اثرات ازن در کنترل تا درمان دیابت

پانکراس به صورت نرمال ، زمانی که قند خون یا گلوکز خون شما برای مثال پس از یک وعده غذایی بالا می رود، انسولین ترشح می کند . این کار به بدن شما پیام می دهد که گلوکز را تا زمانی که سطح آن به حد نرمال بازگردد جذب کند .

اما اگر مبتلا به دیابت باشید ، بدن شما انسولین تولید نمی کند (دیابت نوع ۱) یا به صورت نرمال به آن واکنش نشان نمی دهد (دیابت نوع ۲) . این امر می تواند قند خون شما را برای مدتی طولانی، بسیار بالا نگه دارد. این اتفاق در طول زمان می تواند به عصب ها و عروق آسیب وارد کرده و منجر به بیماری قلبی و سایر مشکلات شود.

اگر مبتلا به دیابت هستید، پزشک شما ممکن است از شما بخواهد که قند خون خود را در خانه با دستگاهی خاص به نام پایشگر گلوکز خون یا اندازه گیر خانگی قند خون، ثبت نمایید. این دستگاه مقدار اندکی از خون را معمولا از نوک انگشت گرفته و مقدار گلوکز آن را اندازه می گیرد.

از دستورالعمل پزشک خود درباره بهترین روش استفاده از دستگاه پیروی کنید.

عموماٌ پزشک به شما توصیه می کند که چه زمانی و چگونه قند خون خود را اندازه بگیرید . هر بار که این کار را انجام می دهید نتیجه آن را در یک دفترچه یا یک ابزار آنلاین یا در یک اپلیکیشن ثبت نمایید. ساعت روز، فعالیت اخیر، آخرین وعده غذایی و سایر مسائل می تواند بر نتیجه تست اثر بگذارد. بنابراین سعی کنید اطلاعات مرتبط مانند موارد زیر را یادداشت کنید:

  • داروهای مصرفی و دوز آنها
  • غذایی که مصرف کردید و زمان آن و یا اینکه ناشتا بوده اید
  • در صورت ورزش کردن، مقدار، شدت و نوع آن

اینها به شما و پزشک کمک خواهد کرد تا روند درمان به درستی پایش شود.

توانمندی ازن در بهبود دیابت

ازنباور اینکه ازن می تواند در کنترل تا درمان دیابت و کاهش قند خون کاربرد داشته باشد ، دشوار به نظر برسد . اما ازن علاوه بر اینکه می تواند باعث کاهش قند خون گردد ، توانمندی بسیار خوبی در رفع عوارض دیابت هم دارد ، بطوریکه طبق تحقیقات دکتر شالن برگر مدیر مرکز نوادا آمریکا در خصوص ازن که دارای پایداری کم و واکنش بالا می باشد ، توانایی بالایی در بهبود علائم و مشکلات افراد دیابتی را دارد .

دکتر شالن برگر ماهیت عملکرد ازن و دیابت را در سیستم گردش خون می داند ، وی درخصوص بیمار خود خانم ویرجینیا ۵۱ ساله مبتلا به بیماری سرطان سینه و عارضه دیابت ، راه کار استفاده از ازن تراپی را جهت درمان وی اعمال می نماید .

بطوریکه به میزان ۱۵۰ سی سی از خون وی را پس از اختلاط با ازن به وی تزریق نموده و مجددا بعد از ۴۰ دقیقه نمونه خون وی را دریافت و مورد بررسی قرار داده و این روند را روزانه تکرار می نمود .

این عملکرد بر روی بیمار باعث شگفتی و تعجب دکتر شالن برگر گردید ، بطوریکه نه تنها در روند بهبودی بیماری سرطان تاثیر گذار بوده ، بلکه نسبت به کاهش قند خون نیز فوق العاده و موثر واقع میگردد. به نحوی که در مقایسه با داروهای کنترل قند خون بسیار قوی تر عمل نموده و در ادامه مصرف داروی کنترل قند خون خانم ویرجینیا را ابتدا به روزانه یکبار کاهش و در نهایت استفاده از دارو را قطع می نماید ، و عملا خانم ویرجینیا دیگر به دیابت مبتلا نمی باشد .

البته پیشنهاد می شود جهت دریافت اطلاعات بیشتر برای مطالعه مقاله دیابت و هشت اثر توانمند ازن اینجا کلیک کنید . و همچنین شما می توانید جهت شناخت توانمندی های ازن در بهبود و سلامت زندگی در گارگاه آموزشی رایگان از طریق سایت تحقیقات و اطلاعات ازن ( ozonecenter.ir ) ثبت نام نمایید .

از طرفی می توانید جهت شناخت بیشتر در خصوص قند خون نرمال و بازه های قند خون و اطلاعات تکمیلی  و بیشتر آن اینجا کلیک نمایید .

گردآوری و تنظیم: وحید میرزاآقایی (محقق و پژوهشگر ازن)

منبع: ozonecenter.ir

کلمات کلیدی : ازن , دیابت , قند خون نرمال , ازن سنتر , قند خون , بازه های قند خون

نظر خود را بیان کنید