ماء الشعیر یکی از نوشیدنی های بسیار مقوی و دارای ویتامین و مواد ضروری فراوان است. این محصول که از جو ساخته می شود به آب جو نیز معروف است. خوشبختانه در حال حاضر مصرف ماء الشعیر در میان خانواده های ایرانی بسیار رایج شده و این نوشیدنی خوش طعم در کنار سفره بسیاری از مردم دیده می شود. برخی از مردم ترجیح می دهند که ماء الشعیر را خودشان تولید و استفاده کنند یا به اصطلاح ماء الشعیر طبیعی مصرف کنند. شما به راحتی می توانید در خانه ماء الشعیر طبیعی و یا آب جوی خانگی تولید کنید. خوشبختانه این نوشیدنی دارای خواص و فواید زیادی است و به دلیل نداشتن قند زیاد، گاز و یا اسانس های مختلف، برای همه افراد مناسب و همانند یک دارو عمل می کند.

فواید ماء الشعیر طبیعی

ماء الشعیر طبیعی قادر است که مواد زائد و تمام سموم بدن را به طور معجزه آسا جمع آوری و از بدن خارج کند. مصرف این نوشیدنی موجب کاهش فشار خون شده و برای بیماران قلبی بسیار مفید است همچنین این نوشیدنی مفید موجب تقویت ذهن شده و از بروز بیماری هایی نظیر آلزایمر جلوگیری می کند. به دلیل اینکه ماء الشعیر طبیعی به عنوان یک تصفیه کننده قوی برای بدن محسوب می شود، در حفظ سلامت کلیه و کبد نیز بسیار مفید است. این محصول موجب کاهش کلسترول خون و چربی خون نیز می شود.

ماء الشعیر طبیعی برای افراد با مزاج گرم معجزه می کند

ماء الشعیر طبیعی برای افراد با مزاج گرم معجزه می کند

ماء الشعیر طبیعی برای چه افرادی مناسب تر است

افرادی که دارای مزاج گرم هستند، با مصرف این نوشیدنی، لطف زیادی به بدن خود خواهند کرد. این نوشیدنی موجب کاهش گودی زیر چشم شده و عطش فرد را برطرف خواهد کرد. ماء الشعیر طبیعی برای افراد با مزاج خشک نیز معجزه می کند. در کل این نوشیدنی غلظت خون را کاهش داده، موجب رفع یبوست شده و همچنین آرام کننده اعصاب نیز هست.

افراد دیگر چگونه ماء الشعیر طبیعی را مصرف کنند

افرادی که دارای طبع سرد و همچنین تر هستند. بهتر است که این نوشیدنی را همراه با ماده غذایی گرم مصرف کنند تا اثر سردی آن را کاهش دهند. در صورتی که ماء الشعیر طبیعی همراه با عسل مورد استفاده قرار گیرد، علاوه بر اینکه بسیار خوش طعم تر می شود، اثر سردی آن کاهش می یابد.

نحوه درست کردن ماء الشعیر خانگی

درست کردن ماء الشعیر خانگی و مصرف آن خارج از لطف نیست. در صورتی که به سلامت خود اهمیت می دهید، هرچند وقت یکبار این کار را انجام دهید. به طور کل درست کردن ماء الشعیر خانگی به سه روش انجام می شود.

روش اول

   ابتدا مقداری جو (۱۰۰ گرم) که دارای پوست است، در یک لیتر آب می ریزیم و اجازه می دهیم که مدتی خیسانده شود. سپس آن را می کوبیم و جوی له شده را درون یک پارچه ریخته و با فشار شیره آن را جدا می کنیم. سپس شیره جدا شده را درون یک قابلمه ریخته  واجازه می دهیم تا به مدت یک ساعت بجشود. در نهایت ماء الشعیر طبیعی تولید شده را در یخچال می گذاریم تا سرد شود و سپس آن را مورد استفاده قرار می دهیم .

ماء الشعیر طبیعی قادر است که مواد زائد و تمام سموم بدن را به طور معجزه آسا جمع آوری و از بدن خارج کند

ماء الشعیر طبیعی قادر است که مواد زائد و تمام سموم بدن را به طور معجزه آسا جمع آوری و از بدن خارج کند

روش دوم

در روش دوم برای تولید ماء الشعیر طبیعی، حدود ۱۰۰ گرم جو را درون یک قابلمه با آب در حال جوش می ریزیم و اجازه می دهیم تا جو به مدت یک ساعت بجوشد تا پوست آن شکافته شود، سپس همانند روش قبلی، مخلوط جو پخته شده و آب را درون یک پارچه ریخته و ابتدا آن راخوب له می کنیم و سپس با فشار زیاد، شیره آن را جدا می کنیم.

روش سوم

روش سوم جزو ساده ترین روش های تولید ماء الشعیر طبیعی است. در این روش حدود ۱۰۰ گرم مالت جو را درون آب جوش ریخته و اجازه می دهیم که به مدت ۳۰ دقیقه بجشود. پس از ۳۰ دقیقه ماء الشعیر طبیعی آماده است. شما می توانید ماء الشعیر طبیعی خود را به مدت دو روز در یخچال نگهداری و مورد استفاده قرار دهید.

ماء الشعیر طبیعی نباید زیاد سفت و غلیظ شود زیرا در این صورت خاصیت خود را از دست خواهد داد

ماء الشعیر طبیعی نباید زیاد سفت و غلیظ شود زیرا در این صورت خاصیت خود را از دست خواهد داد

ماء الشعیر طبیعی با چه چیزی نباید مصرف شود

به طور کلی ماء الشعیر طبیعی هیچ گونه عوارضی ندارد و حتی از ماء الشعیر های بازاری به دلیل نداشتن اسانس و گاز، سالم تر و مناسب تر است. اما این نوشیدنی نباید همراه با سکنجبین مصرف شود همچنین ماء الشعیر طبیعی به دلیل اینکه موجب رقیق شدن خون می شود، در هنگام تزریق و یا جراحی نباید مورد استفاده قرار گیرد تا موجب خونریزی بیش از حد نشود. همانطور که ذکر شد، این نوشیدنی برطرف کننده یبوست است پس به همین دلیل پس از خوردن داروی مسهل به هیچ عنوان مصرف نشود. لازم به ذکر است که این نوشیدنی برای بیماری که دارای درد های شدید است به هیچ عنوان مناسب نیست.

ویژگی های ماء الشعیر طبیعی خوب

ماء الشعیر طبیعی نباید زیاد سفت و غلیظ شود زیرا در این صورت خاصیت خود را از دست خواهد داد. یک ماء الشعیر طبیعی خوب به رنگ سرخ کمرنگ و بسیار ملایم است. معمولا در ته این نوشیدنی ذراتی ته نشین می شوند که دارای خاصیت غذایی فراوان اند. پس بهتر است که در هنگام نوشیدن آن، مواد ته نشین شده را نیز مورد استفاده قرار دهید.

نتیجه گیری

ماء الشعیر

برند شمس طی سال ها با جمعی از بهترین های صنعت نوشیدنی ایران همراه شده است و کارخانه شمس به وسعت ۴.۵ هتکار در شهر باغستان شهریار مشغول تولید محصولاتش منطبق با استانداردهای جهانی است. این برند با کوله باری از تجربه محصولاتی را در اختیار مشتریان خود قرار میدهد که طعم و مزه آن یک نوستالژی زیبا برایشان به ارمغان می آورد. نوشیدنی مالت شمس این روزها با طعم های محبوبی مانند لیمونعناع علاقمندان بسیاری برای خود جذب نموده است.

 

نظر خود را بیان کنید