خارش پوست سر یکی از علائم رایجی است که پس از کاشت مو رخ می‌دهد. بسیاری از افرادی که اقدام به کاشت مو کرده‌اند، با مشکل خارش سر مواجه شده‌اند. اما بعد از کاشت مو به دلیل وجود زخم های باز، نمی توان به ناحیه دست زد و همین امر باعث ناراحتی فرد می شود. اما باید این اطمینان را به شما بدهیم که این عارضه پس از کاشت مو، طبیعی بوده و نیازی به نگرانی نیست. شما می‌توانید با برخی اقدامات ساده در خانه شدت خارش را کاهش دهید؛ پس در ادامه با ما همراه باشید.

علت خارش سر بعد از کاشت مو چیست؟

یک تا دو روز پس از آنکه عمل کاشت مو همچون FUE  را انجام دادید، ممکن است علائم خارش سر افزایش پیدا کنند. این عارضه نشان دهنده بهبودی پوست سر است و نیازی به نگرانی بابت آن داشته باشید. خارش به علت آزاد شدن هیستامین در نواحی جراحی شده است تا فرایند درمان تسریع پیدا کند.

 

خارش بعد از کاشت مو

خارش سر بعد از کاشت مو چه مدت طول می‌کشد؟

خارش سر ممکن است از روز پس از انجام عمل کاشت آغاز شود و تا چندین روز ادامه یابد. دوران نقاهت برای هر شخص متفاوت است، اما به‌طور معمول این عارضه پس از حدود یک هفته رفع می‌شود؛ ولی در برخی از موارد ممکن است که خارش تا چهار هفته نیز ادامه پیدا کند. خارش سر در روزهای چهارم و پنجم ممکن است به بیشترین حد خود برسد به‌طوری که قادر نخواهید بود برای شست و شو و یا حتی دست زدن به نواحی کاشته شده اقدام نمایید. اما لازم است بدانید که این مشکل موقتی بوده و نیازی به انجام اقدام خاصی نیست.

در نظر داشته باشید در صورتی که خارش بیش از یک ماه طول کشید یا در طول مدت زمان بهبودی، خارش با درد شدید همراه شد؛ لازم است تا برای رفع مشکل به پزشک متخصص مراجعه نمایید. در سراسر کشور کلینیک‌های کاشت مو متعددی وجود دارند که علاوه بر عدم رعایت بهداشت، از تخصص کافی نیز برخوردار نیستند؛ پس لازم است برای انتخاب کلینیک کاشت موی مناسب، دقت بیشتری داشته باشید و همه موارد را به خوبی بررسی کنید.

کاهش علائم خارش سر پس از کاشت مو

به‌طور کلی پس از کاشت مو شما می‌توانید با انجام یک سری اقدامات ساده، برای کاهش درد و خارش پوست سر اقدام نمایید. در ادامه راهکارهای مفیدی برای شما عزیزان در نظر گرفته شده است:

۱.خودداری از جدا کردن زخم ها

پس از انجام عمل کاشت ممکن است پس از چند روز قسمت‌های زخم شده سر که خشک شده‌اند دچار خارش شوند. لازم است بدانید که هر چه بیشتر زخم‌ها را بخراشید یا بخارانید پروسه درمان پوست سر شما بیشتر طول خواهد کشید. پس تا حد امکان از خاراندن پوست سر خودداری فرمایید.

۲.شامپوی مخصوص

هنگامی که برای عمل کاشت مو اقدام می‌کنید از پزشک خود بخواهید که برای شما شامپوی مخصوص تجویز کند. این شامپو نسبت به شامپوهای معمولی موجود در بازار حساسیتی را برای پوست سر زخم شده ایجاد نخواهد کرد و خارش و درد شما را تسکین خواهد داد.

۳.مصرف آنتی‌هیستامین

داروهای حاوی آنتی‌هیستامین می‌توانند تا میزان قابل توجه‌ای میزان حساسیت پوست سر بعد از کاشت مو را کاهش دهند. پس بهتر است، داروهایی که پزشک متخصص برای شما تجویز کرده است را تا انتها مصرف نمایید. در نظر داشته باشید، در صورتی که پس از انجام این کارها بهبودی حاصل نشد؛ این احتمال وجود دارد که به علت عفونت در ناحیه درمان، خارش بهبود نیافته است. این مشکل زمانی رخ می‌دهد که پزشک مورد نظر از تخصص بالایی برخوردار نبوده و یا از دستگاه‌هایی استفاده شود که قدیمی  و یا غیربهداشتی باشند.

بنابراین باید در اسرع وقت به یک پزشک متخصص برای معاینه مراجعه نمایید. به جهت رفاه حال شما عزیزان در نظر داریم تا شما را با یکی از معروف‌ترین و پیشرفته‌ترین کلینیک‌های زیبایی و کاشت مو آشنا نماییم. کلینیک کاشت مو نیل یکی از برترین مراکز کاشت تخصصی مو است که با مناسب ترین قیمت و بالاترین کیفیت اقدام به انجام عمل کاشت مو کرده و مشتریان از رضایت حداکثری برخوردار هستند.

کلینیک نیل آماده خدمت رسانی به افرادی است که می‌خواهند برای انجام کاشت مو اقدام کنند یا اینکه به مرکز غیر معتبر مراجعه کرده‌اند و می‌خواهند ضرر و آسیب‌های رسیده را جبران نمایند. شما عزیزان می‌توانید با مراجعه به کلینیک نیل، برای دریافت وقت مشاوره اقدام فرمایید.

نظر خود را بیان کنید