بهترین دستگاه تصفیه آب تایوانی

همه دستگاه های آب شیرین کن مبتنی بر فیلترها و صافی ها چه بهترین دستگاه تصفیه آب تایوانی باشند یا مدل های معمولی ، نیاز به تعویض فیلتر و سرویس و نگهداری به موقع دارند . این فیلتر ها باید به صورت اصولی و به ترتیب در زمان خاص خود عوض شده و فیلترهای جدید جایگزین فیلتر تصفیه آب اشباع شده گردند . طبیعتا اگر تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی خود را سر موقع انجام ندهید ، به جای تصفیه ، آب را آلوده و کثیف میکنند . ترتیب مراحل فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و زمان تعویض این فیلترهای آب شیرین کن را در زیر توضیح خواهیم داد .

دستگاه های تصفیه آب خانگی که با روش اسمز معکوس به پاکیزه نمودن آب میپردازند بهترین روش تصفیه در دنیا به شمار میروند و کمترین مراحل آنها تصفیه آب ۶ مرحله ای میباشد . عملکرد این دستگاه ها به این گونه است که آب را کاملا به صورت مقطر در میاورند و در فیلتر مینرال ، املاح معدنی مفیدی که طی پنج مرحله قبلی حذف شده اند به آب آشامیدنی شما عزیزان برمیگردد و ترتیب آنها به شرح زیر است :

فیلتر مرحله اول تصفیه آب خانگی : فیلتر pp پ پ تصفیه آب ، املاح درشتی که با چشم قابل دیدن هستند ، در کتری رسوب میکنند و کف لیوان ته نشین میشوند از آب تصفیه میکند . این املاح عبارت اند از شن ، ماسه ، زنگ لوله داخل آب ، گل و لای که از پنج میکرون بزرگ تر هستند . به این فیلتر ها فیلتر پ پ ۱۰ اینچ نیز گفته میشوند که سایز استاندارد فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی است . عمر فیلتر پلی پروپیلن تصفیه آب ، معمولا بین سه تا پنج ماه است و با فیلترهای دوم و سوم به صورت سری تعویض میگردند پس اگر زمان آن فرا رسیده است و میبینید که هوزینگ فیلتر مرحله اول کدر شده و رنگ آن از سفید به قهوه ای یا قرمز تیره تغییر کرده و یا در کتری آب جوش شما رسوب میگیرد با کارشناسان تصفیه آسا با شماره ۰۲۱۷۷۴۱۴۳۰۶ تماس بگیرید تا تکنسین های ما برای تعویض فیلتر آب شیرین کن شما و خدمات پس از فروش تصفیه آب خدمت شما عزیزان برسند .

فیلتر مرحله دوم تصفیه آب خانگی : فیلتر کربن فعال آب تصفیه کن خانگی ، با دانه های اکتیو کربن و با آزاد سازی یون های مثبت و منفی به حذف کلر آب آشامیدنی میپردازد . حذف کلر از آب آکواریوم هم توسط این فیلتر میتواند به کامل ترین روش انجام گیرد و شما عزیزان میتوانید از آب شیرین کن اسمز معکوس برای تصفیه آب آکواریوم هم استفاده کنید . کربن اکتیو نیز همانند فیلتر مرحله اول سه تا پنج ماه عمر میکند و با فیلتر شماره یک و سه تصفیه آب تعویض میشود .

فیلتر مرحله سوم تصفیه آب خانگی : فیلترهای پیش تصفیه هر کدام به صورت فشرده ، به تکمیل کردن عملکرد و وظیفه فیلتر قبلی میپردازند ، به صورتی که فیلتر مرحله سوم کربن بلاک CTO تصفیه آب ، کربنی مانند مغز مداد داشته و کلر اضافی باقی مانده و گذر کرده از فیلتر مرحله دوم GAC UDF را به خوبی و به صورت کامل از آب جذب میکند . زمان تعویض فیلتر آب شیرین کن کربن بلاک مرحله سوم نیز سه تا پنج ماه میباشد . تا اینجا آب آشامیدنی ما از رسوب و کلر پاکیزه شده اما چگونه نیترات و نیتریت را از آب آشامیدنی حذف کنیم ؟ میرسیم به مهم ترین و اصلی ترین مرحله تصفیه آب آشامیدنی که ممبران است .

فیلتر مرحله چهارم تصفیه آب خانگی : فیلتر ممبران تصفیه آب ، در مدل های تایوانی ، آمریکایی ، ژاپنی موجود است و اغلب با توان تصفیه آن در شبانه روز محاسبه میگردد . اغلب فیلتر ممبران ۵۰ گالن مناسب ترین گزینه برای تعویض فیلتر است که میتواند روزانه ۲۰۰ لیتر آب را تصفیه نماید . ممبران تصفیه آب فیلتر اصلی و اصطلاحا قلب اصلی دستگاه تصفیه آب خانگی محسوب میشود . این فیلتر که مارک های ونترون ، فیلمتک و تورای فیلم معروف ترین آنها هستند به صورت صفحه های ۱۱ لایه ۱۳ لایه و ۱۵ لایه هستند که بسیار ریزبافت میباشند و کاملا آب را به صورت مقطر در میاورند . بنابر این سختی آب بعد از فیلتر ممبران تصفیه آب به صفر رسیده و نیترات ، آلومینیوم ، نیتریت و آرسنیک که املاحی سرطان زا هستند از آب آشامیدنی حذف شده اند . اما از آنجایی که آب مقطر برای بدن مضر است فیلتر مرحله پنجم ، ششم و هفتم نیز در این دستگاه ها تعبیه شده اند .

فیلتر مرحله پنجم تصفیه آب خانگی : فیلتر پست کربن POST CARBON نیز همانند فیلتر مرحله دوم و سوم ، از کربن تشکیل شده و کاملا بهداشتی است . این فیلتر وظیفه شیرین نمودن طعم و مطبوع کردن بوی آب را برعهده دارد و با فیلترهای بالایی یعنی ممبران چهارم و مینرال ششم تصفیه آب تعویض فیلتر میشود . اگر میخواهید به خرید دستگاه تصفیه آب خانگی بپردازید ، باید تعداد مراحل آن شش فیلتر به بالا باشد و حتما فیلتر مینرال معدنی ساز داشته باشد . پست کربن تصفیه آب هر یکسال تا یکسال و نیم تعویض میشود .

فیلتر مرحله ششم تصفیه آب خانگی : فیلتر مینرال تصفیه آب ، املاح معدنی موجود در آب آشامیدنی که طی مراحل تصفیه کاملا با املاح مضر از آب حذف شده اند را به آب برمیگرداند و این یعنی جای نگرانی نیست ، چون بدن نیاز به کلسیم ، بی کربنات و منیزیم در آب آشامیدنی دارد که این املاح به میزان لازم با عبور آب از این فیلتر به آب آشامیدنی اضافه میشود . عمر مینرال تصفیه آب ، همانند ممبران و پست کربن زمان تعویض فیلتر تصفیه آب این سه فیلتر بالایی ، هر یکسال تا یکسال و نیم است و اغلب مدل تایوانی این فیلتر ها مرغوب ترین آنها هستند .

جهت خرید فیلتر تصفیه آب و انواع بهترین مارک و برند دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران و همچنین انجام خدمات پس از فروش تصفیه آب در تهران و البرز ، تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی با کارشناسان تصفیه آسا https://www.tasfiyeasa.com شماره های ۰۲۱۷۷۴۱۴۳۰۶ و ۰۹۱۲۵۱۵۱۲۹۴ تماس حاصل فرمایید .

نظر خود را بیان کنید