هنگام استفاده از خدمات تزریقات در منزل باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

آیا تاکنون چیزهایی درباره تزریقات در منزل به گوشتان خورده است؟ گاهی اوقات به خاطر خستگی های حاصل از کارهای روزانه، مشغله زیاد فکری و انجام امور سنگین توان و وضعیت جسمی شما ضعیف می شود، که قادر نیستید به درمانگاه، بیمارستان یا مطب مراجعه کنید. از این رو خدمات پرستاری ،پانسمان و تزریقات در منزل روشی مناسب جهت صرفه جویی در هزینه و زمان است. گاهی اوقات دوره تزریق و درمان در بیمارستان یا مرکز درمانی به اتمام نمی رسد، از این رو آوردن پرستار به منزل و انجام عملیات تزریق و پانسمان ضروری است. تا روال درمان به طور طبیعی ادامه یابد.

نگاه کلی به تزریقات در منزل

تزریقات از زیر مجموعه های بسیار مهم رشته پزشکی است که نیاز به توجه و تجربه کافی در این زمینه دارد. چون اگر سهل انگاری و بی تجربگی در تزریقات رخ دهد خطراتی جان مریض را تهدید می کند. در نتیجه این عملیات افراد متخصص را می طلبد. همچنین بیمار برای تزریقات ساده و تعویض پانسمان نیازی نیست به مراکز پزشکی مراجعه کند. بلکه موسسات خدمات پرستاری با داشتن افراد متخصص و مجرب قادر هستند جراحت های سرپایی یا عملیات دیگر پزشکی را در منزل بیمار جهت درمان ارائه دهند. از طرف دیگر مراجعه به بیمارستان ها و مراکز درمانی فقط در صورت ضروری بودن وضع بیمار و نداشتن امکان باشد. وگرنه برای کنترل بیماری هایی مانند قند خون، فشار خون، پانسمان و انجام تزریقات توسط بهیاران موسسه انجام می شود. در این شرایط بیمار در مسیر رفت و برگشت خسته نمی شود و تا حدودی روحیه او بهبود می یابد.

هنگام استفاده از خدمات تزریقات در منزل باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

مزایای استفاده از خدمات تزریقات در منزل

انجام خدمات و عملیات تزریقات در منزل توسط پرستاران ماهر و باتجربه مزایای زیادی دارد، که در زیر به چند مورد آن اشاره شده است:

صرفه جویی در انرژی و زمان:

صرفه جویی در انرژی و زمان یکی از آشکارترین مزیت های تزریق در منزل است. مسافت طی شده تا مراکز پزشکی جهت تزریق نیاز به صرف انرژی و زمان دارد. چون باید کار را تعطیل کنید و با توجه به هزینه رفت و برگشت و دشواری ترافیک یک مرکز درمانی را بیابید. با این وجود تزریق در خانه قادر است از هزینه های غیر قابل اجتناب جلوگیری کند. همچنین امروزه با پیشرفت تکنولوژی و دسترسی آسان به خدمات بهداشتی می توانید در هزینه، زمان و مسافت  مربوط به مراکز پزشکی صرفه جویی کنید.

کسب تجربه آسان و بدون دردسر با تزریقات در منزل:

بررسی مکانی برای انجام تزریقات در منزل، درباره ی افراد صدمه دیده و سالمندان کار چندان آسانی نیست. بعضی اوقات وضعیت جسمانی افراد، برای انتقال به مراکز درمانی و انجام تزریقات کار مشکلی است. در چنین وضعیتی به کارگیری تزریقات در منزل بسیار زیرکانه است. و همچنین برای نوزادان و یا افرادی که فوبیای تزریق دارند کار را آسان می کند.

مدیریت تزریق درست برای کودکان

کودکان و نوزادان جزء آن دسته از افرادی هستند که به طور مدام نیاز به تزریق واکسن به صورت منظم را دارند. بزرگترین چالش والدین، درد و ترس ناشی از تزریق واکسن در کودکان است. از این رو به کار بردن تزریقات در منزل جوابگوی نیاز کودکان می باشد. بهیار یا پرستار افراد با تجربه ای هستند که توانایی زیادی در مدیریت بچه ها را دارند، در نتیجه تزریق تا حدود زیادی بدون مشکل انجام می شود. همچنین عواملی مانند مراقبت های همیشگی بهداشتی، کهولت سن، عمل های جراحی و مبتلا به بیماری شما را به استفاده از درمان های تزریقی وادار می کند.

رفت و آمد به مراکز درمانی

هنگام استفاده از خدمات تزریقات در منزل باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

قرار گرفتن در وضعیت بیماری خود اضطراب زیادی به دنبال دارد، حال رفت و آمد به مراکز و درمانگاه و همچنین استرس قرارگیری در این شرایط به آن اضافه شود. که نتیجه آن دشوار شدن درمان و کاهش تحمل بیماری است. از سوی دیگر بالا بودن سطح آلودگی محیط درمان به دلیل مراجعه زیاد بیماران، آنها را تهدید می کند. با توجه به این موضوع اگر شما یک سرماخوردگی ساده دارید با مراجعه به این مراکز احتمال ابتلا به بیماری ویروسی در شما افزایش می یابد. استفاده از این خدمات و انجام تزریقات در منزل آرامش و آسایش شما را ضمانت می کند. البته به کارگیری پرستار مجرب و باتجربه ضروری است.

نکات مهم هنگام استفاده از خدمات تزریقات در منزل

اگر با رعایت استاندارد های ایمنی و شیوه بهداشتی انجام نشود، بیمار دچار مشکلات حاد و غیر قابل جبرانی می شود. در نتیجه تزریقات در منزل ملزم رعایت نکات زیر است:

تمام وسایل بهداشتی مورد نیاز برای انجام عملیات تزریق در اختیار پرستار باشد. که خرید مواد ضدعفونی و الکل در اولویت هستند. توجه به بسته بندی سرسوزن و الکل اهمیت زیادی دارد،  طوری که باید پلمپ باشد. اگر آسیبی روی سرم دیدید به هیچ عنوان از آن استفاده نکنید. همچنین با باز کردن بسته مورد نظر از سالم بودن سرم مطمئن شوید.

در صورت حساسیت بیمار به داروها با پرستار مشورت کنید، تا او با بررسی اطلاعات عمل تزریقات در منزل را به اتمام برساند.

ضدعفونی و تمیز بودن دست پرستار قبل از تزریق ضروری است.

زمانی که انجام تزریق با ترشحات و خون بیمار در تماس است، پرستار باید دستکش های یکبار مصرف را به کار ببرد.

قبل از تزریق تاریخ انقضای درمان را نگاه کنید، در صورت گذشت زمان انقضای دارو آن را دور بیندازید.

بلافاصله بعد از عمل تزریق دستکش و سرم را داخل آشغال بیندازید، سپس دست های خود را شسته و ضدعفونی کنید.

اگر تعداد دفعات تزریق تکرار شود، محل تزریق های مکرر را عوض کنید.

زمان انجام تزریق از متورم یا التهاب داشتن محل آن آگاه باشید.

چه بیمارانی نیاز به تزریقات در منزل دارند؟

هنگام استفاده از خدمات تزریقات در منزل باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

برای جلوگیری  یا درمان بعضی بیماری ها، پزشکان از روی اجبار برخی داروها را تجویز می کنند‌. برای مثال بیماران مبتلا به کلیه، کبد، قلب، مشکلات تنفسی، ایدز و دیابت هستند، باید مدام داروهای خود را به شکل تزریق به مصرف برسانند. در نتیجه  از مراجعه مکرر به مراکز درمانی خودداری کنند و آن را به محیط منزل انتقال دهند. زنان حامله ایی که نیاز به تزریق دارند و توانایی رفت و آمد به مراکز درمانی ندارن، نیز جزء آن دسته از بیمارانی هستند که باید از طریق پرستار خصوصی در منزل این کار را انجام دهند.

قیمت تزریقات در منزل چقدر است؟

اصولا برای نرخ و یا تعرفه مشخصی برای قیمت تزریقات در منزل در نظر گرفته نشده است. چرا که پارامترهای مهمی در تعیین این نرخ تاثیرگذار هستند. به علاوه آنکه این نرخ بنا به نیاز بیماران نیز متغیر است.

نظر خود را بیان کنید