معرفی بهترین لوازم آرایش ضد آب برای تابستان امسال

گرم شدن هوا اتفاق خوشایندی برای اکثریت نیست و تحمل گرمای سوزان تابستان کار راحتی به نظر نمی­رسد. جدا از آن آرایش کردن در هوای گرم هم یکی دیگر از مشکلاتیست که با شروع تابستان به وجود می­آید. تعریق بالا باعث پاک شدن آرایش صورت می­شود و از یک طرف ترند های جذاب آرایش تابستانی با سایه ها و رژ لب های رنگارنگ باعث می­شود استفاده از لوازم آرایشی بالاتر برود. در کنار این موضوع پاک شدن آرایش در اثر عرق کردن موضوع خوشایندی نیست و هر کسی را کلافه خواهد کرد.

بهتر است برای تابستانی داغ خود را آماده کنید و اطلاعات خود در زمینه لوازم آرایشی مناسب تابستان را کمی بالاتر ببرید. در ادامه بهترین لوازم آرایشی برای تابستان و بهترین رنگ بندی آرایش صورت مناسب این فصل را برسی خواهیم کرد.

مزایای استفاده از لوازم آرایشی ضد آب

اکثریت ما با گرم شدن هوا تغییری در لوازم آرایشی خود نمی­دهیم و همان لوازم آرایشی همیشگی خود را استفاده خواهیم کرد. وقتی از خانه خارج می­شویم به دلیل تعریق این آرایش پاک می­شود و مجدد مجبور هستیم آن را تمدید کنیم. اتفاقی که می­افتد این است که صورتی آلوده و عرق کرده را مجدد آرایش می­کنیم و قبل از این که آرایش را تمدید کنید فرصتی برای شستن پوستتان ندارید. این مواد آرایشی هم روی منافذ پوست را مجدد می­بندد و هم آلودگی را وارد این مافذ خواهد کرد. از طرفی آرایش قبلی را هم پاک نکرده اید و در واقع آلودگی دوچندان خواهد شد. جوش های سرسیاه و سرسفید، التهاب و قرمزی، باز شدن منافذ پوست برای تنفس از مواردی است که در اثر تمدید مجدد آرایش پس از تعریق ایجاد خواهد شد.

اگر به جای استفاده از لوازم آرایشی معمولی برای این فصل از لوازم آرایشی ضد آب استفاده کنید بدون نیاز به تمدید آرایش چهره شما پس از گذشت ساعت ها شادابی و زیبایی خود را خواهد داشت و دچار مشکلات ذکر شده نخواهید شد.

کدام لوازم آرایشی ضد آب را تهیه کنیم

معرفی بهترین لوازم آرایش ضد آب برای تابستان امسال

این که تمام اقلام آرایشی ضد آب را تهیه کنیم مورد نیاز مان نخواهد بود و بهتر است است از چند قلم اصلی استفاده کنیم.

  • کانسیلر

در ابتدا برای پوشش سیاهی های دور چشم و لک های پوستی به خرید یک کانسیلر اصل احتیاج دارید. کانسیلر را با یک بلندر تخم مرغی کوچک به خوبی محو کنید.

  • ریمل‌های استخری و یا خط چشم

در صورت استفاده از ریمل ساده در تابستان ممکن است در اثر ریزش ریمل زیر چشم هایتان سیاه شود و چهره شما غمگین و نامرتب به نظر برسد. ریمل های استخری از بروز همچین اتفاقاتی جلوگیری خواهند کرد. اگر شما مژه های پر و بلندی دارید و نیازی به ریمل ندارید بهتر است از یک خط چشم ضدآب استفاده کنید تا زیبایی چشمتان تثبیت شود.

  • کرم پود یا پنکک

دلیل این که گفتیم کرم پودر یا پنکک این است که بسته به نوع پوستتان یکی را انتخاب کنید و از دیگری صرف نظر کنید. اگر پوست چربی دارید بهتر است از یک مدل پنکک مخملی و ضد آب از مارک های شناخته شده استفاده کنید و اگر پوستتان خشک است انتخاب مناسب کرم پودر خواهد بود. اگر پنکک را انتخاب کردید می­توانید از آن به عنوان پایه آرایشی برای سایه چشمتان هم استفاده کنید و دیگر نیازی به پرایمر چشم نخواهید داشت.

  • پودر فیکس

از نه کرم پود و نه پنکک ضد آب را تهیه نکرده اید بهتر است از یک پود فیکس مناسب استفاده کنید تا آرایشتان پخش و یا پاک نشود.

  • رژ لب ۲۴ ساعته یا ضدآب

شما می­توانید از یک رژ لب ۲۴ ساعته و یا ضد آب هم استفاده کنید. استفاده از رژ های ضد آب برای تابستان بهتر به نظر می­رسد به این دلیل که برخی از رژهای ۲۴ ساعته امکان پاک شدنشان وجود دارد اما لوازم آرایشی ضد آب جز با شوینده مخصوص خود پاک نخواهند شد.

با نزدیک شدن به فصل تابستان بهتر است قبل از استفاده از لوازم آرایشی حتما از یک کرم ضد آفتاب مناسب برای محافظت از پوستتان استفاده کنید و تا حد امکان مخصوصا در ساعات میانی روز از منزل خارج نشوید. برای انتخاب کرم ضد آفتاب متناسب با پوست خود به این لینک مراجعه نمایید.

استفاده از برندهای آرایشی معتبر

معرفی بهترین لوازم آرایش ضد آب برای تابستان امسال

اگر به این فکر هستید که با هزینه ای پایین لوازم آرایشی تهیه کنید که در مقابل تعریق مقاوم باشد بهتر است از این عقیده صرف نظر کنید. لوازم آرایشی ضد آب به خودی خود حاوی موادی هستند که از تنفس پذیری پوست جلوگیری می­کنند تا مانع نفوذ آب به این مواد شود و ساعات زیادی سالم باقی بماند. قیمت بالایی که برای این لوازم پرداخت می­کنید در واقع هزینه ای است پیشاپیش برای جلوگیری از درمان پوستتان خواهید پرداخت. برندهای معتبر با استفاده از فرمولاسیونی متفاوت و در آزمایشگاه‌های پیشرفته لوازم آرایشی تهیه و تولید می­کنند که کمترین آسیب را به پوست شما وارد کنند. بنابراین بسیار مهم است پولتان را برای موادی هزینه کنید که ارزش استفاده را داشته باشند.

در ادامه برندهای معتبر در تولید این اقلام آرایشی را به شما معرفی خواهیم کرد تا بتوانید محصول مورد نیاز خود را با کمترین صدمه به پوستتان تهیه و استفاده کنید.

  1. برند گریماس

این برند همانطور که از اسمش پیداس لوازم گریم صورت تولید می­کند. نکته قابل توجه برخی لوازم این برند عدم وجود مواد شیمیایی و ضد آب بودن برخی محصولات آن است. برای استفاده کوتاه مدت می­توانید از برخی تولیدات این برند مانند کارکشن (به عنوان کانسیلر برای از بین بردن جای لک و جوش)، فوندیشن ( به عنوان کرم پودر برای مصرف روزانه)، سایه چشم، پودر فیکس و رژ لب های ای برند استفاده کنید.

  1. برند مک

لوازم آرایشی برند مک اگرچه به عنوان ضد آب بودن شناخته نمی­شوند اما به دلیل کیفیت و ماندگاری بالایی که دارند می­توانند همان کارایی را داشته باشند بدون این که صدمه ای به پوست وارد کنند فرم و حالت خود را تا چندین ساعت حفظ می­کنند و روی صورت بافتی نرم و یکدست و مخملی دارند. یکی از محصولات ضدآب مک لوازم ارایش ابروی آن است که کیفیت بسیار بالایی نیز دارد.

  1. برند دوسه

برند دوسه به دلیل ریمل های حجم دهنده و ضد آب خود در ایران محبوبیت دارد. این روزها که به دلیل استفاده از ماسک ریمل روی مژه ها به سختی می­ماند و به دلیل بخار نفس دچار ریزش زیر چشم می­شود ریمل‌های ضد آب دوسه می­تواند مشکل ما را حل کنند.

بسیاری از برندها در تولید لوازم آرایشی ضد آب پیشرو هستند اما عموما این محصولات به صورت محدود تولید می‌شود. به دلیل فصلی بودن نیاز به آن و از طرفی احتمال سنگین و صدمه به پوست تعداد استفاده کنندگان این محصول عموما میکاپ آرتیست ها می­باشند.

برند هایی چون میبلین، تارت، کالیستا، رولوشن، هدی بیوتی، فلورمار، رولوشن، ورسای، دوسه، دایسل و حتی برخی برندهای داخلی مانند شون، مای و کالیستا اقلامی از لوازم آرایشی ضد آب تولید می­کنند که در صورت نیاز می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

نظر خود را بیان کنید