع تاکید دارند بد نیست مقاله ” چرا باید بیمه مسافرتی بخریم؟ ” را نیز در قاصدک ۲۴ بخوانید.

خرید بیمه مسافرتی

در پایان یادآور می‌شویم که برای خرید بیمه مسافرتی به صورت آنلاین می‌توانید به وب سایت قاصدک ۲۴ مراجعه نمایید. همچنین انواع بلیط سفر اعم از بلیط اتوبوس، قطار و هواپیما را نیز می‌توانید با صرف کمترین هزینه و زمان از همین مجموعه خریداری نمایید. برای رزرو هتل خود در سراسر ایران نیز کافی است علاوه بر وب سایت از نسخه اندروید اپلیکیشن خرید بلیط سفر قاصدک ۲۴ نیز بهره بگیرید. این آپ در حال حاضر از طریق کافه بازار قابل دانلود و نصب بر روی تلفن های همراه هوشمند است.

منابع:

خرید بلیط قطار https://is.gd/5TynHj

خرید بیمه مسافرتی https://ghasedak24.com/ins

نظر خود را بیان کنید