شروع سفر همیشه با سوالات زیادی همراه است و برای داشتن یک تجربه ی عالی، باید برای آنها پاسخ درست و قانع کننده ای داشته باشید. برای مثال ممکن است این سوال در ذهنتان خطور کند که خرید بلیط چارتر انجام دهیم یا بلیط سیستمی بخریم؟ آیا خرید بلیط چارتر همیشه یعنی خرید بلیط ارزان هواپیما؟ خرید بلیط چارتر چه مزایا و معایبی نسبت به بلیط سیستمی دارد؟ بلیط چارتر ارزان را چطور و از کجا بخریم؟ در ادامه قصد داریم به این سوالات پاسخ دهیم و ابهامات قبل از سفرتان را برطرف کنیم.

خرید بلیط ارزان هواپیما

بلیط چارتر چیست؟

چارتر در لغت به معنای اجاره بوده و بلیط چارتر به نوعی بلیط هواپیما گفته می شود که توسط شرکت های چارترکننده برای مدت معین و مسیرهای خاص، از ایرلاین ها اجاره شده و با نرخ های مختلف به فروش می رسند. برخلاف بلیط چارتر، قیمت بلیط سیستمی توسط ایرلاین مشخص می گردد و ثبات قیمت دارد. افزایش و کاهش قیمت بلیط چارتر در ساعات و روزهای مختلف سال باعث می شود گاهی اوقات این نوع بلیط قیمت بسیار پایینی داشته باشد و همین امر باعث شده است تا اغلب بلیط چارتر را با بلیط ارزان هواپیما یکسان در نظر بگیرند. البته لازم است بدانید که این یک تصور اشتباه بوده و قیمت بلیط چارتر به نوع خرید بلیط هواپیما، زمان و مقصد سفر بستگی دارد و همیشه ارزان نیست.

مزایای خرید بلیط چارتر نسبت به بلیط سیستمی

مهم ترین مزیت خرید بلیط چارتر نسبت به بلیط سیستمی در این است که روزهایی از سال که تقاضا برای خرید بلیط هواپیما کاهش می یابد، می توان بلیط چارتر ارزان خرید و در هزینه های سفر به شدت صرفه جویی کرد. اگر خوش شانس و همیشه آماده ی سفر باشید، یکی از بهترین مزایای خرید بلیط چارتر، یعنی خرید بلیط چارتر لحظه آخری نصیبتان خواهد شد. بلیط چارتر لحظه آخری به آن دسته از بلیط های چارتر گفته می شود  که تا ساعات نزدیک به پرواز به فروش نرسیده اند. شرکت های چارترکننده برای کاهش ضرر و زیان خود، قیمت این نوع بلیط را تا حد زیادی کاهش می دهند و یک فرصت برای شروع سفر ارزان می باشد. با عضویت در کانال های اطلاع رسانی و جستجو در سایت های مختلف می توانید از این فرصت ها مطلع شوید. لذت خرید بلیط ارزان هواپیما با خرید بلیط چارتر لحظه آخری در مراجعه ی حضوری به آژانس های مسافرتی نصیبتان نخواهد شد، پس حواستان باشد، بلیط چارتر لحظه آخری را اینترنتی بخرید.

خرید بلیط هواپیما خارجی

معایب بلیط چارتر نسبت به بلیط سیستمی

هیچ وقت نمی توان چیزی را پیدا کرد که خوب مطلق باشد، بلیط چارتر و بلیط سیستمی هواپیما هم همین طور بوده و هر کدام مزایا و معایبی دارند. برای مثال در خرید بلیط چارتر برای کودکان بالای دو سال باید هزینه ی کامل پرداخت شود، این در حالیست که در خرید بلیط سیستمی هزینه ی کودک با بزرگسال یکسان نمی باشد. در نتیجه، اگر قصد دارید با کودکان سفر کنید، برای خرید بلیط ارزان هواپیما بهتر است در خرید بلیط چارتر بیشتر دقت کنید و مقایسه ی درستی با نرخ بلیط سیستمی داشته باشید. کاهش تنوع مسیرهای سفر در خرید بلیط چارتر، یکی دیگر از معایب بلیط های چارتر هواپیما به شمار می آید. با وجود اینکه مسیرهای پروازی که برای آنها بلیط چارتر ارائه می شوند رو به افزایش هستند، اما هنوز مسیرهای زیادی وجود دارند که برای خرید بلیط هواپیما داخلی و خرید بلیط هواپیما خارجی باید بلیط سیستمی خریداری کنید.

خرید بلیط هواپیما خارجی

رسپینا۲۴، مرجعی مناسب برای خرید بلیط ارزان هواپیما

بعد از پاسخ دادن به سوالات مربوط به نوع و زمان خرید بلیط هواپیما، حال باید از خودتان بپرسید که از کجا خرید بلیط هواپیما انجام دهید؟ اگر قصد دارید همیشه بهترین ها را تجربه کنید، باید بهترین ها را انتخاب کنید. رسپینا۲۴، به عنوان مرجع کامل و جامع ارائه ی خدمات گردشگری، یکی از بهترین گزینه ها برای فراهم کردن مقدمات سفر می باشد. در کنار خرید بلیط هواپیما خارجی و خرید بلیط هواپیما داخلی رسپینا۲۴، می توانید براحتی خرید بلیط قطار، خرید آنلاین تور و رزرو آنلاین هتل را انجام دهید. رسپینا۲۴، امکان خرید بلیط چارتر از معتبرترین چارترکننده ها را فراهم نموده و می توانید با خرید بلیط ارزان هواپیما از این سایت، سفرهای ارزانی را تجربه کنید. رسپینا۲۴، جزو معدود سایت هایی می باشد که تمام خدمات گردشگری را به صورت کاملا آنلاین ارائه داده و با فراهم ساختن امکان استرداد آنلاین بلیط و بهره مندی از پشتیبانی ۲۴ ساعته، ثابت کرده است که، با رسپینا۲۴ روی زمین نمی مانید.

نظر خود را بیان کنید