پزشک عمومی
این مقاله تایید شده است اما تنها جنبه اطلاع رسانی دارد.

لاغری موضعی با دستگاه آر اف کویتیشن

جالب و خواندنی

در سال‌های اخیر در تمام جهان اضافه‌وزن و چاقی یکی از دغدغه‌های رایج مردم شده است چرا که چاقی به‌صورت مستقیم روی سلامتی و زیبایی افراد اثرگذار هستند، باتوجه‌به این که همهٔ افراد توانایی گرفتن رژیم‌های مختلف و سخت را ندارند و تمایلی به انجام جراحی‌های لاغری نیز ندارند، فناوری و پزشکی با ارائه دستگاه‌های لاغری غیرتهاجمی امکان کاهش وزن در کوتاه‌مدت را فراهم کرده است. افراد با استفاده از دستگاه آر اف کویتیشن می‌توانند بدون عوارض جانبی شدید به‌سادگی به وزن ایدئال خود برسند. یکی از فناوری‌های کاربردی و پراستفاده برای لاغری غیرتهاجمی استفاده از تکنولوژی کویتیشن است که در تمام جهان برای لاغری استفاده می‌شود و طرفداران زیادی نیز دارد.

لاغری موضعی با دستگاه آر اف کویتیشن

آر اف کویتیشن چیست؟

دستگاه آر اف کویتیشن که به نام اولتراسوند کویتیشن نیز در ایران شناخته می‌شود، در ساختار فیزیکی خود، از امواج اولتراسونیک برای ازبین‌بردن چربی‌های انباشته‌شده استفاده می‌کند. در این فناوری امواج اولتراسونیک سلول‌های چربی را شکسته و آن‌ها را به اسید‌های چربی که به حالت مایع درآمده‌اند تبدیل می‌کند. بدن به طور طبیعی این اسید‌های چربی را به‌عنوان مواد زائد دفع می‌کند و عوارضی نیز برای فرد ایجاد نخواهد شد.

کویتیشن یک روش لاغری غیرتهاجمی است و برخلاف سایر روش‌های جراحی لاغری، هیچ زخم و اسکاری از برای فرد ایجاد نمی‌شوند. از بین روش‌های متفاوت برای درمان بیماری چاقی، دستگاه کویتیشن به نسبت سایر روش‌ها، اثر مؤثرتر و طولانی‌تری دارد. اثر کویتیشن، خود را در بدن شما به‌صورت کاهش سایز نشان می‌دهد.

نتیجه کویتیشن می‌تواند برای هر شخصی متفاوت باشد؛ اما اکثر بیماران می‌توانند در کوتاه‌مدت تأثیر جلسات کویتیشن را مشاهده کنند. به‌طورکلی افراد برای درمان با فناوری کویتیشن، بین ۳ تا ۱۰ جلسه نیاز دارند. مدت‌زمان هریک از این جلسات، تقریباً ۳۰ دقیقه بوده و بیمار می‌تواند نتیجه درمانی کویتیشن را از جلسه دوم به بعد مشاهده کند.

لاغری با دستگاه آر اف کویتیشن

یکی از روش‌های شناخته شده برای کاهش وزن سریع، جراحی‌ لاغری است. عمل‌هایی که با تغییر اعضای بدن، اشتها را کاهش می‌دهند و برگشت‌ناپذیر هستند، افرادی که عمل‌های لاغری مثل اسلیو معده و بای‌پس را انجام می‌دهند تا مدت‌های طولانی درگیر عوارض ناشی از جراحی هستند. موردی که هرگز به آن اشاره نمی‌شود این است که سبک زندگی این اشخاص باید تا آخر عمر تغییر کند؛ تنها در این صورت است که جراحی انجام شده نتیجه‌بخش است در غیر این صورت فرد مجدد چاق می‌شود.

پزشکان کلینیک‌های زیبایی با بررسی بدن و نوع و بافت چربی بهترین دستگاه را برای شما انتخاب خواهند کرد. دستگاه‌های متفاوتی برای لاغری موضعی وجود دارند؛ اما یکی از شناخته‌شده‌ترین آن‌ها دستگاه لاغری آر اف کویتیشن است.

عملکرد تکنولوژی آر اف کویتیشن

امواج اولتراسوند در پزشکی از دستگاه‌های تصویربرداری باانرژی پایین تا دستگاه‌های انرژی بالا و فرکانس‌های بالاتر از محدوده شنوایی ۲۰ هرتز تا ۲۰ کیلوهرتز مورداستفاده قرار می‌گیرد. این امواج را می‌توان در فرکانس‌های بسیار بالا مانند ۲ گیگاهرتز تولید کرد؛ اما بالاترین دامنه مجاز در پزشکی ۱۰ مگاهرتز است.

بالاتر از این محدوده امواج Ultrasound ویژگی‌های خاصی از خود نشان می‌دهند. اندازه اکثر ارگان‌های بدن باتوجه‌به امواج متمرکز و فرکانس بالا، سبب وقوع پدیده تداخل امواج می‌شوند، از طرف دیگر امواج در سطح مولکولی در اثر پدیده رزونانس جذب می‌شوند. مقادیر مختلف ضریب جذب در بافت‌های گوناگون اندازه‌گیری‌ شده که بیش‌ترین میزان آن در ریه‌ها و کم‌ترین آن در بافت چربی است. انرژی اولتراسوند از سه طریق بر بافت‌های زنده بدن انسان‌ها اثر می‌گذارد:

اثر گرمایی یا thermal effect

فناوری cavitation

اثر میکرو مکانیکال

باتوجه‌به این مسئله که امواج صوتی و اولتراسوند توسط مواد مختلف جذب می‌شوند، میزان گرمای تولید شده در محیط پیچیده بیولوژیک بدن به طور دقیق قابل‌پیش‌بینی نیست. اثر گرمایی و افزایش دمای ناشی از آن به ویژگی‌های زمانی و مکانی موج، خصوصیات جذبی بافت و جابه‌جایی گرما توسط مایع درون سیستم عروقی بستگی دارد. اثر گرمایی معمولا در فیزیوتراپی کاربرد دارد. در محیط جامد، امواج اولتراسوند به هر دو صورت طولی و عرضی منتشر می‌شوند درصورتی‌که انتشار در محیط‌های مایع و شبه مایع مثل بافت نرم، فقط به‌صورت عرضی انجام می‌شود.

استفاده دقیق از انرژی اولتراسوند بر پایه اثر کویتیشن می‌تواند به‌صورت انتخابی، باعث تخریب سلول‌ها و ماکروملکول‌ها شود. اغلب تغییرات ایجادشده توسط اولتراسوند در سیستم‌های بیولوژیک، بر اساس اثر گرمایی و کویتیشن قابل‌توجیه است؛ ممکن است مکانیسم سومی هم در ایجاد اثرات مؤثر باشد که به علت شناخت ناکافی ماهیت واکنش‌های حد واسط بین ارتعاشات مکانیکی و پاسخ‌ها مشاهده‌شده در اثر گرما، اثر میکرومکانیکال می‌شود.

دستگاه آر اف کویتیشن

تعداد جلسات و مدت استفاده از دستگاه کویتیشن لاغری در هر جلسه

در روش لاغری با کویتیشن، زمان هر جلسه حدود سی دقیقه الی یک ساعت است. بهتر است بین هر جلسه حداقل ۷۲ ساعت فاصله باشد تا بدن چربی‌های شکسته را در فرصت کافی دفع کند. از جلسه دوم به بعد می‌توان اثرات درمانی این فناوری را روی بدن مشاهده کرد. تعداد جلسات نیز بسته به هر بیمار و مقدار چربی بین ۱۰ تا ۱۲ جلسه متغیر است.

لاغری با کویتیشن برای چه افرادی مناسب نیست؟

زنان باردار و بانوان تازه‌زایمان کرده که در دوران شیردهی قرار دارند، نباید از کویتیشن برای لاغری استفاده کنند. لاغری با آر اف کویتیشن به افراد مبتلا به بیماری‌های پوستی نیز توصیه نمی‌شود.

آر اف کویتیشن با شکستن غشای سلولی و تخلیه تری گلیسیرید، سبب افزایش کلسترول خون و تری گلیسیرید می‌شود و در آزمایش خون قابل‌مشاهده است؛ پس این روش به افراد با کلسترول و تری گلیسیرید بالا نیز توصیه نمی‌شود.

آر اف کویتیشن برای افراد زیر هجده سال و بالای پنجاه و پنج سال مناسب نیست. استفاده از آر اف کویتیشن را برای افرادی که در داخل بدنشان پروتز فلزی دارند توصیه نمی‌کند.

بیماران مبتلا به سرطان، ایدز، سل، صرع، افسردگی، کبد چرب، سنگ کیسه صفرا و هپاتیت هم نباید از لاغری به روش آر اف کویتیشن استفاده کنند.

مزایای استفاده از دستگاه آر اف کویتیشن

از مهم‌ترین مزایای استفاده از Cavitation می‌توانیم به مشاهده کوتاه‌مدت اثرات، درد و عوارض کم اشاره کنیم. همه دستگاه‌های پزشکی و زیبایی عوارضی دارند و باید عوارض را در مقایسه با یکدیگر بررسی کرد. قیمت دستگاه آر اف کویتیشن در مقایسه با عمل‌های جراحی پرخطر، قیمتی بسیار پایین‌تر دارد. شما لازم نیست که هزینه بستری در بیمارستان، داروهای بیهوشی و سایر تمهیدات جراحی را بپردازند. علاوه بر این دوره نقاهتی که در عمل‌های خطرناک وجود دارد، پس از استفاده از فناوری کویتیشن دیده نمی‌شود.

دستگاه آر اف کویتیشن

کلینیک تغذیه و تناسب اندام سامیرا

در صورتی که درگیر مشکلاتی از قبیل اصلاح الگوی تغذیه، مشاوره رژیم لاغری (کاهش وزن) و رژیم چاقی (افزایش وزن)، مشاوره رژیم زیبایی و تناسب اندام، درمان مشکلات تغذیه ای، مشاوره و رژیم درمانی برای بیماری‌های مختلف شامل؛ دیابت، فشار خون، کبد چرب، بیماری‌های کلیوی و…، مشاوره تغذیه در دوره‌های مختلف زندگی شامل کودکی، نوجوانی، سالمندی، بارداری و شیردهی و… هستید، می‌توانید با مراجعه به کلینیک تغذیه و تناسب اندام سامیرا، مشکل خود را درمان کنید.
لاغری موضعی با دستگاه کویتیشن
مشاوره تغذیه و رژیم درمانی: ۰۹۳۰۳۵۹۵۴۹۷
وبسایت: samiradiet.com
https://samiradiet.com/?p=3405

نظر خود را بیان کنید