پیشگفتار

ابرو یکی از بخش های مهم صورت است که در زیبایی چهره تاثیر بسیار زیادی می گذارد. با توجه به عوامل متعددی که امروزه باعث ریزش تارهای ابرو و کم مویی آن می شود، افراد زیادی برای بازیابی مجدد زیبایی چهره خود اقدام به کاشت ابرو و یا تتو ابرو می کنند. همانطور که میدانید کاشت ابرو یک روش بسیار جدید و نوین برای ترمیم تارهای از بین رفته ابرو است، انتخاب بین کاشت و یا تتو بسیاری از افراد را دچار سردرگمی کرده است. در این مقاله قصد داریم تا تفاوت های کاشت و تتو ابرو را مورد بررسی قرار دهیم و در نهایت به شما بگوییم کدام روش برای به دست آوردن مجدد زیبایی ابرو بهتر است. ما را در ادامه این مقاله یاری کنید.

کاشت ابرو و فرم و حالت طبیعی آن

کاشت ابرو و فرم و حالت طبیعی آن

کاشت ابرو چیست؟

کاشت تارهای ابرو دقیقا مانند کاشت مو انجام می شود، تنها با این تفاوت که در کاشتی که برای ابرو انجام می شود، دقت و ظرافت بیشتری نیاز است.  طی فرآیند پیوند ابرو یا همان کاشت، گرافت هایی از قسمت های کناری گوش و یا بغل گوش گرفته می شود و با دقت بسیار بالا در قسمت های مختلف ابرو کاشته می شود. پس از کاشت، تارهای ابرو به صورت طبیعی و در جهت رویش ابرو رشد می کنند؛ البته ناگفته نماند که پس از کاشت و طی دوره نقاهت بعد از جراحی، ریزش ابرو اتفاق می افتد.

امروزه و با پیشرفت علم و تکنولوژی با استفاده از روش های نوین و تخصصی کاشت ابرو را انجام می دهند. همان گونه که در بالا اشاره کردیم، کاشت و پیوند ابرو دقیقا مانند کاشت مو است؛ بنابراین کاشت به دو روش FUE و SUT انجام می شود. در این دو روش، نحوه کاشت و گرافت گذاری متفاوت است و همچنین عوارض و هزینه آن نیز متفاوت می باشد.

بررسی مزایا و معایب کاشت و پیوند ابروی طبیعی

به طور قطعی عمل کاشت ابرو دارای مزایای بسیار زیادی علاوه بر زیبایی است. این مزایا موجب می شود تا افراد سختی عمل جراحی و هزینه های آن را به جان بخرند تا زیبایی خود را به دست بیاورند. اما در هر حال هر عمل جراحی در کنار مزایا معایبی نیز دارد. در ادامه مزایا و معایب این عمل را بررسی می نماییم.

مزایای پیوند ابرو

 • کاشت و پیوند تنها در یک جلسه
 • طبیعی بودن نتیجه کار
 • دوام و ماندگاری طولانی پس از کاشت
 • خطرات و عوارض جانبی بسیار کم

معایب پیوند ابرو

 • خونریزی شدید در حین کاشت
 • تراکم پایین تارهای ابرو
 • جراحی بغل سر برای برداشتن گرافت
 • تورم صورت و نواحی چشم و بینی

با توجه به مزایا و معایبی که برای کاشت و پیوند ابرو وجود دارد، شما می توانید انتخاب کنید که آیا این روش برای ترمیم نواقص ابروی شما مناسب است یا خیر؟ اما به طور کلی باید به این موضوع اشاره کنیم که کاشت ابرو به نسبت سایر روش های ترمیم نواقص ابرو، حالت طبیعی تری دارد و به چهره شما زیبایی طبیعی می بخشد.

تتو ابرو چیست؟

از گذشته تا به امروز تتو ابرو برای فرم دادن و پر کردن نواحی کم موی ابرو رایج بوده است. در این فرآیند، رنگ مخصوص تتو با استفاده از سوزن های مخصوص وارد پوست قسمت های کم موی ابرو می شود تا حالت ابرو را ترمیم کند. قطعا می دانید که امروزه روش های متعددی برای تتو ابرو وجود دارد که با توجه به سلیقه و انتخاب فرد و جنس پوست یکی از روش های رایج انتخاب می شود. با توجه به روش های نوینی که امروزه برای برطرف کردن نواقص ابرو وجود دارد، تتو ابرو یک روش قدیمی تر به حساب می آید. برای تتو ابرو روش های مختلفی وجود دارد، از جمله: تتوی معمولی، میکروپیگمنتیشن، شیدینگ، میکروبلیدینگ، هاشور ابرو، سایه ابرو و فیبروز. در هر کدام از روش های نام برده شده، سبک کار متفاوت است و در واقع هیچ کدام از روش ها نتیجه کار یکسانی ندارند.

 

انجام تتو ابرو به روش های مختلف

انجام تتو ابرو به روش های مختلف

بررسی مزایا و معایب تتو ابرو

به طور کلی روش های مختلف تتو ابرو را می توان به عنوان یک آرایش موقت تلقی کرد؛ زیرا با گذشت زمان نیاز به ترمیم تتو وجود دارد. در گذشته تتو قدیمی برای برطرف کردن ایرادات ابرو رایج بود که همانطور که میدانید حالت و فرم غیر طبیعی به ابرو می بخشید. امروزه روش های تتو تغییرات بسیار زیادی داشته اند. به عنوان مثال در تتو ابرو به روش فیبروز، نواحی کم مو و معیوب ابرو با روش بسیار زیبا و طبیعی پر می شوند. اما به طور کلی می توان مزایا و معایب تتو ابرو را در موارد زیر خلاصه کرد:

مزایای تتو ابرو

 • زیبایی بخشی به فرم و حالت کلی ابرو
 • عدم نیاز به استفاده از لوازم آرایش مخصوص ابرو
 • قیمت مناسب
 • صرف زمان کم برای انجام تتو

معایب تتو ابرو

 • محو شدن و کمرنگ شدن آن به مرور زمان
 • احتمال ایجاد عفونت
 • احتمال ایجاد آلرژی
 • دائمی نبودن و ماندگاری کوتاه آن
 • نیاز به مراقبت

با توجه به مزایا و معایبی که در بالا به آن اشاره کردیم شما می توانید برای رفع کم مویی و نواقص ابروی خود اقدام به تتو کنید. لازم به ذکر است تا در اینجا به این نکته اشاره کنیم که جنس پوست در ماندگاری و زیبایی تتو بسیار مهم است.

مقایسه تتو ابرو با کاشت ابرو

در مقاله ای که خواندید، کاشت ابرو و تتو ابرو را مورد بررسی قرار دادیم و مزایا و معایب آن را عنوان کردیم. بدون اغراق باید عنوان داشت که خوب و بد کاشت یا تتو به انتخاب شما بستگی دارد. بسیاری از افراد تحمل درد جراحی و نقاهت پس از آن را ندارند؛ بنابراین این افراد می توانند از تتو ابرو برای زیبایی ابروها یشان استفاده کنند. در مقابل بسیاری دیگر هستند که نمی توانند برای ترمیم ابرو هر چند ماه در میان وقت بگذارند و جنس پوست آنها به گونه ای است که تتو بر روی پوست آنها ماندگار نخواهد بود. با توجه به این شرایط پیوند ابرو برای این افراد مناسب تر است.

پیوند ابرو در مقایسه با تتو ابرو یکی از روش های جدید و به روز می باشد و حالت طبیعی تری به ابرو ها می بخشد. علاوه بر آن تارهای ابرو رشد طبیعی خواهند داشت و دوام و ماندگاری بالاتری نیز دارند.

کجا کاشت ابرو کنیم؟

کاشت ابرو به دلیل تاثیرات بسیار چشمگیری که بر ظاهر افراد دارد جزو عمل های زیبایی حساس است. به همین دلیل افراد در انتخاب مرکز درمانی خود دچار تردید می شوند.

توصیه ما این است در مراکزی که دارای مجوز های لازم از وزارت بهداشت هستند اقدام به عمل زیبایی کنید.  همچنین با مشاهده نمونه کارهای گذشته هر کلینیک میتوانید تا حدودی از کیفیت کار آن ها مطمئن شوید.

کلینیک کاشت ابرو آرین سیما با دارا بودن مجوز های لازم و همچنین بهره گیری از کادر پزشکی مجرب مطلوبترین نتایج را به شما میتواند هدیه دهد.

  جهت های قرار گیری تارهای ابرو در کاشت

جهت های قرار گیری تارهای ابرو در کاشت

نظر خود را بیان کنید