تزریق ژل به لب چگونه به زیبایی آن کمک می کند؟

اگرچه نمی توانید پیر شدن را تحت کنترل خود درآورید، اما می توانید برخی از اثرات پیری را روی پوست خود کنترل کنید. یکی از راههای برطرف کردن اثرات پیری صورت، تزریق ژل لب است. بسته به اینکه ژلها را به کدام اجزای صورت تزریق می کنید، این روش درمانی به کمتر از یک ساعت زمان نیاز دارد و نتایج آن بسیار فوری می باشد، ولی ماندگاری این روشها معمولاً حدود ۱ سال ادامه می یابد. بسیاری از علاقمندان به خدمات زیبایی، همچنان نگرانی هایی در مورد ماندگاری عوارض ناشی از از این روش دارند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم در مقاله ای جداگانه و به صورت کاملتر، به عوارض جانبی این روش و میزان ماندگاری آن بپردازیم.

در پایان این مطلب شما دیگر ابهامی در مورد عوارض ناشی از تزریق ژل و میزان ماندگاری آن نخواهید داشت.

استفاده از مواد قابل جذب در ژل ها

انواع مختلفی از فیلرهای پوستی در بازار موجود می باشد. این فیلرها را می توان به راحتی و به سرعت بر روی لب یا اطراف دهان تزریق کرد. اما متداولترین مواد پرکننده ژلهایی هستند که در آنها از اسید هیالورونیک استفاده شده است. در مورد اسید هیالورونیک باید بگوییم که یک ماده طبیعی، قابل جذب و سازگار با محیط زیست است که مشابه آن در بدن وجود دارد.

یکی دیگر از بهترین مارک ژل آنهایی هستند که وظیفه آنها کمک به تولید کلاژن با تحریک بدن برای تولید آن است. در این روش ماندگاری تزریق در اختیار بیمار و البته تحت نظارت پزشک است. رایجترین ژل مبتنی بر این روش ژل الانسه می باشد.

تزریق ژل به لب چگونه به زیبایی آن کمک می کند؟

تزریق ژل به لب چگونه به زیبایی آن کمک می کند؟

تزریق ژل با بهبود موارد زیر می تواند ظاهر لبها را بهبود ببخشد و زیبایی آن را چندین برابر نماید:

 • بهبود در شکل و طرح لب
 • بهبود ساختار و اجزای تشکیل دهنده بافت لب
 • بهبود در حجم لب

اثر تزریق ژل به لب معمولا بین ۶ الی ۹ ماه طول می کشد و بعد از آن تزریقهای بیشتری برای حفظ حجم لبها لازم است.

فواید تزریق ژل به لب

پس از تزریق، مواد و ژل موجود در فیلر از بافت و شکل لبها پشتیبانی می کند و علاوه بر آن مزایای دیگری را نیز برای لبها به ارمغان می آورد.

از مزایای استفاده از ژلهای پرکننده می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • امکان درمان تدریجی: تزریق را می توان به تدریج طی جلسات مختلف انجام داد تا زمانی که نتایج مطلوب حاصل شود.
 • کبودی کمتر و حداقل رسیدن واکنش الرژیک: در مقایسه با سایر روشهای حجم دهی لب مانند تزریق چربی و جراحی، در درمان به روش تزریق ژل، کبودی و تورم کمتری وجود خواهد داشت.
 • نتایج طبیعی و ماندگار: هر چند تزریق ژل روشی دائمی نیست اما نتایج این روش بسیار ماندگار خواهد بود.

تزریق ژل به لب چگونه به زیبایی آن کمک می کند؟

عوارض تزریق ژل به لب

همانطور که در ابتدای این مطلب عنوان کردیم، قصد داریم پاسخی به نگرانی در مورد ماندگاری عوارض تزریق ژل به لب پاسخ دهیم. برای این منظور لازم است که ابتدا یک دسته بندی کلی در مورد این عوارض داشته باشیم. بر اساس این طبقه بندی عوارض ناشی از تزریق ژل شامل عوارض خفیف و عوارض نادر می باشد. حال به بررسی هر یک از این عوارض و ماندگاری آنها خواهیم پرداخت.

عوارض خفیف

بر اثر تزریق ژل و فرو رفتن سوزن بر داخل لب عوارضی رخ خواهند داد که کاملا غیر قابل اجتناب هستند. اما نکته مهم و اصلی در مورد این عوارض این است که، آنها در صورتی غیر خطرناک و عادی هستند که بهبودی آنها از مدت زمان مورد انتظار فراتر نرود. اگر چنین اتفاقی بیافتد، آنگاه باید احتمال عفونت بر اثر تزریق ژل در نظر گرفته شود.

عوارض خفیف شامل موارد زیر می باشند.

 • خونریزی کم از محلهای تزریق
 • اندکی تورم و کبودی
 • قرمزی و حساسیت خفیف در محل تزریق

همچنین اگر سابقه تبخال زدن دارید، ممکن است بعد از تزریق، روی لب یا اطرف آن تبخال ظاهر شود که خیلی جای نگرانی نیست، اما برای استفاده از دارو یا پماد حتماً با پزشک متخصص پوست صحبت کنید.

ماندگاری عوارض خفیف

عوارض جانبی ژلها معمولاً از نوع خفیف هستند و ماندگاری آنها کمتر از یک هفته می باشد. برای کاهش خطر عفونت یا درد، به مدت شش ساعت پس از درمان باید از لمس محل تزریق خودداری کرد. پس از این مدت باید محل را به آرامی شسته و از کمپرس سرد برای کاهش تورم استفاده کرد. همچنین نباید تا بیست و چهار ساعت بعد از تزریق ژل، ورزش کرد یا نوشیدنی الکلی مصرف نمود. آفتاب گرفتن و فعالیتهای شدید در فضای باز تا زمانی که تمام قرمزی و تورم از بین برود، ممنوع است.

در صورت عدم این موارد ممکن است عوارض جانبی ماندگارتر شده یا موجب بروز خطراتی جدی شوند.

ماندگاری این عوارض به گونه ای است که اکثر بیماران می توانند در همان روز به محل کار خود برگردند و ظرف چند روز فعالیت کامل خود را از سر بگیرند.

عوارض نادر تزریق ژل به لب

دسته دیگر از عوارض ناشی از تزریق ژل به لب عوارض نادر می باشد. در صورت استفاده از مواد مناسب و مهارت پزشک، احتمال بروز عوارض نادر تقریبا به صفر می رسد. اما با این وجود گاهی ممکن است به علت مسائلی مانند حساسیتهای آلرژیک فرد مراجعه کننده با عوارض نادر مواجه شود. البته در صورتی که بیمار از حساسیتهای آلرژیک خود اطلاع دارد باید از قبل پزشک خود را در جریان آن بگذارد.

عوارض نادر تزریق ژل عبارتند از:

 • کبودی یا تورم شدید و طولانی مدت
 • برآمدگی و عدم تقارن لب (قسمتهای مختلف لب اندازه های مختلفی دارند)
 • عفونت (ماندگاری آن بستگی به حجم عفونت دارد، اما در صورت کم بودن این میزان، طی ۴۸ ساعت از بین خواهد رفت)
 • زخم یا سفت شدن بیش از اندازه لب (این عارضه با ماساژ و درمانهای سرپایی از بین می رود)
 • واکنش آلرژیک و در نتیجه قرمزی، تورم یا خارش بیش از حد در اطراف لب
 • آمبولی
 • جابجایی ژل
ماندگاری عوارض نادر تزریق ژل به لب

در مورد ماندگاری عوارض نادر باید گفت که این زمان کاملا بستگی به میزان عوارض دارد. همانطور که مشاهده می کنید بعضی از این عوارض با درمانهای سرپایی برطرف می شوند. اما در مقابل بعضی دیگر بسیار خطرناک و غیر قابل جبران می باشند و حتی ممکن است منجر به مرگ بیمار شود. منتها چیزی که در بحث بروز و ماندگاری عوارض نادر تزریق ژل وجود دارد، اهمیت انتخاب کلینیک مناسب است.

کلینیکی که تزریق ژل در آن انجام می شود باید معتبر و مجهز باشد تا علاوه بر کاهش شدید احتمال بروز عوارض نادر ، در صورت رخ دادن اتفاقات غیر قابل پیش بینی، امکانات و تجهیزات کافی برای در اختیار گرفتن کنترل شرایط را داشته باشد.

کلینیک خانه سفید، ضمن برخورداری از پزشکان و متخصصان چیره دست، از بهترین و استانداردترین تجهیزات و مواد مصرفی جهت انجام هرگونه خدمات زیبایی از جمله تزریق ژل به لب استفاده می کند. با وجود همه آنچه در مورد عوارض جانبی تزریق ژل گفتیم، باید بدانید که این عمل یک فرآیند بسیار ایمنی و کم خطر بوده و احتمال بروز اتفاقات و عوارض نادر در آن بسیار اندک و بعید است.

نظر خود را بیان کنید