موها بخشی از زیبایی چهره و ظاهر هستند و نیاز به مراقبت دارند. برای سلامت موها از روش‌های تقویتی و درمانی زیادی مانند انواع ماسک گیاهی، انواع نرم کننده و شامپوها، لوسیون، روغن گیاهی و… استفاده می‌شود. تمام این راهکارها برای تقویت، بازسازی، درخشندگی و زیبایی مو اهمیت دارد. به طور کلی بخشی از راهکارها صرفاً برای زیبایی و درخشندگی مو مورد استفاده هستند اما بقیه روش‌ها برای تقویت و بازسازی مو پیشنهاد می‌شوند.

کاربرد اولاپلکس

بیشتر خانم‌ها بعد از تجربه روش‌های مختلف زیبایی مو مثل رنگ مو، سشوار مکرر و طولانی مدت، اتوی مو، دکلره مو و… به ریزش مو، موخوره و شکنندگی مو دچار می‌شوند. در چنین حالتی مو تنها به کمک روش‌های استاندارد تقویت‌کننده به حالت اولیه بر می‌گردد. بعد از رنگ‌کردن مو، دی‌سولفید مو تحت تاثیر فرآیندهای شیمیایی آسیب می‌بیند و از بین می‌رود. به همین خاطر بازسازی آن بعد از رنگ‌کردن مو اهمیت دارد. اولاپلکس یکی از محلول‌های تقویتی برای سلامت مو است. این محلول در طی چند مرحله پیوندهای دی‌سولفید در مو را ترمیم می‌کند.

بازسازی مو با روش مناسب

اولاپلکس برای تکمیل رنگ کردن و دکلره مو نیز مورد استفاده است. در واقع بیشتر خانم‌ها علاقه‌مند به استفاده از رنگ مو هستند. ضمن اینکه برای استفاده از رنگ‌های بلوند نیز باید از دکلره استفاده کنند.

از محلول اولاپلکس در ترکیبات رنگ مو و دکلره استفاده می‌شود. در واقع با این نوع ترکیب، رنگ‌های تیره هم می‌توانند به روشن‌ترین رنگ برسند. البته این رنگ‌کردن بدون آسیب به ساختار و پیوند مو انجام می‌شود و همین موضوع اهمیت استفاده از اولاپلکس را روشن می‌کند.

معرفی شماره‌های اولاپلکس

اولاپلکس با شماره و درجات متعدد روانه بازار می‌شود.

شماره یک

شماره یک آن برای سالن‌های تخصصی زیبایی رنگ مو کاربرد دارد و برای بازسازی پیوندهای مو استفاده می‌شود.

شماره ۲

اولاپلکس شماره ۲ در مرحله دوم رنگ زدن موها استفاده شده و بازسازی پیوندهای شکسته شده را انجام می‌دهد. محلول‌های  شماره یک و ۲ در سالن‌ و کلینیک‌های تخصصی و زیبایی استفاده می‎شود.

شماره ۳

اولاپلکس شماره ۳ برای مدل موهای مختلف لخت، فر، مجعد و… مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصول نتیجه مطلوب خود را بر روی موهای اکستنشن شده نیز به خوبی نشان می‌دهد.

 شماره ۳ این محصول با حجم ۱۰۰ میل در منزل قابل استفاده است. این محلول برای انسجام و تقویت موهای رنگ کرده، براشینگ و دکلره کاربردی است و تقویت مو برای رنگ‌های بعدی را فراهم می‌کند. شماره ۳ این محصول به‌اندازه شماره یک و دو کاربردی و قدرتمند است و در حجم کم و با قیمت مناسب تولید می‌شود. بعد از اینکه از شماره ۳ استفاده کردید، موهای خود را با شامپو شسته و از نرم‌کننده نیز استفاده کنید.

شماره ۴ و ۵

 به اولاپلکس شماره ۴  و ۵، شامپو نیز گفته می‌شود. این نوع محلول برای تمیز شدن و ترمیم مو کاربرد دارد. شماره ۵ این محصول یک نرم‌کننده فوق‌العاده بدون افزودنی است. این نرم‌کننده به نرمی و هیدراته شدن موها کمک می‌کند. بیشتر موها بعد از رنگ و دکلره به موخوره دچار می‌شوند. این موضوع به دلیل آسیب دیدن کوتیکول مو است. استفاده از شماره ۵ این محصول برای درمان موخوره بسیار کاربرد دارد و موهای ضعیف را به خوبی ترمیم می‌کند.

درمان موخوره

شماره ۶

 موهای ویز به دلیل استفاده از روش‌های حرارت‌دهی، رنگ کردن مو، دکلره و… به وجود می‌آید. در این وضعیت، حالت الکتریسیته برای موها بیشتر اتفاق می‌افتد و عملاً موها حالت‌گیری مناسبی ندارند. شماره ۶ این محصول برای آبرسانی و محافظت از موهای رنگ کرده اهمیت زیادی دارد و از الکتریسیته و وزی موها جلوگیری به عمل می‌آورد. محصول شماره ۶ را بر روی موهای خشک زده و با شانه حالت مورد نظر را به مو بدهید.

شماره ۷

شماره ۷ این محصول یک روغن برای مو با فرمول سبک است. این روغن برای لطافت، براقی و نرمی موها اهمیت دارد. از محصول شماره ۷ می‌توان برای هر مویی استفاده کرد. افرادی که به ابزارهای حرارت‌دهی و حالت‌دهی مو علاقه زیادی دارند، می‌توانند شماره ۷ این محصول را به کار ببرند. این محلول محافظت و مقاومت مناسب در مقابل حرارت و گرما را ایجاد می‌کند.

نحوه استفاده اولاپلکس

نحوه استفاده از اولاپلکس با توجه به هدف استفاده متفاوت است. اگر این محلول را برای روشن‌سازی مو استفاده می‌کنید، باید موها را مرطوب کرده و محلول را بر روی موها بزنید. در ادامه موها را برای توزیع یکنواخت محلول شانه بزنید. موها باید به مدت ۱۵ دقیقه در کلاه پلاستیکی قرار بگیرد تا روشن شود.

استفاده از اولاپلکس

اگر این کار را برای ترمیم موهای آسیب‌دیده انجام می‌دهید، بهتر است محلول را به شکل چند مرحله‌ای بر روی موها استفاده کنید. در این صورت نتایج بهتری می‌گیرید. پیش از استفاده از این محلول ابتدا موهای خود را از هر گونه روغن، آلودگی، سیلیکون و… پاکسازی کنید. برای این کار بهتر است یک شامپو سبک به مو بزنید. در ادامه موها را خشک کرده و از محلول بر روی موها استفاده کنید. حالا موهای خود را شانه بزنید. توجه داشته باشید که برای استفاده از محصول می‌توانید حد اشباع شدن مو را در نظر بگیرید. برای نتیجه گرفتن از محصول باید ۳ دقیقه صبر کنید. در ادامه موها را با شامپو شسته و خشک کنید. در این مرحله می‌توانید به موهای خود حالت دهید.

برای ترمیم موهای آسیب‌دیده با این محصول، باید آن را هفته‌ای ۲ تا سه بار بر روی موها استفاده کرد.

فواید اولاپلکس برای مو چیست؟

  • اولاپلکس برای بازسازی و ترمیم موهای آسیب‌دیده، ضعیف شده و از بین رفته کاربرد دارد. این موضوع می‌تواند به دلیل استفاده از حرارت‌دهی مو، رنگ مو، دکلره و… باشد.
  • این محلول فاقد پارابن، سیلیکون، آلدهید و… بوده و حساسیت‌زا نیست.
  • به افزایش قدرت و کشش مو کمک کرده و آثار تقویت کننده زیادی دارد.
  • تمام خواص ماسک‌های مو مانند لطافت، نرمی، درخشندگی، آبرسانی و… را با درصد بالایی به همراه دارد.
  • در رنگ کردن مو از آسیب به ساقه، ریشه و ساختار مو جلوگیری می‌کند و امکان روشن شدن مو تا درجه دلخواه را فراهم می‌نماید.
  • برای درمان موخوره کاربرد دارد و باعث تقویت رشد مو می‌شود.
  • با استفاده از محلول‌های اولاپلکس می‌توان موها را به راحتی حالت داد و از به‌هم‌ریختگی مو جلوگیری کرد.

پلکس‌تراپی چیست؟

پلکس‌تراپی مو برای بازسازی و احیای موهای آسیب‌دیده انجام می‌شود. در پلکس‌تراپی از هیچ نوع ماده شیمیایی برای ترمیم مو استفاده نمی‌شود. این روش مانند کراتینه و بوتاکس است و نقش ترمیمی زیادی برای موها دارد. در مراحل پلکس‌تراپی می‌توان موها را صاف، نرم، براق  و ترمیم کرد.

جمع بندی

اولاپلکس یکی از محلول‌های پرکاربرد و پربازده برای تقویت و بازسازی مو است. در واقع این محلول از شکستگی، موخوره و تحلیل بافت مو جلوگیری می‌کند. این محلول در شماره‌های مختلفی تولید و عرضه می‌شود. هر کدام از این شماره‌ها با توجه به نوع خواص با کاربرد متفاوتی به بازار وارد می‌شوند. نمونه شماره یک و ۲ این محصول برای سالن‌های زیبایی و شماره ۳ آن نیز برای منزل کارایی دارد. قیمت اولاپکس نیز با توجه به درجه آن متفاوت است. خرید اولاپکس باید از فروشگاه‌های معتبر مانند فروشگاه اینترنتی موتاب انجام شود. در واقع این فروشگاه اصالت و سلامت کالای خود را به مشتریان عرضه می‌کند و محصول را با قیمت واقعی و مناسب ارائه می‌نماید.

نظر خود را بیان کنید