به نقل از همشهری آنلاین: ترک اعتیاد یکی از آرزوهایی است که افراد درگیر با مصرف مواد مخدر، می خواهند در سریعترین زمان و با کمترین درد و عوارض به آن دست یابند. عدم مصرف مواد مخدر می تواند یکی از بهترین اقداماتی باشد که هر فرد معتاد در طول زندگی خود تصمیم به انجام آن می گیرد. اما برخی از مصرف کنندگان تمایل دارند این اقدامات را در منزل و بدون نظارت کارشناسان سلامتی انجام دهند. نداشتن آگاهی های لازم پیرامون چگونگی تغییر و تحولات روحیات و وضعیت جسمی افراد با کنار گذاشتن مواد، می تواند منجر به تحمل درد و رنج زیاد و انصراف از ترک مواد شود. دانستن نکاتی مهم و اصولی در رابطه با ترک اعتیاد می تواند تضمین کننده یک ترک موفق و دائمی باشد.

ترک اعتیاد با کمک نوا مشاور

مشاوره ترک اعتیاد؛ راه حل هوشمندانه

ترک اعتیاد یکی از سخت ترین کارهایی است که هر فرد درگیر مواد مخدر در طول زندگی خود نسبت به آن اقدام می کند. اما در این راه سخت بهره گیری از تجربیات و بکار گیری تکنیک های صحیح و اصولی می تواند میزان رنج و سختی آن را تا حدود بسیار زیادی مرتفع سازد. در برخی از انواع مصرف و یا مواد مخدری که وابستگی های شدید روانی و جسمی برای فرد ایجاد می کند، در اختیار داشتن یک مشاور دلسوز و با تجربه می تواند مسیر رسیدن به موفقیت را هموار تر کند. مشاوره ترک اعتیاد نوا مشاور همراه همیشگی شما از شروع تا پایان فرآیند ترک انواع مواد مخدر در سریع ترین زمان ممکن و با کمترین میزان درد و عوارض است.
مشاوره ترک اعتیاد یا پشتیبانی ترک اعتیاد (Addiction Counseling) به مصرف کننده کمک میکند تا به صورت اصولی و صحیح این روند دشوار را آغاز کند و در تمامی مراحل ترک اعتیاد از کمک متخصص بهره مند شود.

چرا در اختیار داشتن مشاوره‌های یک متخصص اعتیاد لازم و ضروری است؟

مشاوران ترک اعتیاد نوا مشاور با انجام اقدامات زیر، این امکان را برای فرد ایجاد می کنند تا اعتیاد را با کمترین میزان آسیب ترک کرده و این ترک را با رعایت پارامترهای سلامتی ارائه شده توسط جامعه پزشکی، دائمی سازند:
شناخت عوامل اولیه بروز اعتیاد در افراد
معرفی این عوامل به بیمار و شفاف سازی پیرامون آن ها
معرفی روش های مناسب برای ترک بر اساس نوع ماده مخدر
حمایت و پیگیری مداوم به سبب پیشبرد صحیح دوران ترک
شناساندن محرک های محیطی مبنی بر متوقف کردن ترک اعتیاد
آموزش خانواده به منظور جلوگیری از دلسوزی بی جا و حمایت بدون فکر
بکارگیری روش های تثبیت ترک و ایجاد انزجار از مصرف دوباره مواد مخدر در فرد

ترک اعتیاد با کمک نوا مشاور

آیا ترک اعتیاد در خانه جواب میدهد؟

امروزه روش های زیاد و متنوعی برای ترک اعتیاد از سوی محققان و پزشکان بوجود آمده که بر اساس فیزیک بدنی هر شخص و میزان حمایت شوندگی آن در طول دوران ترک اعتیاد، یکی از این روش ها انتخاب می شود. بررسی عوامل کلی و دقت به جزئیات پیش از آغاز فرآیند ترک اعتیاد یکی از اصلی ترین اقداماتی است که باید توسط هر فرد و با نظارت کارشناس سلامتی انجام شود. به همین دلیل بهتر است اگر تصمیم به ترک اعتیاد در خانه دارید پیش از اقدام مقاله زیر را مطالعه کنید:
https://alosalammoshavere.com/بهترین-روش-ترک-اعتیاد-در-منزل/

ترک اعتیاد در خانه تنها زمانی موفق خواهد بود که انگیزه های درونی قدرتمندی (Intrinsic Motivations) برای این کار داشته باشید. دنبال کردن بهترین روش ترک اعتیاد در منزل، قبل از هر چیز به تصمیم قطعی و دلایل قوی نیاز دارد.

روش های ترک اعتیاد بدون بستری

برای ترک اعتیاد بدون بستری در مراکز ترک اعتیاد، روش های متفاوتی وجود دارد. این روش ها در برخی از موارد مثبت و نتیجه بخش بوده و در بسیاری از موارد بدون در بر داشتن تاثیرات مطلوب، تنها جان بیمار را به خطر انداخته و اشتیاق او به ترک اعتیاد را خدشه دار کرده است. در مرکز ترک اعتیاد نوا مشاور کلیه مشخصات هر فرد به صورت دقیق مورد بررسی قرار می گیرد و بهترین روش برای ترک اعتیاد برای او در نظر گرفته می شود. از جمله رایج ترین روش های ترک اعتیاد بدون بستری زیر است:

ترک مواد مخدر بدون زمینه قبلی

در این نوع از ترک، بیماران به صورت یک باره و بدون داشتن زمینه قبلی اقدام به عدم مصرف مواد مخدر می کنند. این اقدام ناگهانی در اکثر موارد به سبب انزجار از تبعات مصرف مواد مخدر در افراد پدید می آید. همین حس نفرت و پوچی سبب می شود تا فرد تصمیم خود را مبنی بر ترک اعتیاد به صورت ناگهانی بگیرد. در برخی دیگر از موارد نیز فرد با فشار و اجبار اطرافیان اقدام به این امر می کند. در هر دو صورت، به سبب اصولی نبودن روش ترک امکان شکست د رفرآیند کنار گذاشتن دائمی مواد مخدر و رجوع مجدد بیمار به مصرف آن  ها وجود دارد.

ترک مواد مخدر به صورت مرحله ای

در این نوع از ترک مواد مخدر فرد با آگاهی کامل اقدام به کم کردن میزان مصرف و یا طولانی کردن زمان فاصله میان دو مصرف خود می کند. این روند تا جایی ادامه می یابد تا مصرف مواد به صورت اندک و در مراتب کمتر صورت گیرد و فرد در زمان مصرف، وابستگی کمتری به این مواد نشان دهد. این روش ترک بیشتر برای تریاک و شیره و مورفین بکارگرفته می شود.

ترک مواد مخدر به صورت سرپایی

ترک اعتیاد به صورت سرپایی بدین صورت است که فرد از روش های غیر بستری و به صورت کمک گرفتن از داروهای مفید در این دوران، اقدام به ترک مواد مخدر می کند. از جمله روش های محبوب در این نوع از ترک، روش ماتریکس، روش گروه درمانی و روش درمان فردی است. در این روش از ترک مواد مخدر، در صورتی که فرد زیر نظر مشاور اعتیاد باشد، نتایج مثبت و دائمی را مشاهده خواهد کرد. بسیاری از مراجعین ما با روش ماتریکس به نتایج قابل قبول و مطلوبی در زمینه با ترک اعتیاد بدون بستری رسیده‌اند.

ترک اعتیاد با کمک نوا مشاور؛ دریچه ای به فردایی روشن

انواع مشکلات رایج در ترک اعتیاد سنتی

مشکلات اصلی و علل بوجود آورنده اعتیاد ریشه یابی و برطرف نمی شود.
خودآگاهی لازم برای فرد ایجاد نمی شود.
افراد نمی توانند استرس خود را کنترل کنند و دچار افسردگی می شوند.
برنامه ترک به صورت کامل و بی نقص انجام نمی شود.

لزوم استفاده از نظریات و بهره مندی از راهنمایی های افراد متخصص در امر ترک اعتیاد می تواند ضامن یک ترک سریع و آسان و دائمی باشد. در اکثر موارد افراد به سبب عدم آگاهی کامل پیرامون شرایط و مسائل موجود در این راه، از تصمیم خود منصرف می شوند و همین امر سبب نارضایتی اطرافیان و خود شخص از نداشتن تعهد و اراده در تصمیمش می شود.
یک مشاور اعتیاد می تواند در تمامی مراحل ترک اعتیاد، در کنار شما باشد و در هر مرحله راهکارهای مناسب و اساسی را به شما ارائه کند. با این روش یک فرآیند موفق و سالم شکل می گیرد و فرد تحت اجبار و یا ترس از برخوردهای دیگران مصرف مواد را برای مدت کوتاهی متوقف نخواهد کرد.

برای اطلاعات بیشتر می توانید به سایت نوا مشاور (alosalammoshavere.com) رجوع کنید و همچنین برای درخواست وقت مشاوره می توانید از طریق کانال های زیر با ما در ارتباط باشید.
ایمیل جهت مشاوره: alosalammoshavere@gmail.com
تلفن: ۰۲۱۶۶۰۸۱۲۰۰
آدرس: تهران، میدان آزادی، مترو استاد معین

شما تنها نیستید و نباید تنها این مسیر را طی کنید!

نظر خود را بیان کنید