وسایل ضروری برای سفرهای نوروزی

روزهای تعطیل نوروز وقت مناسبی برای سفرهای گروهی یا انفرادی است و در بیشتر مواقع با خاطرات خوشی همراه است.

اگر برای نوروز سال ۹۸ قصد سفر به شهرهای ایران را دارید بهتر از همین حالا اقدامات اولیه سفر را فراهم کنید. مثلا تصمیم بگیرید که به کدام شهر می‌روید و یا برای رسیدن به مقصد از چه وسیله‌ای استفاده می‌کنید. به دیدار آشنایان و اقوام می‌روید یا قصد دارید به یکی از شهرهایی بروید که تا به حال نرفته‌اید. اما یکی دیگر از مهم‌ترین اجزای سفر وسایل ضروری‌اند که باید برای خود یا همراهان لیستی از واجب‌ترین وسیله‌های شخصی و عمومی را تهیه کرده تا سفر آسوده‌ای داشته باشید.

مواد غذایی

اگر اهل شکم‌گردی‌ هستید و دوست دارید در مدت سفر از غذاهای رستوران‌ها و یا غذاهای محلی هر شهر میل کنید حتما فهرستی از رستوران‌های خوب هر شهر را تهیه کرده تا برای وعده‌های غذایی از آن استفاده کنید. اما اگر علاقه‌مند به آشپزی‌ هستید و یا قصد دارید سفری کم هزینه‌تر داشته باشید مواد غذایی خشک و کنسروی همراه خود ببرید که هم تاریخ مصرف داشته باشند و هم نیازی به نگهداری در یخچال نداشته باشند. اما برای تهیه مواد غذایی تازه با کمی پرس‌و‌جو آدرس بازارچه‌های محلی هر شهری را پیدا خواهید کرد.

مثلا اگر به شهرهای شمالی کشور سفر می‌کنید بعد از اجاره ویلا در شمال آدرس روز‌ بازارها را بپرسید و مواد تازه و یا حتی محلی را برای پختن غذا تهیه کنید.

اقلام بهداشتی و جعبه کمک‌های اولیه

جعبه کمک‌های اولیه، داروهای افراد بیمار و اقلام بهداشتی یکی از بخش‌های اصلی لوازم سفر است. یک جعبه کوچک که داروهای عمومی برای رفع دل‌درد و سر‌درد و یا وسایل پانسمان کردن زخم‌های کوچک و سطحی حتما باید همراه باشد. فراموش نشود این جعبه نباید دسترس کودکان قرار گیرد.

اما اگر فراموش کردید جعبه کمک‌های اولیه را با خود ببرید و مثلا در یک اقامتگاه بوم گردی در شیراز ساکن شده‌اید از میزبان خود آدرس داروخانه و درمانگاه نزدیک را بگیرید.

لباس

خیلی از افراد دوست دارند چمدان بزرگی پر از لباس با خود به سفر ببرند و عده‌ای دیگر ترجیح می‌دهند لباس‌ها را در یک کوله پشتی کوچک و سبک بگذارند تا در طول مرتب کردن لباس‌ها وقت زیادی از آن‌ها نگیرد. اما ممکن است سفر طولانی باشد و لباس‌های متعددی نیاز داشته باشد که لباس زیاد هم در طول سفر نیاز به کمد و کشو برای مرتب و آراسته بودن دارد. اما نباید نگران بود می‌توان مثلا با اجاره سوئیت در بندرعباس با خیال راحت از امکاناتی مثل کمد، کشو، رخت‌آویز و اتو استفاده کرد که لباس‌های تمیز و مرتب داشت.

۱ دیدگاه

  1. شب در فروردین ۱۶, ۱۳۹۹در۵:۱۲ ب٫ظ

    به نظرم فندک و کبریت رو هم حتما همراهتون داشته باشید.

نظر خود را بیان کنید