دیزاین ناخن فصل تابستان

اگرچه داشتن ناخن‌هایی بلند همیشه زیبا و جذاب به نظر می‌رسند اما ما نمی‌توانیم ناخن‌های خود را همیشه بلند نگه داریم و گاهی مجبور هستیم آنها را کوتاه کنیم. ناخن‌های بلند همیشه در معرض آسیب و شکستن هستند و انجام بسیاری از کارها به لحاظ بهداشتی با آنها سخت است. با این حال شما می‌توانید با داشتن ناخن‌هایی کوتاه هم زیبا باشید. به شرط آنکه به آنها رسیدگی خوبی داشته باشید. در ادامه به چند روش برای زیبا کردن ناخن‌های کوتاه در مجالس و مهمانی‌ها می‌پردازیم.

 1. سوهان کشیدن ناخن

حتی اگر ناخن شما کوتاه باشد نیاز به سوهان کشیدن دارد و شما باید این کار را با حفظ تقارن ناخن‌هایتان انجام دهید و با توجه به سلیقه خود به آنها شکل گرد، صاف یا مستطیلی بدهید. گوشه ناخن کوتاه بهتر است گرد باشد چون احتمال شکستن گوشه تیز آنها وجود دارد یا ممکن است به لباستان گیر کند.

برای انتخاب سوهان هم بهتر است از سوهان دانه ریز و ظریف استفاده کنید اما این سوهان برای ناخن‌ مصنوعی باید به صورت زمخت و سفت باشد. همچنین بهتر است سوهانی انتخاب شود که دو سطح زبری متفاوتی دارد. اگر ناخن‌هایتان خیلی کوتاه است بهتر است از ناخن مصنوعی بلند استفاده نکنید و به سراغ انواع کوتاه‌تر آن بروید تا در صورت استفاده از سوهان دچار شکستگی نشوند. شما پس از سوهان کشیدن ناخن‌های طبیعی خود، می‌توانید از انواع ناخن مصنوعی ساده و بی‌رنگ یا دخترانه با رنگ‌های صورتی، قرمز و غیره را از طریق این لینک تهیه کنید.

 1. سوهان زدن از یک جهت

همیشه بهتر است ناخن‌هایتان را تنها از یک جهت سوهان بزنید و از کناره به سمت مرکز بروید. یادتان باشد که دوباره سوهان را به جلو و عقب نکشید زیرا این یک اشتباه بسیار رایج است و موجب ایجاد ترک و شکستگی بر روی ناخن می‌شود. مراقب باشید در کنار لبه‌های ناخن سوهان را عمیق نکشید زیرا این کار دیواره ناخن را ضعیف می‌کند. از لبه به مرکز سوهان را به آرامی حرکت دهید تا به شکل دلخواه برسید. برای راهنمایی بیشتر این مطلب را درباره مراحل صحیح سوهان کشیدن ناخن بخوانید.

 1. استفاده از مرطوب کننده

طرح ناخن تابستانی شیک و رنگی

بهتر است بر روی ناخن‌های کوتاه از یک کرم نرم کننده قوی استفاده کنید و آن را به همه قسمت‌های دست به خصوص سطح ناخن و اطراف آن بزنید. بالای انگشت‌ها را فراموش نکنید و پس از استفاده از کرم کمی صبر کنید تا چربی آن کاملا جذب پوست و ناخن شما شود.

 1. قرار دادن ناخن در آب

یک کاسه را از آب گرم پر کنید و مقداری شامپو بدن ژلی داخل آن بریزید و هم بزنید تا حل شود. سپس نوک انگشت‌ها را تا انتهای بند اول داخل کاسه فرو ببرید و به مدت ۵ دقیقه صبر کنید.  این کار کمک می‌کند تا ناخن‌های کوتاه شما نرم و تمیز شوند و هیچ آلودگی در زیر آنها باقی نماند.

 1. استفاده از بافر

استفاده از بافر ناخن، به ناخن‌های شما جلا می‌دهد و کمک می‌کند تا لاک ناخن در این مرحله قشنگ‌تر بر روی ناخن‌های شما بنشیند. استفاده از یک لاک ناخن دخترانه سفید یا مشکی با هر رنگ لباس مجلسی ست می‌شود و شما نیاز به اعمال طراحی‌های دیگری ندارید.

 1. عقب دادن کوتیکول ناخن

برای آنکه ناخن‌های کوتاه شما بلندتر به چشم بیاید بهتر است برای بلندتر نشان دادن صدف آنها می‌توانید کمی قسمت کوتیکول ناخن را عقب بدهید. البته باید مراقب باشید که این کار زیاد انجام نشود زیرا این کار به پوست اطراف ناخن شما آسیب می‌زند و احتمال عفونت و زخم در آنها زیاد می‌شود.

 1. طراحی ناخن آمبره

این طرح یک دیزاین نسبتا جدید است و محبوبیت بسیاری در میان دختر خانم‌ها و خانم‌ها دارد. برای داشتن ناخن طرح آمبره بر روی ناخن کوتاه باید از دو رنگ لاک استفاده کنید و لاک دوم را به صورت سایه دار با کمک اسفنج روی لاک اول بزنید و کامل کنید. این مدل از دیزاین ناخن با خطای دید ناخن شما را کشیده‌تر و زیباتر نشان می‌دهد.

 1. دیزاین ناخن اکلیلی

شکیل ترین طرح ناخن تابستانی

روشی دیگری که با این کار می‌توانید جذابیت ناخن کوتاه خود را بیشتر کنید، استفاده از اکلیل است. برای این کار می‌توانید از لاک‌هایی که دارای اکلیل هستند استفاده کنید. یا آنکه لاک معمولی بزنید و روی آن اکلیل بپاشید. اکلیل‌ها در رنگ و اندازه‌های مختلف از خیلی درشت تا ریز موجود هستند و زیبایی و جذابیت خاصی به ناخن‌ها می‌دهند.

 1. طراحی رنگ پاشی

گاهی اوقات حوصله استفاده از کارهای ظریف را روی ناخن نداریم و استفاده از دیگر تکنیک‌ها کمک می‌کند تا ناخن‌ها زیباتر شود. برای این کار از یک رنگ ساده برای لاک پایه استفاده کنید و با استفاده از حداقل دو رنگ لاک که حالت پاشیدن دارند طرح‌های زیبایی روی ناخن‌ها ایجاد کنید. این روش البته کثیف کاری زیادی هم دارد و بهتر است در مکانی انجام شود که نیاز به تمیز کردن نداشته باشد.

 1. همراه داشتن چسب ناخن

حتی اگر ناخن‌های کوتاهی دارد با توجه به آنکه زمان زیادی برای به دست آوردن اندازه و شکل آنها کرده‌اید بهتر است مراقب شکسته شدن آنها باشید و اگر اتفاقی برای آنها افتاد از چسب مخصوص استفاده کنید. چسب ناخن در تمامی فروشگاه‌های لوازم آرایشی وجود دارند و بهتر است همواره آنها را به همراه داشته باشید و مراقب باشید دست شما به چسب آلوده نشود.

 1. پهنای مناسب سر ناخن

بعضی از ناخن‌ها وقتی بلند می‌شوند حالت مثلثی پیدا کرده اما از نوع معکوس آن. یعنی سر ناخن‌ها پهن‌تر از دیگر قسمت‌ها به خصوص پایه آنها شده و به این شکل ناخن‌های شما زیبا نخواند بود کوتاه و چاق نشان داده می‌شوند. اگر ناخن‌های شما چنین شکلی داشته باشد باید گوشه آن را اصلاح کنید تا سر ناخن‌ها هم پهنایی مانند دیگر قسمت‌ها داشته باشند.

نظر خود را بیان کنید