از ثبت شرکت تا برند سازی، ضرورت یک کسب و کار

موجودیت یک شرکت به هویت و اعتبار آن است، هویت و اعتبار یک شرکت شخصیت حقوقی آن است و شخصیت حقوقی یک شرکت تنها با ثبت شرکت محقق می شود. بدون انجام روال قانونی شخصیت حقوقی شرکت به رسمیت شناخته نمی شود و به قولی تنها ثبت برابر با سند است. سند ثبت شرکت همان شناسنامه و هویت شرکت است که باعث می شود دولت و تمامی جامعه این کسب و کار را به رسمیت بشناسند.

با اجتماع دو تا چند نفر دور هم و انجام برخی از امور تجاری شخصیت حقوقی را نمی توان برای این کسب و کار متصور شد و هیچ کجا نیز اعتباری برای این نوع مشارکت قائل نخواهند بود. چه نهادهای داخلی و چه سازمانی های خارجی تنها زمانی که یک کسب و کار ثبت شده باشد آن را به رسمیت می شناسند و با او وارد مذاکره و معامله می شوند. مطابق با ماده ۵۸۳ قانون تجارت ایران کسب و کارهایی که در هر یک از قالب های تجاری ایران ( شرکت های سهامی اعم از سهامی عام و خاص، شرکت با مسئولیت محدود، شرکت تضامنی، شرکت نسبی، شرکت تعاونی و شرکت های مختلط سهامی و غیر سهامی) و در اداره ثبت شرکت ها ثبت شده باشند، اعتبار حقوقی دارند و به رسمیت شناخته می شوند.

شخصیت حقوقی یک کسب و کار شخصیتی است که قانون برای آن کسب و کار به رسمیت می شناسد، منظور اینکه این نوع شخصیت ذاتی نیست و موجودیت آن با حکم و اعتبار قانون به دست آمده است. موجودیتی که با ثبت شرکت به موجودیتی مستقل در آمده و اعتبار زیادی در جامعه مخاطبین خودش را دارد. اساسا پیدا کردن این نوع شخصیت های حقوقی باعث اعتبار بسیار زیاد برای کسب و کار می شود. اما شرکتی که ثبت نشده باشد حتی اگر به صورت نمادین هم فعالیتی داشته باشد قانونی تلقی نمی شود و حتی بنا بر ماده ۲۲۰ قانون تجارت ممکن است فعالیت این نوع شرکت ها باعث مسئولیت تضامنی برای شرکا شود به این مفهوم که هر یک از شرکا باید تمامی مسئولیت شرکت را صرف نظر از میزان سرمایه خود پاسخگو باشد.

در همین راستا ماده ۱۹۵ قانون تجارت ثبت شرکت را برای تمامی شرکت های مذکور در قانون تجارت الزامی می داند و تاکید دارد که باید مطابق با مقررات ثبت شرکت ها، این شرکت ها ثبت شوند. با این حال باید در نظر داشت که ثبت شرکت نیازمند رعایت اصولی است که بلافاصله بعد از تاسیس شرکت امکان ثبت آن وجود نداشته باشد.

ثبت شرکت با توافق بین شرکا آغاز می شود و با انتخاب قالب مناسب برای شرکت، انتخاب موضوع و نام برای فعالیت شرکت و مکانی برای فعالیت شرکت، تنظیم مدارک و مستندات مورد نیاز و ارائه درخواست برای ثبت شرکت  ادامه پیدا می کند و نهایتا با واریز هزینه های ثبت شرکت و انتشار آگهی ثبت شرکت، تاسیس یا ثبت شرکت نهایی شده و شرکت می تواند با دریافت دفاتر پلمپ مالیاتی بعد از تشکیل پرونده مالیاتی فعالیت خود را آغاز کند. به همین دلیل ثبت شرکت چند روزی نیاز به زمان دارد و مطابق با ماده ۱۹۷ قانون تجارت در ماه اول تنها کافی است که خلاصه ای از شرکت نامه و ضمائم آن طبق نظامنامه وزارت دادگستری اعلام شود.

از ثبت شرکت تا برند سازی، ضرورت یک کسب و کار

به همین دلیل است که بعد از تاریخ تاسیس شرکت، شرکا عملا یک ماه فرصت دارند که برای ثبت شرکت اقدام نمایند. این موضوع بعد ها در خصوص اعمال تغییرات در شرکت نیز در نظر گرفته می شود. اما باید این نکته را در نظر داشت که عملیات شرکت و محاسبات آن از همان تاریخ تاسیس شرکت می تواند انجام شود.

از طرف دیگر شناسنامه هر کسب و کاری قطعا داشتن برندی معتبر برای محصولات و خدمات آن شرکت است. بدون ثبت برند یا همان علامت تجاری انگار که محصولات و خدمات شما شناسنامه ای ندارند و مشتریان برای شناسایی محصول یا خدمت شما آدرس دقیق و مشخصی را پیدا نمی کنند. برند محصول را متمایز می کند، آدرس دهی به مشتریان را راحت می کند و اساس برندینگ شما را برای بازاریابی و تبلیغات فراهم می کند. ثبت برند به شما ابزاری می دهد که ضمن در اختیار داشتن یک مزیت رقابتی بسیار قوی بتوانید با تکیه بر اصالت کسب و کار خود یعنی همان شرکت ثبت شده، اقدام به بازاریابی و تبلیغات و به دنبال آن برند سازی برای کسب و کار خود باشید.

قوانین و مقررات ثبت شرکت از قوانین دولتی، قوانین تجاری، آئین نامه های مرتبط با سازمان ثبت اسناد و املاک و اداره ثبت شرکت ها و بسیاری از آئین نامه ها و قوانین مرتبط با سازمان های اعطا کننده مجوز برای برخی از موضوعات ثبتی تشکیل می شود که این موضوع باعاث شده تا پیچیدگی ثبت شرکت بیش از آن چیزی باشد که تصور می شود.

ثبت ویونا از برترین و موفق ترین مجموعه های ثبتی ایران است که نه تنها در حوزه ثبت انواع شرکت های تجاری ایران خدمات و مشاوره های حرفه ای ثبت شرکت ارائه می دهد بلکه برای موضوعاتی مانند انواع تغییرات شرکت، تشکیل پرونده مالیاتی و پلمپ دفاتر مالیاتی، دریافت کد بیمه تامین اجتماعی، رتبه بندی شرکت ها، ثبت برند، ثبت اختراع و ثبت مالکیت صنعتی، دریافت کارت بازرگانی و بسیاری از امور حقوقی دیگر در ایران خدمات تخصصی در کمترین زمان و با بالاترین ضمانت ها ارائه می دهد.

ویونا بالغ بر ده ها سال سابقه و تجربه متخصصین، و کارشناسان خود را خالصانه در اختیار مشتریان همیشگی خود قرار داده و با در اختیار داشتن بالاترین میزان رضایت مشتریان این پیام را برای علاقمندان به ثبت شرکت و ثبت برند ارسال کرده که ثبت شرکت کار دشوار و سختی نیست به شرط اینکه به دست افراد متخصص انجام شود. ویونا در لیست مشتریان خود کسب و کارهایی را مشاهده می کند که با تکیه بر شخصیت حقوقی خود (شرکت) و علامت تجاری معتبر خود توانسته اند پله های موفقیت را هر روز به سمت پیشرفت بالا بروند.

ویونا در کارنامه موفقیت خود ثبت انواع شرکت سهامی خاص و عام، ثبت شرکت تضامنی، ثبت شرکت با مسئولیت محدود و انواع دیگر شرکت ها را در کنار سایر خدمات ثبتی مانند اخذ کارت بازرگانی، تمدید کارت بازرگانی، ثبت انواع برند داخلی و بین المللی، ربته بندی انواع شرکت های مشاوره ای و پیمانکاری، دریافت انواع استاندارد های ایزو و بسیاری از خدمات حقوقی دیگر را مشاهده می کند و با  افتخار این تجربه و سوابق درخشان را برای مشتریان خود همواره به خدمت گرفته است.

با ویونا می توانید در هر زمان و هر مکان برای ثبت شرکت یا ثبت برند درخواست دهید، ویونا چه به صورت حضوری و چه به صورت اینترنتی با ضمانت شرکت شما را ثبت می کند و برند شما را با بالاترین وجهه اعتبار و در کمترین زمان به ثبت می رساند. ویونا مجموعه ای از وکلا و کارشناسان حرفه ای است که گرد هم جمع شده اند تا خدماتی را به متقاضیان پیشرفت و توسعه کسب و کار ارائه دهند که در نوع خود بی نظیر، کم سابقه و دارای بالاترین درجه اعتبار و شخصیت باشد.

برای پیوستن به جمع مشتریان ویونا و بهره مندی از برترین خدمات و مشاوره های حرفه ای تنها یک تماس فاصله دارید. با ما در راس قله موفقیت گام بردارید.

نظر خود را بیان کنید